آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

بوت نکردن مادربورد با پاور 380w green

AKORACER

کاربر
2013-11-16
31
102
ایران
با سلام خدمت دوستان گرامی
یه پاور گرین مدل GP380A Version 2.0 جلو دستمه که مادربورد رو بوت نمی کنه و ولتاژهاش بجز سیم بنفش نرمال هست و صدای سوت ضعیف از اون میاد ( سوت خازن )
پاور رو بازکردم دیدم در مسیر سیم بنفش 5v sb یه خازن 16 ولت 470 میکرو باد کرده و یه مقاومت به شماره r25 کنار پایه منفی خازن سوخته تو بخش اسیلاتور بین 2 هیت سینک هم یه مقاومت کنار خازن 2200 میکرو سوخته یود کنار خازن شماره c41
هر دو مقاومت سوختن و مقدار شون مشخص نیست اگه کسی مشابه یا نقشه ش رو داره ممنون میشم مقدار دو مقاومت رو بهم بگه
البته اساتید گرامی ببخشید که عکس نذاشتم چون کیفیت دوربین موبایلم خوب نبود

آخرین ویرایش:

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
با سلام خدمت دوستان گرامی
یه پاور گرین مدل GP380A Version 2.0 جلو دستمه که مادربورد رو بوت نمی کنه و ولتاژهاش بجز سیم بنفش نرمال هست و صدای سوت ضعیف از اون میاد ( سوت خازن )
پاور رو بازکردم دیدم در مسیر سیم بنفش 5v sb یه خازن 16 ولت 470 میکرو باد کرده و یه مقاومت به شماره r25 کنار پایه منفی خازن سوخته تو بخش اسیلاتور بین 2 هیت سینک هم یه مقاومت کنار خازن 2200 میکرو سوخته یود کنار خازن شماره c41
هر دو مقاومت سوختن و مقدار شون مشخص نیست اگه کسی مشابه یا نقشه ش رو داره ممنون میشم مقدار دو مقاومت رو بهم بگه
البته اساتید گرامی ببخشید که عکس نذاشتم چون کیفیت دوربین موبایلم خوب نبود

با درود
همکار بزرگوار
حل شدن مشکل سیم بنفش در انجمن هست
شما کارهای زیر را انجام دهید انشاءالله مشکل حل میشه

[hide]شما با تعویض خازن 10 میکرو 50 ولت کنار اپتوکوپلر مشکل ولتاژ سیم بنفش حل میشه
مقاومت R25 هم توی این مدلی که من داشتم 22 اهم است
[/hide]
[hide][/hide]
[hide][/hide]​
[hide]

[/hide]

AKORACER

کاربر
2013-11-16
31
102
ایران
پاسخ : سوختن و مشخص نبودن قطعات پاور گرین GP330A

سلام دوستان
من یه پاور همین مدلی دارم لطفا مقدار مقاومت R33 و خازن C14 رو اعلام کنید ممنون میشم

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
پاسخ : سوختن و مشخص نبودن قطعات پاور گرین GP330A

سلام دوستان
من یه پاور همین مدلی دارم لطفا مقدار مقاومت R33 و خازن C14 رو اعلام کنید ممنون میشم
با درود
مقاومت R33 همون 1کیلو هست

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز برای تشخیص مقدار مقاومت میتوانید تولبار انجمن را دریافت و مطابق رنگ مقدارش را بدست آورید

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
دوست عزیز برای تشخیص مقدار مقاومت میتوانید تولبار انجمن را دریافت و مطابق رنگ مقدارش را بدست آورید
دوست عزیزو بزرگوار جناب غفور
همکارمان جناب
Akoracer مشکلشون اینه که مقاومت مورد نظرشون سوخته و رنگ هاش قابل تشخیص نیست
و الا مشکلی در نحوه خوندن رنگها ندارند.
لطفا قبل از پاسخگویی یکبار متن سوال را به دقت بخونید

بالا