آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: کابل تعمیری شارژر لپ تاپ

peymanelec

کاربر vip
کاربر
سلام دوستان
بنده یه اداپتور لپ تاپ دارم که کابل اون خرابه بعد از باز کردن شارژر کابل فابریک اداپتور 2 سر دارد یکی ولتاژ دیگری زمین
409155-1.jpg
ولی بنده کابلی که تهیه کردم دارای 3 سر میباشد 409156-1.jpg409156-2.jpg409156-3.jpg

میخوام بدونم پین داخل کابل مثبت هست یا خارجی اون

ممنون میشم شماتیک کابل رو برام قرار بدین

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
باسلام
بهتر است ببری تعویض کن و دوسیمه که فابریک است بگیری
البته برای اینکه دقیق باشد باید برند و مدل لپتاب را اعلام کنی
ولی معمولا خارج فیش بدنه و داخل مثبت میباشد باز هم شاید مدلهای مختلف فرق کند

آخرین ویرایش:

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام دوستان
بنده یه اداپتور لپ تاپ دارم که کابل اون خرابه بعد از باز کردن شارژر کابل فابریک اداپتور 2 سر دارد یکی ولتاژ دیگری زمین
مشاهده فایل‌پیوست 98526
ولی بنده کابلی که تهیه کردم دارای 3 سر میباشد مشاهده فایل‌پیوست 98527مشاهده فایل‌پیوست 98528مشاهده فایل‌پیوست 98529

میخوام بدونم پین داخل کابل مثبت هست یا خارجی اون

ممنون میشم شماتیک کابل رو برام قرار بدین

سلام کابل 3سیمه بیشتر مال لب تاب دل هست و یکی بدنه یکی دیگه داخل کانکتور که مثبت هست و سیم سوم که نازکتر به سوزن سر سیم وصله با اهم متر هم میتونی جای دقیق رو پیدا کنی اگه شارژر فابریکی 2تا سیم داره این کابل بجاش کار نمیکنه موفق باشد

peymanelec

کاربر vip
کاربر
ممنون بر دوستان عزیز ولی متاسفانه کابل 2 سیم پیدا نشد با این سوکت چون سوکت 2 سیم کوچک بودند

دوستان بنده طبق عکس 20v_dc_plug.jpg وصل کردم ولی پین وسط که signal میباشد رو به مثبت برد وصل نکردم با این وجود لپ تاپ روشن میشه
این پین وسط هم به مثبت اداپتور وصل کنم ؟ یا نه؟
به نظر شما این پین مال شارژ باطری هست ؟
یا نه؟

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
باسلام
شما پین وسط را خالی بگذار بجایی وصل نکن لازم نیست وقتی کابل شما دوسیمه است نیازی نیست لپتاپت هم روشن شده است
سرس که درد نمی کند دستمال نمی بندند
آن پین وسط در لپتاپهای دل 3/3 ولت دارد سیگنال در شارژر یا آداپتور معنی ندارد

مسرور

کاربر vip
vip
کاربر
2013-08-02
168
291
دوست عزیز همون طوری که بقیه اساتید گفتن شما فقط همون دوتا سیم رو متصل کنی کافیه.همون طوری که دوستان اشاره کردن شارژرهای دل کابلشون 3 تا سیم داره.دوتا برای تامین انرژی دستگاه و یکی هم برای شناسایی اصلی و سازگار بودن آداپتور متصل شده به لپ تاپ.توی لپ تاپ های دل اگر اون کابل وسط متصل نباشه و یا مدارش مشکلی داشته باشه،لپ تاپ رو که روشن میکنی یه پیغام خطا در مورد اصلی و سازگار نبودن AC Adaptor میده.بعلاوه اگر این خطا بیاد،باطری هم شارژ نمیشه.البته میتونی تو بایوس تنظیم کنی که در مورد آداپتور پیغام اخطار نده.ولی شارژ نشدن باطری رو نمیشه کاری کرد الا با تعمیر یا تعویض آداپتور.
موفق باشی.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NPTiak

arashshr

کاربر vip
کاربر
2010-12-18
90
601
با سلام به دوستان عزیز
همونطور که بارها خواسته شده مطالب عنوان شده و عکسها رو خوب ببینین اما بازهم بعضی از دوستان عجله می کنند.
دوست من عکس اولی که شما گذاشتین فکر کنم سوکت لپ تاپ سونی هست و دارای 2 سیم ولتاژ و بدنه هست اما عکس دومتون مربوط به کابل شارژر دل و بعضی از مدلهای اچ پی هستند. که دارای سه رشته سیم ولتاژ، دیالمتر و بدنه هست. برفرض اینکه شما بتونین سیم ها رو جا بزنین سوکت هاشون باهم کلی تفاوت دارند دوست عزیز.
موفق باشی

مسرور

کاربر vip
vip
کاربر
2013-08-02
168
291
با سلام به دوستان عزیز
همونطور که بارها خواسته شده مطالب عنوان شده و عکسها رو خوب ببینین اما بازهم بعضی از دوستان عجله می کنند.
دوست من عکس اولی که شما گذاشتین فکر کنم سوکت لپ تاپ سونی هست و دارای 2 سیم ولتاژ و بدنه هست اما عکس دومتون مربوط به کابل شارژر دل و بعضی از مدلهای اچ پی هستند. که دارای سه رشته سیم ولتاژ، دیالمتر و بدنه هست. برفرض اینکه شما بتونین سیم ها رو جا بزنین سوکت هاشون باهم کلی تفاوت دارند دوست عزیز.
موفق باشی

حق با شماس:eek:ok:
ما به عکس دقت نکردیم!دقیقا یکی سوکت لپ تاپ سونی و اون یکی دیگه مال دله.ممنون از دقت شما:biggrins:

بالا