آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تصویر ندادن در مادربرد Asus مدل P8H61

alirakhashan

کاربر
2014-09-06
4
2
سلام به دوستان یه مادر برد p8h61 برای تعمیر پیشم آوردند که تصویر نمی دهد دیبا گر را که روش گذاشتم کد0000 داده و چراغ rst روشن است بایوس را آپدیت کردم اما بازم نشد شستم اما نشد وقتی که کابل atx را از روی برد بر می دارم مادربرد یه لحظه روشن می شود و بعد خاموش می شود لطفاً راهنمایی بکنید مر30
:yes:

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
پاسخ : عدم تصویر در مادربرد Asus P8H61/USB 3 Rev 1.00

سلام به دوستان یه مادر برد p8h61 برای تعمیر پیشم آوردند که تصویر نمی دهد دیبا گر را که روش گذاشتم کد0000 داده و چراغ rst روشن است بایوس را آپدیت کردم اما بازم نشد شستم اما نشد وقتی که کابل atx را از روی برد بر می دارم مادربرد یه لحظه روشن می شود و بعد خاموش می شود لطفاً راهنمایی بکنید مر30
:yes:
با درود
همکار بزرگوار
ضمن خوش امدگویی باید چند نکته را مد نظر داشته باشید
اول همیشه برای مشکل خودتون یه تاپیک جدید باز کنید
و در ادامه مشکل کاربر دیگه مشکل خودتون را مطرح نکنید
پست شما به اینجا منتقل شد
..........................................................
برای راهنمایی:
روشن بودن چراغ ریسیت به معنی ریسیت شدن مادربرد و در اصطلاح هنگ بودن مادربرد می باشد
اول سوکت CPU را به دقت بررسی کنید
چیپ جنوبی و شمالی را هم چک کنید که بیش از حد داغ نباشد

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ابتدا جامپر مربوط به کلیر سیموس رو چک کنید .شاید در حالت کلیر هست و نمی ذاره سیستم روشن بشه .بدون وصل کردن 4 پین و در حالت استندبای ،قطعات مادربرد مخصوصا پل ها و چیپ صدا و LAN رو از نظر حرارت غیر طبیعی بررسی کنید .پورت های USB رو از نظر شورتی بررسی بفرمائید .ولتاژ پین سوئیچ و اطراف I/O و کریستال پل جنوبی و همچنین Vcore رو اعلام بفرمائید .بدون وصل کردن 4 پین آیا سیستم روشن می شود یا خیر ؟
موفق باشید .

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست من سلام

مین روشن نمیشه یا تصویر نداره اگه روشن نمیشه عنوان رو عوض کنید لطفا
اما اگر تصویر نداری بهتر هست با تعویض رم و سی پی یو شرو ع کنی بعد بری سراغ گرافیک و بعدکیلر سیموس بعد چیپ جنوبی بعدچیپ شمالی
روش تست چیپ جنوبی هم اگر روشن نمیشه یک فشار رو چیپ بیار اگه رو شن شد ریسولد کن جواب نداد ریبال
روش تست چیپ شمالی تست دیود خازن های اس ام دی روی چیپ اگه روی اهم متر عدد نیومد سوخته ولی اگر عدد داد با ریسولد حل میشه

بالا