آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: تصویر ندادن و ارور FFFF دیباگر مادر برد الایت 780

mohsen_maboo

کاربر vip
کاربر
2012-01-16
168
257
سلام من یک مادر برد الیت 780 دارم از نظر ظاهری هیچ مشکلی نداره CPU هم گرم میشه و طبیعیه ولی ارور FFFF دیباگر میده ممنون میشم راهنماییم کنید

mohsen_maboo

کاربر vip
کاربر
2012-01-16
168
257
در ضمن بایوس رو با TNM دوباره پروگرام کردم ولی فرقی نکرد

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست من فقط ارور fffff به نظرت کافی میاد یکم بیشتر توضیح بده واسه چی تایپک زدی تصویر داری نداری روشن شدن چطوری هست چه قطعاتی تعویض کردی اصلا قطعهاتی مثل cpu عوض شده چه ولتاژی داری
همینجور نمیپرن برن سراغ زدن بایوس که مادربرد ها مختلفه در بعضی ها هست که مثلا دیباگر 88 میده ولی مین سالمه و کار میکنه دیگه نمیایم اینجا
تایپیک بزنیم چرا این این ارورو میزنه البته ببخشید یک ذره تند رفتم ولی برای خودتون بود

mohsen_maboo

کاربر vip
کاربر
2012-01-16
168
257
عزیز من بعد از کلی ور رفتن با این مین فهمیدم ولی ای سی بایوس رو در میاری دوباره جا میزنی تصویر میده و هیچ مشکلی هم نداره ولی بعد از 10 دقیقه خاموش موندن دوباره به حالت اول برمیگرده.ای سی فلش بایوس رو هم عوض کردم و دوباره پروگرام کردم ولی فرقی نکرد

mohsen_maboo

کاربر vip
کاربر
2012-01-16
168
257
با کلیر کردن بایوس هم مشکل حل نمیشه و حتما باید ای سی در بیاد

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
با کلیر کردن بایوس هم مشکل حل نمیشه و حتما باید ای سی در بیاد

دوست عزیزم بین با توصیفاتی که شما میگید یعنی وقتی بایوس رو در میاری راه میفته پس با یک ای سی دیگه تست بزن اگه با اون ایسی هم این ایراد ها رو شد
برو سراغ باطری و جاش و همینطور ایسی کلاک تا اونجایی هم که مقدور هست یکم بیشتر توضیحات بده مخصوصا در مورد ولتاژ ها

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ابتدا طبق راهنمائی استاد عزیزمون آی سی بایوس رو تعویض و پروگرام کن،با یه پاور و سی پی یو و رم دیگه هم تست کنید .حرارت چیپ ها مخصوصا پل جنوبی و چیپ صدا و LAN رو چک کن .موقعی که سیستم در حالت معمولی بالا نمیاد ،روی پل جنوبی فشار بیار و سیستم رو روشن کن .احتمال دیسکانکتی وجود داره .در ضمن پایه های قطعات مخصوصا I/O و آی سی کلاک رو از نظر سولفاته شدن بررسی و در صورت نیاز رفع کنید .منتظر اعلام نتیجه
موفق باشید .

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
باسلام
کد FFFF اگر:
[hide]
در اولین لحظه قرار دادن دیباگر ظاهر شود و جز اولین کدها باشد بیانگر این است که هیچ قسمتی عملکرد صحیحی ندارد ایراد میتواند از چیپ شمالی و بایوس و I/O و خرابی LAN و Codec و .... میباشد
ولی اگر این کد بعد یک سری کد که رد شدند د آخر ظاهر شد نشانگر سلامت مادربرد میباشد
[/hide]

بالا