آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: خطای the current bios setting do not fully support در مادربرد asus

niki172

کاربر
2014-05-05
58
109
با سلام به اساتید گرامی
سیستمی را اسمبل و نصب ویندوز کردم و پس از اتمام کار سیستم را ریست کردم تا بوت را روی هارد بگذارم ولی روی بوت گیر کرد پس از چند بار ریست کردن و افاقه نکردن شروع کردم به جداکردن قطعات ، هارد را که برداشتم پیام زیر را داد

Warning
The current BIOS setting do not fully support the boot device. Press [F1] to enter the BIOS Setup.
Go to Advanced > Boot > CSM Parameters, and adjust the CSM (Compability Support Module) setting to enable the boot device.

در قسمت فوق هم که رفتم همه تنظیمات بر روی چیزی که ارور می گوید است
در ضمن ویندوز سون 32 بیت نصب کرده ام و قبل از این ارور سیستم به خوبی داشت کار می کرد

لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر

fateh.m

کاربر
2014-03-11
32
69
با سلام
دوست عزیز احتمالا هارد شما دچار مشکل شده که وقتی به سیستم وصلش میکنید سیستم نمیتونه دیتکتش کنه
با ی هارد دیگه تست کنید قلبش هم اگه تنظیمات بایوس رو روی پیشفرض بذارید بهتره یا میتونید با جدا کردن پاور و باطری از مادربرد به حالت پیشفرض برگردونید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: niki172

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
طبق راهنمائی استاد عزیزمون کلیر سیموس کرده و تست کنید .تنظیمات بوت رو در حالت بوت از روی سی دی گذاشته و سیستم رو از طریق ویندوز لایو بالا بیارید و هارد رو از نظر سالم بودن تست کنید .تنظیمات مربوط به فعال بودن SATA رو هم چک کنید .
موفق باشید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: niki172

niki172

کاربر
2014-05-05
58
109
با سپاس از دوستان عزیز
هارد مشکل پیدا کرده بود که پس صفر کردن و نصب ویندوز مجدد مشکل بحمدالله حل شد.
دلیل خطای هربارش هم این بودکه هیچ چیزی حتی در حد دی وی دی رایتر هم بهش وصل نبود.
ممنون از گمک همگی عزیزان

بالا