آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: صفر شدن ولتاژها با اتصال سیم سبز و مشکی در پاور acbel 510w

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
سلام یه پاور دارم acbel 510w
سیم بنفش و سبز تهنا ولتاژ 5 ولت دارند ولی پس از اتصال سیم سبز و مشکی با پنس همه ولتاژ ها صفر میشه
یه بارم سیم مشکی و زرد 12 ولت رو وصل کردم به مولتی متر که صفر بود و بعد سیم سبزو مشکی رو با پنس اتصال دادم و ولتاژ سریع از 12 ولت به صفر رسید
یه9 خازن هم بود که 10 ولت 1000 که خراب بود و عوض کردم ولی باز مشکل پا برجاست
دوستان نظری ندارند

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام

عکسهای باکیفیت و روشن از زیر و روی برد مدارچاپی آن قرار بده تا راحت تر راهنمایی شوی
توضیح بده که چطوری شد این مشکل پیش آمد آیا فیوز سوخته بود
در هیتسینگ اول ولتاژها درست است و .....

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
باسلام

عکسهای باکیفیت و روشن از زیر و روی برد مدارچاپی آن قرار بده تا راحت تر راهنمایی شوی
توضیح بده که چطوری شد این مشکل پیش آمد آیا فیوز سوخته بود
در هیتسینگ اول ولتاژها درست است و .....
ببخشید دیر شد دوربین در دسترس نبود

image(2).jpg

image(4).jpg

image(5).jpg

image.jpg

image(1).jpg

image(3).jpg

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021

درود
یعنی چی که با اتصال سیم سبز و مشکی ولتاژ صفر میشود ؟ سوئیچ کردن بوسیله این دو سیم صورت میگیرد و شما چطور میفرمائید که ولتاژ ها صفر میشوند ؟؟؟!!!
توضیح کاملتری ارائه فرمائید
سپاس

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
درود
یعنی چی که با اتصال سیم سبز و مشکی ولتاژ صفر میشود ؟ سوئیچ کردن بوسیله این دو سیم صورت میگیرد و شما چطور میفرمائید که ولتاژ ها صفر میشوند ؟؟؟!!!
توضیح کاملتری ارائه فرمائید
سپاس

ببین دوست عزیز من پراپ مشکی رو به سیم مشکی سوکت 24 پین پاور زدم و پراپ قرمز مولتی متر هم به سیم زرد و یا هر رنگ دیگه (رو تک تک رنگ ها امتحان کردم )
حالا همون لحضه با پنس و اتصال سیم سبز و مشکی رو برقرار کردم و پاور شروع به کار کرد که رو مولتی متر ولتاژ روی 12.5 ولت بود که به سرuت به صفر رسید این ولتاژ از 12 به 0 فقط 1 ثانیه طول میکشه
یعنی لحضه اول روشن میشن و همه سریع ولتاژ به صفر میشن و فن پاور هم فقط یه تکون کوچیک میخوره
فکر کنم منظور رو تونسته باشم برسونم

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
ببین دوست عزیز من پراپ مشکی رو به سیم مشکی سوکت 24 پین پاور زدم و پراپ قرمز مولتی متر هم به سیم زرد و یا هر رنگ دیگه (رو تک تک رنگ ها امتحان کردم )
حالا همون لحضه با پنس و اتصال سیم سبز و مشکی رو برقرار کردم و پاور شروع به کار کرد که رو مولتی متر ولتاژ روی 12.5 ولت بود که به سرuت به صفر رسید این ولتاژ از 12 به 0 فقط 1 ثانیه طول میکشه
یعنی لحضه اول روشن میشن و همه سریع ولتاژ به صفر میشن و فن پاور هم فقط یه تکون کوچیک میخوره
فکر کنم منظور رو تونسته باشم برسونم

درود
شما باید موضوع را اینگونه ویرایش کنید " استارت لحظه ای در پاور acbel 501w "
قطعا ایراد از هیت سینگ دوم به بعد است
ابتدا شما دیودهای شاتیکی روی هیت سینگ دوم را تست بازر و دیود بگیرید چرا که 90 درصد از دیود هاست سپس خازن ها را نیز تست کنید
تمرکز شما باید در هیت سینگ دوم به بعد باشد
سپاس

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام

روی پایه های مثبت خازن های بزرگ الکترولیتی ورودی در سینگ اول چقدر ولتاژ داری؟
وقتی سیم سبز را به مشکی که میزنی و خروجی 12 ولت را افت میکند و به صفر میرسد آیا ولتاژ خازنهای بزرگ اشاره شده در بالا نیز افت میکند ؟

بالا