آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: ویندوز حجم اینترنت را خود به خود کم می کند

hamid_holori

کاربر
2010-08-16
79
144
قشم
ویندوز 7 تازه نصب کردم نمی دونم چرا حجم اینترنتم خود به خود داره کم میشه
مثلا یه روز صبح تا ظهر کامپیوتر فقط روشن بود و هیچ استفاده ای ازش نکردم وقتی ریز مصرف رو که گرفتم حدود 200 مگابایت کم شده بود بدون اینکه استفاده ای بشه یا چیزی دانلود کنم دوستان می تونن راهنمایی کنن مشکل از کجاست.
اینترنت مخابرات هست
آپدیت ویندوز disable است
نوع آنتی ویروس هم نود32

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
شاید نرم افزارهایی که استفاده می کنی در حالت آپدیت اتوماتیک هستن .البته سرویس مخابراته دیگه ،باید باهاش بسازی .محض امتحان یکی دو روز کابل LAN رو از سیستم جدا کن ولی بذار مودم روشن باشه .اگه باز حجم کم کرد ،مشکل از سرویس دهنده ات هست .نفرمودین مودمتون وایرلس هست یا معمولی؟شاید یکی دیگه داره از سرویستون استفاده می کنه .
موفق باشید .

فاطمیه

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-01-27
489
1,797
ايران
سلام همکار محترم

اینترنت مخابرات استفاده نکنی بهتر قبلا یک ساله 512 8 گیگ در ماه ماه مخابرات داشتم تا 6 ماه اول خوب بود بعد هر ماه 8 گیگ داشتم که هیچ نزدیک به 8-16 گیگ هم خریداری می کردم.

اگر مودم وایرلس داره رمزش رو عوض کن عدد ترکیبی بزار.
اگر نزم افزار های Adobe Reader Mozilla Firefox روی سیستمت نصب و یا بازی Call of Duty 4 رو سیستم ات نصب آپدیت اشو غیر فعال کن.
موفق سربلند باشی در پناه حق

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,184
من ماه قبل از مخابرات اینترنت 5 گیگ برای یک ماه گرفتم با وجود اینکه زیاد دانلود ندارم و بیشتر به انجمن سر میزنم و چند کار کوچک انجام میدم بعد از 15 روز به حجم باقیمانده ام نگاه کردم ظرفیت باقیمانده 800 مگ بود زنگ زدم از مخابرات پرسیدم میگه مصرف کردی در صورتی که مودمم وایرلسش هم خاموشه و بغیر من کسی از اون استفاده نمیکنه

abady

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-12-19
552
2,457
با سلام.....دوستان من هم همین بلا سرم اومده حالا وقتی ویندوز نصب میکنم اول آبدیت خودکار ویندوز را غیر فعال سپس نرم افزارهایی که آبدیت می خواهند یعنی در سیستم من الان فقط آنتی ویروس آبدیت میشه والسلام............با تشکر

