آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: آیا نرم افزاری است که مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری رو مشخص کند

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
پاسخ : آیا نرم افزاری است که مشگلات سخت افزاری و نرم افزاری رو مشخص کند

سلام

همکاران عزیز سوالی داشتم که آیا نرم افزاری است که مشگلات سخت افزاری و نرم افزاری رو مشخص کند
درود
چنین نرم افزارهایی هست اما نه به اون معنا که عیب دقیق را پیدا کنه و اعلام کنه

به عنوان مثال
BurnInTest Pro
یا
SiSoftware Sandra
و چند برنامه دیگر هست که تا حدودی اینکار را انجام می دهند اما بیشتر بطور آنالیز کردن هستند تا اعلام دقیق عیب یا برطرف کردن عیب
برنامه هایی هست که مشخص مکینه هارد بدسکتور داره و کدوم قطاعش خرابه و برطرفش میکنه
یا اینکه بطور مثال هیچ برنامه ای نیست که مشخص کنه کدوم ایسی یا خازن یا قطعه معیوب هست
این قبیل نرم افزارها بیشتر با یه سخت افزار خاص تکمیل می شوند
و یا برنامه های وجود دارد که اسیبهای جزئی ویندوز را بر طرف میکنه
یا در حد پیشرفته نرم افزارهایی مثل WinHex هست که برای برطرف کردن خرابی فایلها بیشتر و دسترسی به کد های سورس فایل استفاده می شود که مستلزم آشنایی به زبان اسمبلی هست
بطور کلی باید ببینید مشکلتون چیه تا بهتر بشه راهنمایی کرد
روی هم رفته این قبیل برنا مه هایی که مد نظر شماست نه رایگان میشه دانلود کرد و نه به تنهایی کاربرد دارند بلکه با یه سخت افزار خاص وارد بازار شده اند

sam21

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-10-06
1,373
12,601
World eye
www.rasa-shop.blogfa.com

کامپیتور من حدود دو هفته است که آرام بطور هنگ کار میکنه ویندوز زدم درست نشد بنظر شما آیا مشگل سخت افزاری پیدا کرده یا نه اگر امکان دارد راهنمایی فرمایید که چیکار کنم متشکرم

pedram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-07-11
1,756
19,942
Country. iran

با درود
دوست عزیزم شما باید مشخصات کامل pc رو ثبت کنید .وکارهایی که خودتون کردید را هم توضیح بدید.بحر حال هم میشه گفت نرم افزاری میتونه دلیل این مشگل بشه .وهم سخت افزاری .
موفق باشید

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,668
176,771
iRanTK.iR

درود
چنین نرم افزارهایی هست اما نه به اون معنا که عیب دقیق را پیدا کنه و اعلام کنه

به عنوان مثال
BurnInTest Pro
یا
SiSoftware Sandra
و چند برنامه دیگر هست که تا حدودی اینکار را انجام می دهند اما بیشتر بطور آنالیز کردن هستند تا اعلام دقیق عیب یا برطرف کردن عیب
برنامه هایی هست که مشخص مکینه هارد بدسکتور داره و کدوم قطاعش خرابه و برطرفش میکنه
یا اینکه بطور مثال هیچ برنامه ای نیست که مشخص کنه کدوم ایسی یا خازن یا قطعه معیوب هست
این قبیل نرم افزارها بیشتر با یه سخت افزار خاص تکمیل می شوند
و یا برنامه های وجود دارد که اسیبهای جزئی ویندوز را بر طرف میکنه
یا در حد پیشرفته نرم افزارهایی مثل WinHex هست که برای برطرف کردن خرابی فایلها بیشتر و دسترسی به کد های سورس فایل استفاده می شود که مستلزم آشنایی به زبان اسمبلی هست
بطور کلی باید ببینید مشکلتون چیه تا بهتر بشه راهنمایی کرد
روی هم رفته این قبیل برنا مه هایی که مد نظر شماست نه رایگان میشه دانلود کرد و نه به تنهایی کاربرد دارند بلکه با یه سخت افزار خاص وارد بازار شده اند

سلام

جسارتا :

نرم افزار WinHex براي برطرف کردن خرابي فايل ها يا مشاهده سورس کد هيچ فايلي کاربردي نداره ، البته اگر منظورتون فايل هاي PE باشه .....

فقط براي مشاهده فايل ها به صورت HEX کاربرد داره .......

براي مشاهده کدهاي اسمبلي فايل هاي PE معمولا از ديباگرها استفاده ميشه / يا حق

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران

من معمولا در این موارد تمام مشکلات نرم افزاری که به ذهنم میرسه را چک میکنم و اگر مشکلی ندیدم بعد میرم سراغ سخت افزار و البته بعضی موارد هم تجربی هست که سریع میفهمم ایراد از فلان قطعه هست و نرم افزار را اصلا چک هم نمی کنم. مثلا سیستم خودکار خاموش که میشه و در بایوس درجه حرارت CPU رو بالا زده باشه دیگه نرم افزار چک نمیکنم و ...

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران

با درود
بنده با اینکه رشته دانشگاهیم نرم افزار بود ولی هرگز نتونستم به درستی با نرم افزار ارتباط برقرار کنم
کلا به نرم افزار جماعت جهت شناسایی قطعات معیوب نمیتوان زیاد اطمینان کرد فقط در بعضی موارد خاص میشود بررسی کرد
در حد شناسایی بدسکتورد و دمای CPU و همچنین موارد مشابه و مواردی که مهندس بزرگوار ( A.R.T )
به عنوان مثال بیان کردند
که بهترین گزینه در این رابطه استفاده از هایرن 15 است
موفق باشید

sam21

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-10-06
1,373
12,601
World eye
www.rasa-shop.blogfa.com

سلام

اساتید محترم آیا میتونه از بدسکتورهای هارد باشه

پاور رو بازکردم چک کردم مشگلی نیست

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران

از بدسکتور هارد بگیرید تا کابل هارد و حتی مادربرد هم میتونه باشه... کند بودن سیستم شما دقیقا به چه شکل هست؟
ابتدا تمام قطعاتی که به آنها نیاز نیست جدا کنید سپس اگر همچنان کند بود کابل هارد را عوض کنید و از نظر بدسکتور هم خود هارد را چک کنید تا بعد...

بالا