آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن شدن و نداشتن تصویر لپ تاپ HP مدل G62-a22se

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
با سلام خدمت دوستان و اساتید بزرگوار.
یه لپ تاپ
HP G62
Serial : 4CZ0190FK4
Produce : WZ682EA#ABV
Model : G62-a22se

برام اومده که روشن میشه ولی تصویر نداره.
به گفته ی مشتری این لپ تاپ قبلا با همین مشکل به تعمیرگاه رفته و تعمیرکار گفته دوباره هم ممکنه همین مشکل پیش بیاد و تصویر بره.
لپ تاپ رو باز کردم دیدم انگاری قبلا هم بایوس زده شده، چیپ گرافیک هیت داده شده ولی خیلی بد، یعنی دور چیپ کم رنگ شده و چون اطرافش خشک هست مطمئنم که اون همکار نه خمیر فلکس ریخته و بعد ریسولد چیپ و برد رو با تینر نشسته!!!!
از حرفایی که تعمیرکار به مشتری گفته مشخصه که ایراد چیپه دوباره ولی برای اطمینان خاطر اول میخوام بایوس رایت کنم که خیالم راحت شه.
1.بایوس نزدم (چون نتونستم پیدا کنم این مدل رو)
2.باطری بک آپ سالم سالمه (3.3 ولت و آمپرش هم خوبه چون نوک زبون رو گیز میده) عوض نکردم چون سیم بهش جوش داده شده.
3.با یه رم سالم دیگه رو 2 اسلات نوبتی تست کردم.
4.لوازم جانبی (هارد، کیبرد، موس، وایرلس، و ...) رو جدا کردم ولی باز ایراد باقیست.
5.یکی از پلیه های فلت پاور که به سوکت روی برد میخوره کج بود و به پایه ی بغلیش اتصال داشت، درست کردم وتست کردم 3.3 رو داشتم ولی باز هم همون عییب باقیست.
6.کلید پاور رو 30 ثانیه نگه داشتم ولی...
7.فن با سرعت بالا میچرخه و بعد چند ثانیه ایست میکنه و دوباره با سرعت میچرخه وقتی با سرعت میچرخه پشت چیپ گرافیک ولتاژهای 0.9 و 1.7 و 3.3 رو دارم ولی وقتی نمیچرخه پست چیپ ولتاژی نداره.
8.هیت سینک به چیپ کاملا چسبیده نیست و میشه گفت فاصله داره، برای همین شکم رو چیپ گرافیک بیشتر شده و یه جورایی مطمئنم چیپ مشکل داره و باید ریبال شه، چیپ گرافیک هم
ATI
1015
Made In Taiwan
M1V491.00
216-0774009
هست.
9پشت CPU هم 1 ولت دارم ولی مثل چیپ گرافیک بستگی به فن داره.
10.اطراف i/o ولتاژ 3.3 و. 6.1 موجوده!!!!!
11.با مانیتور هم تصویر ندارم و مانیتور میره رو استندبای.
12.وقتی لپ تاپ روشن میشه یه لحظه بک لایت میاد و دوباره سیاه میشه و دوباره بک لایت میاد، این هم سومین دلیل شک کردنم به چیپ گرافیکه.
13.رو کریستال i/o هم 1 - 1.5 ولت دارم ولی کم و زیاد میشه.
14.CPU گرم میشه و لپ تاپ رو ری استارت میکنه ولی چیپ گرافیک گرم نمیشه!!!
15.روی 4 - 5 پایه ی بایوس هم 3.3 ولت دارم.
خسته تون کردم ولی دیدم هرچی کامل تر بگم بهتر تونستم کمکتون کنم دوستان.
منتظر راهنمایی های اساتید عزیز و دوستان و برادرای گلم هستم.
0.jpg1.jpg2.jpg3.jpg6.jpg

پیوست‌ها

• 87.6 کیلوبایت بازدیدها: 180

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
سلام دادش

با توجه به توضیحاتی که کامل دادی . ایراد قطعا از چیپ گرافیک هست . بهتره اول ریسولد کنی و اگه نتیجه نداد ریبال کنی - اگرر خواستی ریبال کنی با توپ قلع لید فری بزن که محکم بشه و دیگه شل نشه و دلیلش رو هم ساده بگم داداش ، چون هیت سینک چیپ درست روش سوار نبوده ، چیپ داغ کرده و شل شده . بهتره وقتی که درست شد زیر هیت سینک یه ورق مسی بزاری تا ارتباطش بهتر بشه . همین ، چیز خاص دیگه ای نیست

