آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن ماندن یکسره مادربردJetWay مدل 915PDAS

سرمد

کاربر
2013-07-29
200
376
تهران
عرض سلام و ادب و احترام خدمت شما اساتید و دوستان عزیز
مادر برد اشاره شده درابتدا روشن نمیشد که چهار عدد خازنهای مشخص شده روی تصویر باد کرده بودند که تعویض شدند و بایوس هم تخلیه شد ، حالا ماردبرد یکسره روشن است و با کلید کیس خاموش نمی شود حتما" باید با کلید پاور خاموش شود. کارهایی که انجام شد تست رم شستشوی CPU .
از اساتید محترم درخواست راهنمایی دارم ، البته در صورت امکان دستوری که جهت رفع عیب میفرمایید به همراه تشریح جزئیات باشد . (مثلا" چگونگی ولتاژ گیری و اصطلاحات تخصصی مربوط به تعمیرات مادر برد) قبلا" از عنایتی که میفرمایید کمال تشکر و قدردانی را دارم .

Untitled.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
پاسخ : روشن ماندن یکسره مادربرد مدل 915PDAS

سلام وادب
دوست عزیز اگر دیباگر دارید میتونید کد دیباگر رو اعلام کنید؟در وحله اول رم رو خارج کنید و ببینید بوق رم بگوش میرسد یا خیر.

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari

سلام ایسی I/O میتونه باشه این ایسی رو از نطر گرما چک کن من هم یک مادر برد دارم که خود کار روشن میشه وقتی به ای او دست میزنم خیلی داغ میشه

سرمد

کاربر
2013-07-29
200
376
تهران

عرض ادب و احترام
باتشکر از توجه شما عزیزان .
=من دیبا گر ندارم ، ضمنا" اصلا" به مرحله بوق نمیرسه .
=دوست عزیز میتونم خواهش کنم آیسی رو مشخص کنی. در تایپیکها که جستجو میکردم نظرات به اتفاق به این آیسی اشاره کرده بودند . لطفا" در اینخصوص بیشتر توضیح دهید. باتشکر

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا

سلام ایسی I/O میتونه باشه این ایسی رو از نطر گرما چک کن من هم یک مادر برد دارم که خود کار روشن میشه وقتی به ای او دست میزنم خیلی داغ میشه
دوست عزیز ایشون فرمودند مرحله به مرحله و دنبال یاد گرفتن هستند.امیدوارم طوری راهنماییشون کنید که برسن به I/o

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا

سلام وادب
دوست عزیز بهتر است مرحله به مرحله پیش بروید.آیا مادر برد از کیس خارج هست؟اگر هست در هنگام روشن بودن دستگاه و خاموش بودن ولتاژ پین های مربوط به ری استارت و power on رو اندازه گیری کنید و اعلام فرمایید.
با تشکر

سرمد

کاربر
2013-07-29
200
376
تهران

عرض ادب و احترام
استاد عزیز جناب آقای mosaffa بنده را ببخشید که اطلاعات را کامل بیان نکردم .
= مادربرد کلا" از کیس خارج و تست گرفته شد.
= فقط 24 پین و 4 پین پاور و کابل مانیتور به مادر برد متصل است .(تصویر وجود ندارد پاور مانیتور باروشن شدن مادر برد روشن سپس خاموش میشود.)
= در زمانی که کلید پاور را روشن میکنم هیچ اتفاقی نمی افتد .
= مادربرد با اتصال سوکت پاور خودش روشن شده و دیگر خاموش نمی شود ، تا اینکه توسط کلید پاور تغذیه خاموش میشود.
= ضمنا" مادربرد را با پاور دیگر هم تست کردم ، اشکال از پاور نبود. (آیا ولتاژگیری که فرمودید برای سلامت پاوربوده) باتشکر

آخرین ویرایش:

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا

سلام وادب
دوست عزیز خیر.ولتاژهای مذبور از ای سی I/O جهت راه اندازی سیستم و یا خاموش روشن کردن و ری استارت سیستم گرفته میشود.در ضمن دوست عزیز داشتن دیباگر یک امر ضروری هست تا بتدریج صاحب مهارت بیشتری شوید.

بالا