آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تصویر ندادن مادر برد ایسوس مدل m2nx بعد از هیت گرفتن چیپ

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام مادر برد فوق ابتدا که اوردن مشکل گیر کردن در کد d5 رو داشت که وقتی روی چیپ فشار میدادم تصویر میداد و درست میشد و کار میکرد اما بعد از چند بار خاموش کردن و مجدد روشن شدن همین مشکل دوباره می امد چیپ رو با فلاکسی و هیتر گرما دادم الان مشکل گیر کردن رفع شد و با وجود زدن بوق سلامت مادر برد تصویر نمیده با چند تا گرافیک تست کردم اما تصویر نمیاد کیبرد رو وقتی به مین وصل میکنم چراغهای نامبر لاک و کپس لاک رو که میزنم روشن خاموش میشن کسی میدونه ایراد از چی هست و راهنمایی کنه با تشکر

eric37167

کاربر
2011-12-13
20
68
فرمان کیبورد هم از چیپ جنوبیه پس فقط اشکالتون با توجه به مورد توضیحی از چیپه یه ریبال اساسی درستش مشکنه البته به شرطی که چیپو نسوزونده باشین

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saroveh

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست من سلام
بعد از ریسولد که انجام دادید زیر چیپ رو با تینر شستشو دادید ؟ اگر نه حتما بشور
سی پی یو موقع ریسولد روی مین بود ؟اگه بود حتما تعویضش کن
مقاومت های روی چیپ با تست بیزر بوق میزنند یا عدد دارند ؟اگه عدد دارند ایراد نداره اما اگه بوق میزنند یا باید دوباره ریبال کنی یا ریسول که ریبال بهتره
در ضمن باطری بکاپ رو در اورده بودی یا نه ؟ اگه در نیاری به احتمال زیاد کاماس یا کلاک لتمه خواهند دید مخصوصا اگه موقه شستشو زیر چیپ جنوبی تینر رفته باشه
موفق باشید

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
دوست من سلام
بعد از ریسولد که انجام دادید زیر چیپ رو با تینر شستشو دادید ؟ اگر نه حتما بشور
سی پی یو موقع ریسولد روی مین بود ؟اگه بود حتما تعویضش کن
مقاومت های روی چیپ با تست بیزر بوق میزنند یا عدد دارند ؟اگه عدد دارند ایراد نداره اما اگه بوق میزنند یا باید دوباره ریبال کنی یا ریسول که ریبال بهتره
در ضمن باطری بکاپ رو در اورده بودی یا نه ؟ اگه در نیاری به احتمال زیاد کاماس یا کلاک لتمه خواهند دید مخصوصا اگه موقه شستشو زیر چیپ جنوبی تینر رفته باشه
موفق باشید
با تشکر از شما اقای محبی بعد از هیت گرفتن زیر چیپ رو با اسپری و تینر شستشو دادم باتری بایوس رو هم در اورده بودم الان مشکل دیگه به وجود امده که مادر برد استارت نمیشه و چیپ هم با وصل شدن به مادر برد به شدت داغ میشه ایراد موقعی به وجود امد که یک گرافیک خراب رو اشتباه برای تست روی مین گذاشتم الان چیپ سوخته ؟روی کریستال کنار همین چیپ هم ولتاژ نیست اگه سوخته که کلا بی خیال تعمیرش بشم و مادر برد رو تعویض کنم بهتره باز از همه شما سروران گرامی که نطرتون رو گفتید متشکرم

mahdirezaee

کاربر vip
کاربر
2012-04-19
121
302
قم
www.rahbord-system.com
سلام دوست عزیز

اگر به هر عنوان قبل از سوییچ چیپ جنوبی داغ کند صد در صد سوخته است

چیپ را عوض کنید مشکل حل خواهد شد

یا حق

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saroveh

mohsen1199

کاربر
2017-12-05
11
9
با سلام و عرض احترام به دوستان و اساتید محترم این مشکل با ریبال پل جنوبی حل شد این مادربرد 3 هست که این هفته انجام دادم خسته نباشید...

بالا