آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: ریست شدن بجای خاموش شدن

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

infovahed

کاربر
2013-07-25
14
22
سلام دوستان

یه سیستمی آوردن برای تعمیر مشکلش اینه که بجای دستور shutdown کامپیوتر ریست میشه صفحه ابی مرگ میاد و بعد سیستم مجدد راه ندازی میشه

من تنظیمات بایوس رو دیفالت کردم درست نشد . ویندوز رو عوض کردم و از نو پارتیشن بندی کردم (ویندوز7-64بیت) . پاور رو عوض کردم . باتری مادربورد رو عوض کردم.

ولی همچنان مشکل پابرجاست.

ممنون میشم کمک کنین چون خیلی عجه دارم.

سوالی بود در خدمتم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NICHICON

mg_omidy

کاربر
2014-09-16
33
156
کاشان
سلام دوست عزیز
آیا فقط موقع ShutDown صفحه آبی میاد یا در حین کار با سیستم یا در حال نصب ویندوز هم صفحه آبی رو داده؟ همون طور که دوستمون گفتند معمولاً BSOD مربوط میشه به هارد یا رم و اگر هارد IDE باشه به احتمال خیلی کم بر می گرده به کابل IDE...
لطفاً نکات فوق را بررسی کنید و نتیجه را اعلام کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hanirayan

infovahed

کاربر
2013-07-25
14
22
سلام دوست عزیز
آیا فقط موقع ShutDown صفحه آبی میاد یا در حین کار با سیستم یا در حال نصب ویندوز هم صفحه آبی رو داده؟ همون طور که دوستمون گفتند معمولاً BSOD مربوط میشه به هارد یا رم و اگر هارد IDE باشه به احتمال خیلی کم بر می گرده به کابل IDE...
لطفاً نکات فوق را بررسی کنید و نتیجه را اعلام کنید

سلام . ممنون از توجهتون . صفحه ی آبی فقط و فقط بعد از دستور shutdown که کامپیوتر ریست میشه میاد و بعد مجدد راه اندازی میشه.

بررسی میکنم جواب میدم. متشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mg_omidy

mg_omidy

کاربر
2014-09-16
33
156
کاشان
سلام
اگر فقط موقع shutdown مشکل دارای نمیتونه مشکل از رم یا هارد باشه چون در این صورت باید در مواقع دیگه هم BSOD می داد. حدس می زنم یکی از سخت افزارهای سیستم مشکل دار شده که درایور مرتبط با اون نمیتونه درست کار کنه. برای این منظور ابتدا از تنظیمات بایوس قطعات Onboard مثل کارت LAN یا هر چیز دیگه رو غیر فعال کن بعد سیستم رو در حالت Safe Mode بالا بیار که اکثر درایور ها غیر فعال باشند سپس از دستور Shutdown استفاده کن ببین چی میشه. اگر بدون مشکل خاموش شد از بایوس یکی یکی قطعات Onboard رو اضافه کن تا قطعه مشکل دار رو پیدا کنی...
لطفاً اعلام نتیجه بفرمایید.

rasool54

کاربر
سلام . ممنون از توجهتون . صفحه ی آبی فقط و فقط بعد از دستور shutdown که کامپیوتر ریست میشه میاد و بعد مجدد راه اندازی میشه.

بررسی میکنم جواب میدم. متشکر

اگه اشکال در هارد یا رم نبود احتمالا از پاورتم باشه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NICHICON

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
فکر میکنم احتمال خیلی زیاد cpu مشکل داره عوض کن حتی اگه i7 جدید بود و مرحله بعد میتونه از سوکت سی پی یو باشه

infovahed

کاربر
2013-07-25
14
22
سلام دوستان

من سیستم رو با یه هارد دیگه هم آوردم بالا و فرقی نکرد. رم رو هم عوض کردم باز نشد

سیستم رو از SAFE MOD آوردم بالا و با موفقیت خاموش شد که با این اوصاف فکرنکنم سخت افزاری باشه

ولی با یه نرم افزار بدسکتور گیری کردم که تعدادی داشت . آیا مشکل میتونه از اون باشه؟

اگه آره میشه نحوه ی رفع بدسکتور رو بهم آموزش بدین؟

ممنون از توجهتون

mdata

کاربر
2014-09-13
4
6
با سلام

با رفتن My Computer و انتخاب درایو مورد نظر و راست کلیک روی آن و انتخاب
properties و انتخاب tools در گزینه ی error checkingانتخاب check .
بسته به ورژن ويندوز خود گزينه "thorough" يا " Scan for and Attempt of Recovery Bad Sector" را انتخاب كنيد.
اکنون سلامت هارد شما برسی می شود.بعد ریستارت کن
اگه هاردت سالم باشه مشکل سخت افزاریه.
موفق باشید.

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا