آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم تصویر + خاموش شدن مادربرد الایت مدل mcp73vt

alimmb

کاربر
2013-07-03
50
73
خراسان شمالی
سلام دوستان مادربرد الایت مدل mcp73vt تصویر ندارد و بعد از 5 ثانیه خاموش میشه فایل بایوسش رو پیدا نکردم فکر میکنید مشکل از کجاس مدار pwm هم فکر کنم سالمه چون بدون جک 4 پین روشن میشه .درضمن وقتی جک 4 پین رو جدا میکنم دیگه خاموش نمیشه

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
پاسخ : عدم تصویر + خاموش شدن مادربرد

سلام دوستان مادربرد الایت مدل mcp73vt تصویر ندارد و بعد از 5 ثانیه خاموش میشه فایل بایوسش رو پیدا نکردم فکر میکنید مشکل از کجاس مدار pwm هم فکر کنم سالمه چون بدون جک 4 پین روشن میشه .درضمن وقتی جک 4 پین رو جدا میکنم دیگه خاموش نمیشه

سلام دوست من
ببین این ایرادی که گفتی اولا توضیحات ناقص بود دوما این ایراد از فاز cpu است چون طبق گفته شما با در اوردن
4 پین کار میکنه پس شما قسمت cpu رم و چیپ شمالی رو تست بزن و اگر مین
دارای چیپ جنوبی است در تایپیک بعدی نام ان را قید کنید ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hanirayan

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383

[hide] دوست عزیز اتفاقا مشکل از مدار سی پی یو هست ابتدا سیستم را با سی پی یو دیگر تست کنید و سپس ایسی pwm و فتهای اطراف سی پی یو تست شوند و نتیجه را اعلام کنید [/hide]

با تشکر

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775

با سلام

دوست گرامی شما ابتدا با یک پاور دیگه تست کنید احتمال اینکه پاور مشکل داشته باشه خیلیه و همینطور با یک cpu و ram دیگه تست کنید مادربورد اگه داخل کیس هست حتما خارج کن و با حداقل قطعات تست کن اگه جواب نگرفتید سعی کنید بایاس بزنید
در ضمن اگه از کارت گرافیک استفاده می کنید با یک کرافیک دیگه تست کنید
از سلامت قطعات مطمئن شدید اعلام کنید تا بریم مراحل بعد

موفق باشید

آخرین ویرایش:

reza.kangan

کاربر vip
vip
کاربر
2014-08-27
106
157
سلام دوستان . مادربرد تک چیپ Elite ECS MCP73T-M5 یکی از خازنهای الومینیومی 270/16v ترکیده بود تعویض کردم .مادربرد روشن نشد حتی بدون 4 پین. دو تا مسفت سوخته بود. تعویض کردم روشن شد تصویر هم داده ولی cpu و چند تا از مسفت ها ( حتی تعویضی ها) خیلی داغ میکنه .
دلیل میتونه از چی باشه؟

بالا