آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: سیاه و سفید شدن خروجی آنبرد مادربرد گیگا مدل GA-G31M-ES2C

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
با سلام خدمت دوستان و همکاران
مادربرد فوق الذکر چند وقت پیش بخاطر رعد و برق دچار مشکل شده بود ،به این صورت که رعد و برق به خطوط تلفن خورده بود و از طریق مودم ADSL باعث ترکیدن آی سی LAN شده بود و بعنوان اوراقی گرفته بودم ولی با تعویض آی سی LAN و همچنین آی سی کلاک ،مادربرد با CPU و رم خودش راه افتاد ،فقط حرارت آی سی کلاک نرمال نبود و داغ می کرد .البته هیچ مشکل ظاهری مثل ریست شدن یا هنگ کردن اصلا پیش نیومده بود و ویندوز هم نصب کرده بودم روش .تا امروز که یه بنده خدایی یه کارت گرافیک آورد برای تست .کارت رو که وصل کردم مادربرد شروع کردن به زدن بوق های پشت سر هم با فاصله 2 ثانیه و قطع نمی شد،خروجی تصویر هم نداشتم .کارت رو جدا کردم و کابل مانیتور رو به خروجی آنبرد وصل کردم .سیستم بالا اومد ولی تصویر کلا سیاه سفید شده بود،حتی پشت زمینه آبی رنگ محیط بایوس رو هم مشکی نشون می داد و یه مورد دیگه هم اینکه ظرفیت رم 2 گیگ رو 512 مگابایت نشون می داد .با یه کارت گرافیک دیگه امتحان کردم ،تصویر درست بود ( یعنی بحالت نرمال و رنگی ) ولی خروجی آنبرد سیاه سفید شده .رم رو هم تست کردم ،متاسفانه رم هم دچار مشکل شده .الان با همون سیستم دارم این تاپیک رو می نویسم ،فقط در مورد علت سیاه سفید شدن و بروز مشکل در رم ،دوستان اگه ممکنه راهنمائی بفرمایند .

آخرین ویرایش:
بالا