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
سلام دادش

با توجه به توضیحاتی که کامل دادی . ایراد قطعا از چیپ گرافیک هست . بهتره اول ریسولد کنی و اگه نتیجه نداد ریبال کنی - اگرر خواستی ریبال کنی با توپ قلع لید فری بزن که محکم بشه و دیگه شل نشه و دلیلش رو هم ساده بگم داداش ، چون هیت سینک چیپ درست روش سوار نبوده ، چیپ داغ کرده و شل شده . بهتره وقتی که درست شد زیر هیت سینک یه ورق مسی بزاری تا ارتباطش بهتر بشه . همین ، چیز خاص دیگه ای نیست

سلام دوست و استاد خوبم، ممنونم از اینکه همیشه به من لطف داری و از هیچ کمکی به من دریغ نمیکنی :66000000:
بله چشم، ریسولد میکنم و نتیجه رو اطلاع میدم :32000000:

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
ریسولد کردم ولی جواب نگرفتم.
الان لپ تاپ دیگه ریپ نمیزنه و فنش خاموش روشن نمیشه!
یه سر فن میزنه و چیپ گرافیک هم یه کم حرارت داره.
دوباره بایوس قبلی رو ریختم ولی فرقی نکرد.
با هیتر میشه ریبال کرد؟

آخرین ویرایش:

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
داداش با هیتر نمیشه . میزنی پستشو میکنی ها !
بده یکی که bga ماشین داره ریبالش کنه . همون بایوس خودش رو فعلا روش بزن
موفق باشی
با هیتر نمیشه ریبال کرد

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
سلام دوستم من خیلی گشتم این مدل رو بایوس و ای سیش رو ندارم اما این مشکل شما 90% چیپ گرافیک هست باید هم با بیجی ماشین بزنن در ضمن چیپ 4009 با ریبال جواب نمیده اگر هم بده اذیت میکنه و مرجوع میشه من معمولا عوض میکنم و پیشنهادم تعویض چیپه (مخصوصا چیپ شما که دوبار هم ریسولد شده )

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز دقیقا من همین مشکل تو dell 1015 داشتم اولاش ریسولدش کردم جواب گرفتم و بعد از دو سه ماهی دوباره برگشت و گفت باز هم مشکل شروع شد،روشنش کردم دیدم بکلابت خیلی ضعیف روشن میشه ولی بعد چند ثانیه تصویر میره دوباره ریسولد کردم دیگه کلا تصویر ندارد که هیچ خاموش هم نمیشه بالاخره فرستادم چیپ رو ریبال کردن چند وقتیه از طرف خبری نیست

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
داداش با هیتر نمیشه . میزنی پستشو میکنی ها !
بده یکی که bga ماشین داره ریبالش کنه . همون بایوس خودش رو فعلا روش بزن
موفق باشی
با هیتر نمیشه ریبال کرد

ممنون داداش، چشم میدم با BGA ریبال کنن چشم.
اطلاع میدم نتیجه رو.
باز هم ممنون.

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
سلام دوستم من خیلی گشتم این مدل رو بایوس و ای سیش رو ندارم اما این مشکل شما 90% چیپ گرافیک هست باید هم با بیجی ماشین بزنن در ضمن چیپ 4009 با ریبال جواب نمیده اگر هم بده اذیت میکنه و مرجوع میشه من معمولا عوض میکنم و پیشنهادم تعویض چیپه (مخصوصا چیپ شما که دوبار هم ریسولد شده )

سلام دوست خوبم.
تشکر میکنم از پیگیریتون.
بله حتما به مشتری اطلاع میدم که میخواد تعویض کنه یا تعمیر که اگه برگشت خورد سنگ رویخ نشم.
باز هم ممنون از لطفتون.

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
دوست عزیز دقیقا من همین مشکل تو dell 1015 داشتم اولاش ریسولدش کردم جواب گرفتم و بعد از دو سه ماهی دوباره برگشت و گفت باز هم مشکل شروع شد،روشنش کردم دیدم بکلابت خیلی ضعیف روشن میشه ولی بعد چند ثانیه تصویر میره دوباره ریسولد کردم دیگه کلا تصویر ندارد که هیچ خاموش هم نمیشه بالاخره فرستادم چیپ رو ریبال کردن چند وقتیه از طرف خبری نیست

ممنون دوست خوبم، تشکر میکنم که تجربیاتتون رو در اختیارم قرار میدین.
درسته، پس با این تفاسیر همون تعویض چیپ راه منطقی تعمیر این دستگاه هست که دوستان هم اشاره کردن.
تشکر میکنم.

بالا