آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مادربرد مدلga-h61m-ds2 سویچ نمیشه

mahka59

کاربر vip
کاربر
2012-09-21
58
103
مادربردی است pw ولتاژ داره 3 و وقتی کابل برق p4 رو بیرون میکشم روشن نمیشه ولتاژاطراف i/o وجود داره 3.3 ویک چیپ بزرگ داره (پل شمالی و جنوبی )اطراف این پل خازنها شورتی دارند وولتاژ 1/2 وجود داره ولتاژ دیگه نیست.در ضمن نه این چیپ و نه i/oگرم نمیکنند،فقط یک فت رو برد داغ میکنه که تست کردم سالم بود،بنظر شما مشکل کجاست؟دوتا بایوس هم داره

mahka59

کاربر vip
کاربر
2012-09-21
58
103
دوستان عزیز کسی نیست کمک کنه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

mahka59

کاربر vip
کاربر
2012-09-21
58
103
سلام وخسته نباشید دوست عزیزی وجود نداره به این سوال ما جواب بده؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: atorpat

atorpat

کاربر vip
کاربر
2014-03-04
162
289
سلام دوست گرامی
این فت که داغ میکنه کجای برد هست ( تصویر اگه میتونی بزار بی زحمت) اگه با اون بقول فرمایشتونp4 سوییچ میشه، ایا قبل از استارت زدن هم این فت داغ می کنه. ولتاژ روی پایه اول اسلات pci رو بگیرید و اعلام کنین لطفا.

آخرین ویرایش:

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
دوست عزیز

ابتدا نگاه کن ببین که جامپر کلیر سیموس اشتباه جا نزده باشند اگه درست بود کلیر سیموس کنید سپس باطری بکاپ رو چک کنید

از روی 24پین سیم سبز و مشکی رو جامپ کنید ببینید روشن میشه اگه روشن شد تمامی قطعات رو از نظر حرارت غیر عادی چک کنید

پایه های کریستال پل جنوبی رو به هم اتصال دهید ببینید مادر بورد سوئیچ میشه اگه شد کریستال رو عوض کنید

بعد نیست برد رو با تینر و مسواک وبا حوصله شستشو دهید

موفق باشید

mahka59

کاربر vip
کاربر
2012-09-21
58
103
سلام دوست عزیزم،مادربرد چه با p4 و چه بدون ان روشن نمیشه.دوتا pci مینی داره که هیچ ولتاژی ندارند تمام پایه های ان رو چک کردم.ان فت نزدیک همین pci هست که ولناژ 1.2 داره در ضمن خودبخود داغ میکنه

mahka59

کاربر vip
کاربر
2012-09-21
58
103
دوست عزیز

ابتدا نگاه کن ببین که جامپر کلیر سیموس اشتباه جا نزده باشند اگه درست بود کلیر سیموس کنید سپس باطری بکاپ رو چک کنید

از روی 24پین سیم سبز و مشکی رو جامپ کنید ببینید روشن میشه اگه روشن شد تمامی قطعات رو از نظر حرارت غیر عادی چک کنید

پایه های کریستال پل جنوبی رو به هم اتصال دهید ببینید مادر بورد سوئیچ میشه اگه شد کریستال رو عوض کنید

بعد نیست برد رو با تینر و مسواک وبا حوصله شستشو دهید

موفق باشید
سلام وخسته نباشید جامپر درسته .از طریق سیم سبز وسیاه روشن میشه حرارت ایسی ها و پل نرمال هست. فقط یکی از رگولاتورها(تست کردم سالم بود) خیلی داغ میکنه ؟با تینر کاملا شستم

آخرین ویرایش:

mahka59

کاربر vip
کاربر
2012-09-21
58
103
سلام دوست گرامی
این فت که داغ میکنه کجای برد هست ( تصویر اگه میتونی بزار بی زحمت) اگه با اون بقول فرمایشتونp4 سوییچ میشه، ایا قبل از استارت زدن هم این فت داغ می کنه. ولتاژ روی پایه اول اسلات pci رو بگیرید و اعلام کنین لطفا.
سلام دوست عزیزم،مادربرد چه با p4 و چه بدون ان روشن نمیشه.دوتا pci مینی داره که هیچ ولتاژی ندارند تمام پایه های ان رو چک کردم.ان رگولاتور (اشتباه کردم فت نبود یک رگولاتوره .در ضمن این مادربرد در اثر رعد وبرق اینجوری شده) نزدیک همین pci هست که ولناژ 1.2 داره در ضمن خودبخود داغ میکنه.ایا دوربر i/o هم باید ولتاژ 3.3 باشه و هم ولتاژ 5؟اخه این فقط ولتاژ3.3 داره

آخرین ویرایش:
بالا