آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: بوت نشدن لپ تاپ DELL Vostro 1520

ak1_2004

کاربر vip
کاربر
2012-08-25
202
309
سلام
لپ تاپ روشن می شد ولی توی 3 ثانیه خاموش می شد که با تعویض سی پی یو این مشکل حل شد !
حالا لپ تاپ روشن می شه و بالا میاد و حتی توی بایوس هم می ره اما اگر تغییری ایجاد کنیم و ری استارت کنیم ( ذخیره ) ری استارت نمی شه و دیگه بالا نمیاد تا اینکه کاملا خاموش کنیم و دوباره روشن .
بایوس رو به آخرین ورژن آپدیت کردم ولی مشکل کماکان هست !
ضمنا پس از لودینگ بایوس سیستم روی هیچ سخت افزاری بوت نمی شه !!!
ولی هارد رو توی بایوس شناسایی می کنه !!

ممنون از راهنماییتون

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام
لپ تاپ روشن می شد ولی توی 3 ثانیه خاموش می شد که با تعویض سی پی یو این مشکل حل شد !
حالا لپ تاپ روشن می شه و بالا میاد و حتی توی بایوس هم می ره اما اگر تغییری ایجاد کنیم و ری استارت کنیم ( ذخیره ) ری استارت نمی شه و دیگه بالا نمیاد تا اینکه کاملا خاموش کنیم و دوباره روشن .
بایوس رو به آخرین ورژن آپدیت کردم ولی مشکل کماکان هست !
ضمنا پس از لودینگ بایوس سیستم روی هیچ سخت افزاری بوت نمی شه !!!
ولی هارد رو توی بایوس شناسایی می کنه !!

ممنون از راهنماییتون

[hide] دوست عزیز شما ابتدا مین را با یک رم جدید امتحان کنید و باطری بکاپ را تعویض کنید و نتیجه را اعلام کنید [/hide]

با تشکر

ak1_2004

کاربر vip
کاربر
2012-08-25
202
309
با پروگرامر بایوس پروگرام شده بود !
باطری هم بیرون آوردم و بدون باطری هم همینطور هست !
ضمنا مورد جدید که دیدم اگر شارژر رو وصل کنم بازم بوت نمی شه !!!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: forud

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
طبق راهنمائی دوست عزیزمون خود آی سی بایوس رو تعویض و پروگرام کن .شاید آی سی بایوس لپ تاپ معیوب هست ،البته این علایم می تونه از دیسکانکتی چیپ هم باشه . .وضعیت چراغ ها رو موقع بوت شدن اعلام بفرمائید .مادربرد رو از نظر سولفاته شدن پایه های قطعات و همچنین تمیز بودن اسلات ها و سوکت ها بررسی کنید .با یه هارد دیگه تست کنید یا کلا هارد رو جدا کنید و با یه سی دی ویندوز سیستم رو بالا بیارید .چیپ ها رو از نظر حرارت غیر طبیعی بررسی کنید .
موفق باشید .

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
با سلام

دوست گرامی بعد از تعویض و پروگرام ای سی اگه مشکل برطرف نشد حتما با تینر برد مخصوصا زیر چیپ ها رو شستشو دهید با این ورژن بایاسی که گداشتم هم یه امتحان بکنید واعلام نتیجه

[hide] مشاهده فایل‌پیوست DELL INSPIRON 1520.zip[/hide]

موفق باشیذ

ak1_2004

کاربر vip
کاربر
2012-08-25
202
309
به نتیجه نرسیدم !!!
البته آی سی بایوس رو نداشتم ! یک لپ تاپ دیگه رو هم باز کردم ( همین دل ) ولی آی سی بایوس یه چیزه دیگه بود !
سی پی دیگه هم تست شد جواب نداد ! رم دیگه هم همینطور .
با تینر بورد رو کامل شستم و با سشوار خشک کردم ! همونطوری هست هنوز !

آیا می تونه IO مشکل داشته باشه ؟؟؟ چون با شارژر گاهی وقت ها روشن می شه گاهی نه !!

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
اینکه می فرمائید بعضی وقتها روشن می شه و بعضی وقتها نه ،یکی از دلایل می تونه از دیسکانکتی چیپ ها یا سولفاته شدن پایه ها باشه .شما موقع روشن کردن رو چیپ ها فشار بیارید و تست کنید .موفق باشید .در مورد شماره بایوس هم لزومی نداره حتما جفتش یه شماره باشن .شما می تونید از یه شماره دیگه ولی هم ظرفیت استفاده کنید .البته منظور بنده قطعه خام هست ،اگه اون یکی لپ تاپ دل یه مدل دیگه هست ،مطمئنا که بجای هم نمی شه استفاده کرد .
موفق باشید .

بالا