آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: تصویر دارد اما نور ندارد مدل لپ تاپ 5620z

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,735
سلام
مشکل ازلامپ lcd است دو راه دارید یا lcd را تعویض کنید یا با دقت ال سی دی را باز کرد ولامپ را تعویض کنید البته بعد از باز کردن ال سی دی متوجه سیاه شدن لامپ می شوید

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
جسارتا خلاصه تر از این نمی تونستید بنویسید؟اینکه مشکلات مختلف تو این سایت عنوان می شه علاوه بر حل شدن مشکل توسط راهنمائی اساتید یه دلیل دیگه هم داره و اونم اینه که برای همکاران در جستجو های بعدی در موارد مشابه ،قابل استفاده باشه .اگه مشکل بطور کامل تشریح نشه ،امکان راهنمائی اشتباه و چند برابر شدن مشکل و هزینه نیز هست .استاد عزیزمون به دل نگیرند ،بعنوان مثال شاید شما طبق راهنمائی استاد عزیزمون فورا اقدام به باز کردن و تعویض بکلایت بفرمائید و بعد ببینید مشکلتون مثلا قلع مردگی برد اینورتر بوده .حالا مشکلات باز کردن و جا زدن بکلایت و پیدا کردنش رو هم در نظر بگیرید .پس لطفا مشکل و همچنین کارهای انجام شده رو بطور کامل توضیح دهید تا دوستان راحت تر و دقیق تر بتونن راهنمائی کنند .
موفق باشید .

hoseinbordba

کاربر
2014-11-05
4
0
Manam 5738 z darsm daghighan hamin mkshkelo daram safe sias kamel ama ba deghat k negah koni tasvir dare chikar bayad kard ??

مسرور

کاربر vip
vip
کاربر
2013-08-02
168
291
دوست عزیز به نظر من اول از خروجی تصویر استفاده کن و اول با اون بقیه اجزاء لپ تاپ رو تست کن تا از صحت کامل بقیه سیستم مطمئن بشی و تا جای ممکن بخش مشکل دار رو محدود کنی.من یه مورد Dell داشتم که ظاهرا مشکل بک لایت داشت؛ولی بعد از تعمیر تازه فهمیدم که جاهای حساس تری مشکل داره که توجیه نداشت تعمیر بشه!پس وقت گذاشتن من،روی بک لایت بیهوده بود!:174:
بعد هم بهتره از کم خرج ترین گزینه ها شروع کنی.مثل همون پیشنهادی که استاد سایبر اشاره کردن.
موفق باشی.

مسرور

کاربر vip
vip
کاربر
2013-08-02
168
291
آره دیگه مدار بکلایت مشکل داره.حالا کدوم بخشه باید باز کنی و با تجهیزات،بخش مشکل دار رو دقیق پیدا کنی.

momeni.0123

کاربر vip
vip
کاربر
2012-06-28
32
42
سلام.بهترین کار اینه که شما یه lcd واسه تست داشته باشی و از این راه میتونی مشکل رو درست پیدا کنی.همونطوری که دوستان گفتن به احتمال زیاد از لامپ lcd میتونه باشه که معمولا از قطعی سیم روی لامپ هست.اگه نبود برو سراغ سنسور lcd و فیوز کنار خروجی تصویر به lcd و در نهایت هم i/o

بالا