آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: خاموش شدن لپ تاپ سونی مدل SVF152A29W بعد از تعویض چیپ

soh3il

کاربر
2010-12-16
163
255
ساری
با عرض سلام و خسته نباشید. یکی از دوستان یک لپ تاپ با مشخصات بالا بهم داده که گفته تعمیرکارش اینو فرستاده تهران تا چیپ شو تعویض کنن
بعد از برگشت چیزی حدود 3 الی 4 روز کار کرده و دستگاه دوباره خاموش شده
الان که لپ تاپ رو به شارژر وصل میکنیم و دکمه پاور را میزنیم چراغ های پاور و باتری باهم روشن می شوند و وقتی دکمه پاور را رها میکنیم خاموش می شوند.
اگر رم روی مادربورد باشد پس از اتصال شارژر و گذشت حدود یک دقیقه چراغ پاور با رنگ نارنجی شروع به خاموش و روشن شدن با حالت 1 ثانیه ای می شود.
اگر دکمه پاور را یک بار بزنیم روی پایه های بایوس ولتاژ 3 الی 3.3 ولت وجود دارد.
ولی اگر شارژر را جدا کنیم و دوباره وصل کنیم روی پایه های بایوس ولتاژی وجود ندارد.

فایل بایوس این مدل رو یدا نکردم. اساتید محترم اگر کسی فایل بایوس این مدل را دارد لطفا بدید که من اینو تست بگیرم.
با تشکر

Model: SVF152A29W
Product Name: SVF15218SGW
Service TAG: C10JCJ3K
DA0HK9MB6D0 REV: D
WP_20140907_002.jpgWP_20140907_003.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saroveh

soh3il

کاربر
2010-12-16
163
255
ساری
اساتید محترم یاری کنید
با
Product Name: SVF15218SGW سرچ میکنم مدل دستگاه پیدا میشه ولی جایی در مورد بایوس چیزی نگفته.
یه راهنمایی کوچولو بکنید لطفا
با تشکر :)

آخرین ویرایش:
  • Like

soh3il

کاربر
2010-12-16
163
255
ساری
اساتید منو هم دریابید. یه راه حل کوچولو . یه راهنمایی :frown000:
با تشکر

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود
دوست بزرگوار ، این چیزی که من دارم میبینم کلا نا امید شدم
اصلا فکر نکنم چیپ تعویض شده باشد
تعمیر کار حرفه ای که تعویض چیپ انجام میدهد حداقل بعد از کار ، چیپ را شستشو میدهد
هنوز آثار مایع فلکس کاملا مشهود است
شما روی چیپ و اطراف چیپ را هیت نرم بگیرید تا مایع فلکس شل و نرم شود و سپس حسابی با تینر خشک مرغوب یا اسپری خشک شستشو دهید طوری که زیر چیپ شستشو داده شود از سرنگ هم میتوانید کمک بگیرید و در آخر با پمپ باد اطراف چیپ را باد بگیرید تا مایع و ضایعات کامل خارج شود و بگذارید چند ساعت کنار باشد تا کاملا خشک شود و در نهایت تست بگیرید اگر چیپ سالم باشد یا درست نصب شده باشد مشکل برطرف میشود
نکته : این سری زیاد بایوس خراب نمیکند
موفق باشید

soh3il

کاربر
2010-12-16
163
255
ساری
با درود
تعمیر کار حرفه ای که تعویض چیپ انجام میدهد حداقل بعد از کار ، چیپ را شستشو میدهد
شما روی چیپ و اطراف چیپ را هیت نرم بگیرید تا مایع فلکس شل و نرم شود و سپس حسابی با تینر خشک مرغوب یا اسپری خشک شستشو دهید طوری که زیر چیپ شستشو داده شود از سرنگ هم میتوانید کمک بگیرید و در آخر با پمپ باد اطراف چیپ را باد بگیرید تا مایع و ضایعات کامل خارج شود و بگذارید چند ساعت کنار باشد تا کاملا خشک شود و در نهایت تست بگیرید اگر چیپ سالم باشد یا درست نصب شده باشد مشکل برطرف میشود
موفق باشید

با تشکر از پاسخ و راهنمایی شما. کارهای گفته شده را انجام میدم و نتیجه را اعلام میکنم.
با تشکر

• Like

soh3il

کاربر
2010-12-16
163
255
ساری
با درود
موفق باشید
با سلام مجدد و خسته نباشید
طبق فرمایشات شما. کارای گفته شده را انجام دادم ولی تاثیری نداشت. و هنوز هم با فشار دادن دکمه پاور. چراغ سبز پاور و چراغ نارنجی باتری روشن می شود و با رها کردن دکمه خاموش می شوند و بدون هیچ عکس العمل دیگری.
استاد عزیز راه حل پیشنهادی بعدی چیه؟ :eek:ok:

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود
تنها راهش ریبال یا تعویض چیپ میباشد
ولی در کل نمیشه به این مادربرد اعتماد کرد و احتمال برگشتش بالاست بخصوص که قبلا بد روش کار شده است . بنده اگر جای شما بودم کلا خیرش را میخوردم این مورد کارها بوی دردسر میدهد و ممکن است به اعتبار کاری لطمه وارد کند
همیشه به دوستان و همکاران توصیه میکنم به کارهایی که اینگونه دستکاری یا بهتر بگویم خرابکاری شده است دست نزنند
موفق باشید

soh3il

کاربر
2010-12-16
163
255
ساری
با درود
تنها راهش ریبال یا تعویض چیپ میباشد
ولی در کل نمیشه به این مادربرد اعتماد کرد و احتمال برگشتش بالاست بخصوص که قبلا بد روش کار شده است . بنده اگر جای شما بودم کلا خیرش را میخوردم این مورد کارها بوی دردسر میدهد و ممکن است به اعتبار کاری لطمه وارد کند
همیشه به دوستان و همکاران توصیه میکنم به کارهایی که اینگونه دستکاری یا بهتر بگویم خرابکاری شده است دست نزنند
موفق باشید
با تشکر از پاسخگویی شما استاد عزیز
این لپ تاپ برای یکی از مشتریان همکار و دوست من بود که تعمیرکارش بعد از خرابکاری روی این لپ تاپ از مغازه دوستم گذاشت رفت
اون بیچاره هم موند با این لپ تاپ که فرستاد برای من
منم همون اول بهش گفتم امیدی نداشته باش
بازم با تشکر از لطفتون

• Like
بالا