آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل عدم نصب یا بد کارکردن ویندوز با مادربرد مدل P5QL Pro

م.کاظمی

کاربر
2013-05-10
23
41
کرج
سلام بر اساتید گرامی:
مادربردی دارم که موقع بالا آمدن ویندوز صفحه آبی رنگ با متن سفید رو نمایش میده و زمان نصب ویندوز هم همین پیغام رو میده. اسلت رم و ساتای روی مادربرد رو هم شستم رم و هارد و کابل ساتا و حتی پاور رو هم عوض کردم و بایوس رو هم خالی کردم ولی نتیجه ای نداشت. لطفاً راهنمایی بفرمایید که مشکل از چی میتونه باشه. متشکرم

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
با سلام دوست عزیز صفحه آبی بیشتر بر میگرده به رم وهارد آیا از سلامت قطعات تعویضی اطمینان دارید ؟ کلیر سیموس کنید باطری بکاپ روچگ کنید و در صورت نیاز تعویض کنید جامپرهای روی مادربورد رو کنترل کنید که اشتباه نباشند بایاس رو پرو گرام کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

fateh.m

کاربر
2014-03-11
32
69
با سلام
دوست عزیز اگه ویندوز 7 نصب کردین و این ارور رو داد از ویندوز xp استفاده کنید اگه با ویندوز xp هم این مشکلو داشتین از بایوس پورتها رو یکی یکی غیر فعال کنید احتمالا مربوط به درایور یکی از پورتهاست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
طبق راهنمائی اساتید عمل کرده و در ادامه از یه نسخه دیگه ویندوز استفاده کنید .ویندوز رو با حداقل قطعات نصب کنید .منظورم اینه مثلا اگه گرافیک آنبرد هست و کارت گرافیک جدا دارید ابتدا با همون آنبرد ویندوز رو لود کنید و در صورت نبود مشکل کارت رو اضافه کنید .حتی الامکان بایوس رو پروگرام کنید . از سالم بودن قطعات تعویضی اطمینان حاصل کنید .با ویندوز لایو امتحان کنید ببینید سیستم بالا میاد یا خیر .در ضمن بفرمائید نصب ویندوز تا کجا پیش می ره؟حرارت قطعات روی برد مخصوصا پل شمالی و جنوبی و چیپ صدا و LAN و آی سی کلاک رو چک کنید .
موفق باشید .

بالا