آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: کار نکردن پورت usbدر لب تاب سونی مدل vpcm13m1e

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام لب تاب فوق هیچ وسیله جانبی رو شناسایی نمیکنه برق 5ولت رو داره وقتی که مثلا موس رو وصل میشه روشن میشه با چند تا کیبرد و موس و فلش امتحان کردم هیچ کدومشون شناسایی نمیشن می خوام ویندوز رو هم تعویض کنم چون دیوی دی رایتر نداره با اکسترنال باید ویندوز رو تعویض کنم باز هم به مشکل برخور کردم لطفا کمک کنید با تشکر

mg_omidy

کاربر
2014-09-16
33
156
کاشان
سلام
در ابتدا از بایوس چک کن ببین USB رو غیر فعال نکرده باشه بعد از طریق WiFi به اینترنت وصل شو و آخرین ورژن درایور usb ها رو نصب کن. شاید کارت راه بیوفته

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saroveh

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام فایل بایوس این لب تاب رو متاسفانه پیدا نکردم کسی داره برام بذاره ممنون میشدم

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
روی پرت یو اس بی ۵ ولت رو دارید و گراند پرت یو ای بی با گراند خود مادربورد اتصال داره

aryakorush55

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
باسلام

دوست عزیز این مشکل تا کنون چندین بار گفته شده کافی بود تو پستهای قبل نگاه میکردید خوب باید گفت و در ج دوستان این مشکل ربطی به گراند یو اس بی نداره ایشون فرمودند چراغ موس یا ال ای دی روشن میشه پس لازمه یو اس بی چها ر تا المانه 1 ولت +5 دوم5_و سوم دیتای منغی و مجددا مثبت و صددرصد یکی از دیتاهات که اون دو تای وسطن و بغلیا ولتهاتن کنار سی پی یه اس ام دی یا معمولا فیوزی یا یک صدم اهم هس زیاد دیس میشه پر توان باشید.

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
باسلام

و در ج دوستان این مشکل ربطی به گراند یو اس بی نداره ایشون فرمودند چراغ موس یا ال ای دی روشن میشه پس لازمه یو اس بی چها ر تا المانه 1 ولت +5 دوم5_و سوم دیتای منغی و مجددا مثبت و صددرصد یکی از دیتاهات که اون دو تای وسطن و بغلیا ولتهاتن کنار سی پی یه اس ام دی یا معمولا فیوزی یا یک صدم اهم هس زیاد دیس میشه پر توان باشید.

اقا یه جور بنویس متوجه بشیم من گفتم ولتاژ رو دارم اما دیتا نداره یکی از usbها رو وقتی کیبرد میزنم ledهای روی کیبرد چشمک میزنه فکر نکنم ارتباطی به بایوس داشته باشه و لب تاب هم ویندوز نداره که جور دیگه ایی تست بشه با تشکر

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
قطعات smd پشت برد رو چک کنید ،شاید قطعه ای از برد جدا شده باشه .روی چیپ جنوبی فشار آورده و تست کنید .
موفق باشید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saroveh

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
دوست خوبم
قطعات smd پشت برد رو چک کنید ،شاید قطعه ای از برد جدا شده باشه .روی چیپ جنوبی فشار آورده و تست کنید .
موفق باشید .

سلام مجدد پشت برد قطعات سالمن ولتاژ داره انگار دیتا یا کلاک نداره بایوس رو هم پروگرام کردم

بالا