فاطمیه

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-01-27
489
1,797
ايران
اگر حجم ترافیک اینترنت شما نا محدود نیست، جزو خیل عظیمی از کاربران هستید که نیازمند مراقبت از حجم اینترنت خود و رصد مداوم میزان استفاده از آن هستند. در واقع توصیه اکید به شما این است که برای آنکه هزینه اضافی در ماه برای اینترنت خود پرداخت نکنید، به شکل مرتب و حتی ساعتی به مراقبت از حجم ترافیکی خود بپردازید. با این ابزار میتوانید علاوه بر انجام این مهم، سرعت اینترنت خود را نیز به شکل مداوم رصد کنید. به گزارش «تابناک» یکی از مشکلات اساسی برای کاربرانی که از اینترنت محدود و با حجم مشخص از ترافیک در ماه استفاده میکنند، آن است که اغلب پیش از اتمام ماه، حجم ترافیکی آنها به اتمام میرسد – حداقل برای ما بارها اینگونه بوده است! از سویی سر زدن به وب سایت ارائه دهنده خدمات اینترنت یا ISP برای وارسی میزان مصرف اینترنت نیز کار چندان جالبی نیست و نیازمند حوصله و زمان زیادی است، ضمن آنکه امکان رصد مداوم را نیز نمیدهد. در نتیجه فکر بهتر آن است که ابزاری در دست کاربران باشد که به واسطه آن بتوانند ضمن رصد مداوم حجم استفاده شده از اینترنت خود، به شکل مدام سرعت اینترنت خود را نیز بررسی کرده و از برقراری ارتباط به شکل معمول مطمئن شوید. برای این منظر نرم افزارها و ابزارهای زیادی یافت میشود که در بین آنها NetTraffic یک نمونه جالب توجه است که بنا به دلایلی همچون رایگان بودن، حجم اندک و کاربری آسان، در این گزارش آن را به شما معرفی میکنیم:
3.png
همانگونه که ذکر شد، حجم این برنامه بسیار اندک و نصب آن بسیار ساده است و از سوی دیگر سبک بودن آن هیچ بار اضافی برای سیستم به همراه ندارد. نکته مهمتر آنکه بعد از نصب این نرم افزار در Tray ویندوز قرار میگیرد و در هر لحظه که شما اراده کنید تنها با یک کلیک میتواند اطلاعات سرعت و حجم استفاده شده را به شما ارائه کند. کلیک کردن بر روی آیکون این نرم افزار در Tray ویندوز شما را با یک پنجره کوچک مواجه میسازد که در آن با یک نمودار سرعت فعلی ارتباط شما نمایش داده میشود. سرعت دانلود و آپلود در این پنجره با رنگهای سبز و قرمز نمایش داده شده است. همچنین این نمودار به شکل Real-Time به روز رسانی میشود و هرگونه رد و بدل شدن داده را ثبت میکند:
324.jpg
حال برای دریافت اطلاعات جزئی تر بر روی این آیکون کلیک راست کنید و از منوی آن گزینه Statistics را انتخاب کنید:
4.png
گزارشی که در این صفحه با آن روبرو میشوید به شما اجازه میدهد که بتوانید میزان حجم مصرف شده خود را محاسبه کنید. در تب General شما میتوانید اطلاعات مربوط به حجم مصرف شده را به سال، ماه، روز و ساعت مشاهده کنید. نرم افزار هر آنچه را که منجر به رد و بدل شدن داده ها از طریق Net باشد را ثبت کرده و به شما ارائه میکند.از سوی دیگر این بخش به سه قسمت تقسیم شده است که حجم مصرفی شما را در قالب مصرف فعلی، میانگین مصرف و همچنین پیش بینی مصرف شما نمایش میدهد:
5.png
با کلیک کردن بر روی تب Charts / Tables میتوانید همین اطلاعات را به شکلی گرافیکی مشاهده کنید. در اینجا همچنین میتوانید به تحلیل و بررسی اطلاعات دامنه مشخصی از داده ها بپردازید. به این معنی که در این قسمت میتوانید با مشخص کردن یک تاریخ مشخص، میزان حجم مصرفی طی آن تاریخ را بررسی کنید.
6.png
برای اینکار کافی است که تاریخ مورد نظر خود را از نوار ابزار بالای نمودار گرافیکی انتخاب کنید:
325.jpg
همچنین میتوانید با کلیک و کشیدن ماوس بر روی یک زمان مشخص بر روی نمودار گرافیکی موقعیت آن زمان خاص را به شکل دقیق تر بررسی کنید. با کلیک بر روی تب Table نیز میتوانید همین اطلاعات را به شکل عدد و ارقام مشخص مشاهده کنید:
326.jpg
از سوی دیگر در تنظیمات این نرم افزار – کلیک راست بر روی آیکون و انتخاب Settings – میتوانید علاوه بر تغییر تنظیمات نرم افزار برای تعیین عملکرد آن، با تغییر رنگ داده ه، اقدام به شخصی سازی آن نیز بکنید:
7.png
در نهایت اینکه NetTraffic بر روی همه نسخه های ویندوز از XP تا ویندوز 8 قابل اجرا است و با هر دو نسخه 32 و 64 بیتی ویندوز همخوانی دارد.دانلود نرم افزار با لینک مستقیم - نسخه 1.26

در پناه حق

شیدینگ مود

کاربر
2013-12-22
222
730
بندرعباس
با عرض سلام
یکی از چیزایی که خیلی حجم مصرف میکنه اینستاگرام هستش البته طبق شنیده ها چون یکی از دوستان همین مشکل رو داشت و بعد از مدتی فهمید بیشترین حجم استفاده شده مربوط به همین موضوع بود، البته اینو عرض کردم تا راجع به اون عزیزانی که تخصص دارن نظر بدن منم استفاده بکنم
سپاس

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام
اینستاگرام تا زمانی شما وارد برنامه نشین چیزی مصرف نداره، و وقتی واردش میشید هم به اندازه حجم عکسهایی که میبینید حجم میگیره این بستگی داره چقدر فالوینگ داشته باشید و عکس ببینید. اما اونقدری که فکر کنید هم مصرف نداره چون حجم عکسها اکثرا بین 50 تا 150 کیلوبایت هست معمولا

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
سلام دوستان
خوده مودم دانلود و اپلودتون رو طی یک بازه زمانی که از موقعی که مودم رو روشن میکنید شروع به محسابه دانلود و اپلود میکنه و میتونی اونجا چک بکنی
از نرم افزار NetLimiter 3 استفاده کن - برنامه های اضافی رو بلوکه کن تا دیگه به اینترنت وصل نشن -این برنامه یک گزارش دقیق و کامل از مصرف باند رو نشون میده - مثلا بت میگه در طی 24 ساعت قبل چقدر مصرف کردی و خیلی چیزهای دیگه - حتما این برنامه رو نصب کن

آخرین ویرایش:

hamid_holori

کاربر
2010-08-16
79
144
قشم
با تشکر از دوستان
از نرم افزار NetLimiter 3 استفاده کردم و همه برنامه های اضافی رو بلوکه کردم ولی مشکل پا برجاست
با ویندوز XP که تست کردم همه چیز عادی بود به نظر خودم مشکل از ویروس باشه ولی انتی ویروس چیزی پیدا نکرد به نظر شما چه آنتی ویروسی نصب کنم و یا اینکه با عوض کردن ویندوز مشکل حل میشه یا نه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mavaramat
بالا