آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل اساسی بعد از اپدیت بایوس مادربرد ABIT I45DG

d0sib_shalil

کاربر
2011-08-03
7
13
دوستان من بایوس مادربورد با استفاده از نزم افزار abit فلش زدم اما این بایوس مشکل داره و بعد از عوض کردن بایوس سیستم دستور ریستارت و خاموش شدن نمیگیره و بعد از زدن ریستارت در ویندوز مینویسه power save و همینطوری میممونه
مشکل اینجاست که دیگه نمیتونم فلش بزنم با نرم افزار abit چون ورژن این بایوس 11 هست و بالا تر از این نیست و سیستم به ورژن 10 برنمیگرده میگه این ورژن قدیمیه چطوری میتونم به ورژن قبل برگردم از هر طریقی dos یا windows اگه نرم افزاری هست بگین مادربوردم از دست رفت

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ابتدا تنظیمات بایوس رو به حالت دیفالت دراورده و امتحان کنید .اگه حل نشد ویندوز رو مجددا نصب کنید .برای برگرداندن به نسخه پائین تر هم باید از پروگرامر استفاده کنید .البته اگه خودتون پروگرامر ندارید می تونید آی سی بایوس رو با یه نسخه پائین تر که مد نظرتون هست بدید براتون پروگرام کنن.
موفق باشید .

d0sib_shalil

کاربر
2011-08-03
7
13
دوست خوبم
ابتدا تنظیمات بایوس رو به حالت دیفالت دراورده و امتحان کنید .اگه حل نشد ویندوز رو مجددا نصب کنید .برای برگرداندن به نسخه پائین تر هم باید از پروگرامر استفاده کنید .البته اگه خودتون پروگرامر ندارید می تونید آی سی بایوس رو با یه نسخه پائین تر که مد نظرتون هست بدید براتون پروگرام کنن.
موفق باشید .

هرکاری که بگی کردم اما مشکل از بایوس سیستم هست و از ویندوز نیست چون زمان تعویض ویندوز هم زمانی که وسط های نصب ویندوز میخواد ریستارت بشه اونجا هم نمیشه در ضمن تو شهر ما فک نمیکنم پروگرامر باشه.از طریق dos نمیتونم به نسخه پایین تر بیام؟

d0sib_shalil

کاربر
2011-08-03
7
13
سلام وادب
دوست عزیز آیا سیستم شما قبل از اپدیت مشکل خاصی داشت؟ممنون میشم بنویسید.من گمان نمیکنم بایوس سیستم شما مشکل داشته باش.
نه اصلا هیچ مشکلی نداشت فقط از 4 گیگ رم 3.25 نشون میداد گفتن با اپدیت بایوس احتمال داره درست شه و نشد الان هم این بایوس ایراد داره

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
دوست عزیز نشون دادن 3.25 از 4 گیگ رم ربطی به بایوس نداشت و شما با استفاده از نرم افزار خاص میتونستید این مشکل رو حل کنید.شما اگر بایوستون مشکل داشته باشه اصلا نمیتونید برید برای نصب ویندوز.مگر شما نمیتونید وارد تنظیمات بایوس بشید؟اگر میتونید وارد بشید پس بایوس اوکی هست.
الان چه ویندوزی دارید نصب میکنید؟ویندوز قبلیتون چی بوده؟

d0sib_shalil

کاربر
2011-08-03
7
13
سلام وادب
دوست عزیز نشون دادن 3.25 از 4 گیگ رم ربطی به بایوس نداشت و شما با استفاده از نرم افزار خاص میتونستید این مشکل رو حل کنید.شما اگر بایوستون مشکل داشته باشه اصلا نمیتونید برید برای نصب ویندوز.مگر شما نمیتونید وارد تنظیمات بایوس بشید؟اگر میتونید وارد بشید پس بایوس اوکی هست.
الان چه ویندوزی دارید نصب میکنید؟ویندوز قبلیتون چی بوده؟
من ویندوز 8.1 نصب کردم اوکی بود اما زمانی که بایوس رو عوض کردم 8.1 اصلا نصب نمیشه و میخواد برای نصب راه اندازی بشه یه ارور نوشتاری میزنه و کامپیوتر ریستارت میشه حتی زمانی هم که 8.1 نصب بود بایوس رو عوض کردم دیگه 8.1 بالا نیومد الان با xp و 7 مشکل نداره اما دستور خاموش و ریستارت نمیگیره مطمعنم بعد از عوض کردن بایوس اینطوری شده

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
این مادر برد و ویندوز 8.1 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ببینید توی بایوستون گزینه مربوط به هارد در دو مد IDE ,AHCI دارید؟اگر روی IDE هست تغییر بدید به AHCIدر ضمن در DEVICE MANEGER تمام درایور ها نصب شده اند یا علامت سوالی وجود داره

آخرین ویرایش:

d0sib_shalil

کاربر
2011-08-03
7
13
سلام وادب
این مادر برد و ویندوز 8.1 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ببینید توی بایوستون گزینه مربوط به هارد در دو مد IDE ,AHCI دارید؟اگر روی IDE هست تغییر بدید به AHCIدر ضمن در DEVICE MANEGER تمام درایور ها نصب شده اند یا علامت سوالی وجود داره
این کا را رو هم کردم نشد. فک نمیکنم خاموش و ریستارت به علامت سوالای dvice maneger ربطی داشته باشه. هیچ نرم افزاری نیست که من این بایوس فلش کنم اخه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ به جز نرم افزار خود مادربورد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: yaghob20
بالا