آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: مشکل بلو اسکرین و ریست شدن خودکار لپ تاپ

asafari72

کاربر
2014-04-13
3
6
با سلام خدمت دوستان
من چندوقت پیش داشتم با لپتاپم کار میکردم که یک دفهع صفحه بلواسکرین ویندوز اومد و سیستم ریست شد . فکر کردم مشکل نرم افزاریه برای همین به جای ویندوز 8 ویندوز 7 نصب کردم و درایور های قدیمی رو نصب کردم بازم همون اتفاق افتاد ، چند جا خوندم گفتند ما درایور هاست رفتم درایورهای جدید رو دانلود کردم و دوباره ویندوز هشت رو نصب کردم و درایورها رو هم نصب کردم ، حتی بایوس رو هم آپدیت کردم و نشد . بعضی ها گفتند مشکل کارت گرافیکه ، بردم یه جا دادم وصلش کرد به یه دستگاه و ازش بار کشید ولی بلو اسکرین نداد.

مشکل اینجاستکه تا با لپ تاپ کارهای سبک میکنی هیچ اتفاقی نمی افته ولی وقت 10 تا صفحه تو گوگل کروم باز میکنی یا فتوشاپ کار میکنم ، یکدفعه بلو اسکرین میده

البته اینم بگم همیشه بلو اسکرین نمیده و بعضی وقتا چنتا خط قرمز شطرنجی توش میافته و یا کلا شطرنجی قرمز می شه
مدل لپتاپم Dell Inspirin N5010 Core i5

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
موردی که من در سیستم خونگی داشتم مشابه شما بمحض باز کردن صفحه مرورگر سیستم هنگ میکردو...با عوض کردن رم مشکل حل شد.البته شما ابتدا اسلت رم و خود رم رو با تینر 10000 خوب بشورید و کاملا خشک کنید.در ضمن چون لپ تاب دل هست لازمه حتما سیستم خنک کننده رو بابت گرفتگی توسط گرد و غبار چک کنید و همچنین با توجه به مدل دستگاه این ایراد میتونه مربوط به مشکل دیسکانکتی چیپ گرافیک هم باشه که بمحض گرم شدن خودش رو نشون میده.

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
منم با نظر استاد mosaffa در مورد دیسکانکتی چیپ گرافیک موافقم ،مزید بر علت اینکه طبق فرمایش خودتون زمانی که سیستم زیر فشار هست ،گاهی صفحه شطرنجی می شه .با اینحال شما کد ارور بلواسکرین رو چک کنید .اگر هم یادداشت نکردید با این نرم افزار می تونید ارور هایی که قبلا اتفاق افتاده رو مشاهده کنید .

pedro121

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-04-29
750
3,874
گلستان-مینودشت
شک نکن مشکل از چیپ گرافیکه پشت لپ تاپو باز کن فن سی پی یو رو خارج کن و تمیزش کن و خمیر سلیکنشو تجدید کن ولی نیازه چیپ گرافیک حرارت داده بشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: asafari72

asafari72

کاربر
2014-04-13
3
6
ممنون از همه دوستان بابت پاسخهاشون
این کارها رو میکنم ولی اگر نشد باید چیکارش کنم ؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
احتمال زیاد مشکل کارت با همین کار حل می شه .اعلام نتیجه بفرمائید .
موفق باشید .

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام خدمت دوستان
من چندوقت پیش داشتم با لپتاپم کار میکردم که یک دفهع صفحه بلواسکرین ویندوز اومد و سیستم ریست شد . فکر کردم مشکل نرم افزاریه برای همین به جای ویندوز 8 ویندوز 7 نصب کردم و درایور های قدیمی رو نصب کردم بازم همون اتفاق افتاد ، چند جا خوندم گفتند ما درایور هاست رفتم درایورهای جدید رو دانلود کردم و دوباره ویندوز هشت رو نصب کردم و درایورها رو هم نصب کردم ، حتی بایوس رو هم آپدیت کردم و نشد . بعضی ها گفتند مشکل کارت گرافیکه ، بردم یه جا دادم وصلش کرد به یه دستگاه و ازش بار کشید ولی بلو اسکرین نداد.

مشکل اینجاستکه تا با لپ تاپ کارهای سبک میکنی هیچ اتفاقی نمی افته ولی وقت 10 تا صفحه تو گوگل کروم باز میکنی یا فتوشاپ کار میکنم ، یکدفعه بلو اسکرین میده

البته اینم بگم همیشه بلو اسکرین نمیده و بعضی وقتا چنتا خط قرمز شطرنجی توش میافته و یا کلا شطرنجی قرمز می شه
مدل لپتاپم Dell Inspirin N5010 Core i5

[hide] دوست عزیز فقط سعی کنید خمیر سیلیکون چیپ را تعویض کنید و خمیر مرغوب بزنید در ضمن از هیت سینک مناسب استفاده کنید و فعلا چیپ را ریسولد نکنید هنگامی چیپ را ریسولد می کنند که تصویر کاملا موجود نباشد در ضمن نتیجه را اعلام کنید
[/hide]

با تشکر

بالا