آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: نحوه ی رفع دیسکانکتی سوکت CPU چگونه هست؟

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
سلام دوستان
من روی یه سوکت سی پی یو 775 اینتل امیلاتور مربوطه رو قرار میدم .بعد همه چراغ ها روشن نمیشن.وقتی روی امیلاتور فشار میارم میبینم چراغ ها روش میشن.ایا روشی وجود داره که بشه دیسکانکتی رو رفع کرد؟منظورم اگر با هیت دادن هست چگونه این کار انجام میشه؟
با تشکر

yx700

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-03
616
1,670
سلام

به نظر من چون اينطور وقتا برد شكم داده به بيرون حتي با ريبال كردن هم ممكنه جواب نده

يه راهكار ساده :

اگه مقداره فشاري كه مياري كمه و لازمه يكم برد جذب بشه ، يه فنه پيچي ( از اينا كه پايه هاش با پيچ به يه پليت كه پشته مينبرد نصب ميشه وصل ميشن ، تويه بازاربش ميگن زير پيچي ) و يه cpu هايپر مثه 630 كه گرماش زياده با مينبر كار كن تا رفع لحيم سردي همراه با برگردوندن بيرون زدگي مينبرد بشه

فقط يكم بايد پيچا رو سفت ببندي و بعد از هر بار استفاده سعي كني بازم سفت ترشون كني

پليته پشته مين هم محكم باشه كه نشكنه

من تويه گرافيك ها زياد اينو تست كردم و خيلي راحت تر و ارزون تر در مياد

موفق باشي

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
سلام

به نظر من چون اينطور وقتا برد شكم داده به بيرون حتي با ريبال كردن هم ممكنه جواب نده

يه راهكار ساده :

اگه مقداره فشاري كه مياري كمه و لازمه يكم برد جذب بشه ، يه فنه پيچي ( از اينا كه پايه هاش با پيچ به يه پليت كه پشته مينبرد نصب ميشه وصل ميشن ، تويه بازاربش ميگن زير پيچي ) و يه cpu هايپر مثه 630 كه گرماش زياده با مينبر كار كن تا رفع لحيم سردي همراه با برگردوندن بيرون زدگي مينبرد بشه

فقط يكم بايد پيچا رو سفت ببندي و بعد از هر بار استفاده سعي كني بازم سفت ترشون كني

پليته پشته مين هم محكم باشه كه نشكنه

من تويه گرافيك ها زياد اينو تست كردم و خيلي راحت تر و ارزون تر در مياد

موفق باشي

سلام
عکس لطفا :a12:

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
ببین دوست من

چون ما تعمیراکار هستیم و نباید وجهه اجتماعی مون رو نباید خراب کنیم پس باید موقع کار روشی رو انتخاب کنیم که هم وقت کمی بگیره هم
درست جواب بگیریم

من روش دوستمون رو خوندم در این روش شما برای گرفتن دیسکانکتی سطحی میتونی استفاده کنی درسته دیسکانکتی چیپ گرافیک
نسبت به سی پی یو کم هست یعنی کم پیش میاد که پایه ها به طور کلی از هم جدا بشن ولی در سی پی یو اینطوری نیست
برای اینکه روش مطلوبی داشته باشی بهترین روش ریسولد کردن با BGAماشین یا دستگاه IR میباشد که از تکنولوژی ماورا بنفش استفاده میکنند
اما اگر این دستگاه ها رو موجود نداشته باشید باید یکم سختی بکشید و از هیتر استفاده کنید البته با استفاده از روغن فلاکسی در حد متوسط
در ضمن باید این هم متذکر بشم که بهتر است اول در روی برد های داغی امتحان کنی تا دستت عادت کنه بعد

موفق باشی

بالا