آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: در خواست راهنمایی برای شناسایی قطعات لپ تاپ Acer TravelMate 4330 و کمک در مورد خرید ic

atorpat

کاربر vip
کاربر
2014-03-04
162
289
سلام

لپ تاپ Acer TravelMate 4330 یک ایسی به شماره ENE KB926 سوخته ولی من نمیدونم این ای سی کارش چیه و مربوط به کدوم قسمت میشه .
شماتیک این مادر برد رو اساتید محترم لطف کردن و قرار دادن ولی با نگاه کردن به اون هیچی دستگیرم نشد.
در خواست دارم اساتید محترم راهنمایی بفرمایین برا ی کسی که لپ تاپ رو تازه میخواد شروع کنه این ای سی و در کل سایر ای سی های روی مادر برد چطور شناسایی میشن - یعنی اینکه کارشون جیه و مربوط به کدوم ناحیه میشن-- و روش کلی و اصولی این کار چی هست و چطوره؟
همچنیین برای خرید مشکل دارم یک جای خوب و مطمئن رو اگه معرفی کنین ممنون میشم.
ار مدیران محترم پوزش میخوام که چند موضوع رو در یک تایپیک عنوان کردم ، شرمنده چاره ای نبود!! Slide1.jpgIMG_0312.jpg

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: reza_476

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
لپ تاپ Acer TravelMate 4330 یک ایسی به شماره ENE KB926 سوخته ولی من نمیدونم این ای سی کارش چیه و مربوط به کدوم قسمت میشه .
شماتیک این مادر برد رو اساتید محترم لطف کردن و قرار دادن ولی با نگاه کردن به اون هیچی دستگیرم نشد.
در خواست دارم اساتید محترم راهنمایی بفرمایین برا ی کسی که لپ تاپ رو تازه میخواد شروع کنه این ای سی و در کل سایر ای سی های روی مادر برد چطور شناسایی میشن - یعنی اینکه کارشون جیه و مربوط به کدوم ناحیه میشن-- و روش کلی و اصولی این کار چی هست و چطوره؟
ار مدیران محترم پوزش میخوام که چند موضوع رو در یک تایپیک عنوان کردم ، شرمنده چاره ای نبود!!

درود
دوست بزرگوار:
این قطعه ای که مشخص کردید یکی از کارهایی که انجام میده رابط کنترل کیبورد هست
چیزی تو مایه های I/O
البته این مسائل توی انجمن قبلا مطرح شده
بهتره تایپکهای مروبطه یکبار با صبر و حوصله بخونید

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام

7.png
نوشته اصلی توسط atorpat
ار مدیران محترم پوزش میخوام که چند موضوع رو در یک تایپیک عنوان کردم ، شرمنده چاره ای نبود!!

این چیپ :

[hide]
یک میکرو کنترولر تعبیه شده با رابط LPC برای ارتباط با host یا میزبان است. این کنترولر تعبیه شده شامل استاندارهای صنعتی ریزپردازنده 8051 در واقع کنترولر کیبرد i8042 و قابلیت عملکرد آنرا نیز فراهم میکند. این چیپ با معماری به اشتراک گذاری ROM و فلش SPI طراحی گردیده است. سیستم عامل EC و سیستم بایوس در یک فلش SPI وجود دارد. کنترل کننده های تعبیه شده همچنین دارای ویژگیهای رابط غنی برای برنامه های کاربردی مانند رابط PS/2 ، ماتریس صفحه کلید و PWM و مبدل A/D و مبدل D/A و کنترولر فن و کنترولر اس ام باس و کنترول کننده های GPIO و رابط توسعه برای کاربردهای آینده میباشد.
[/hide]

آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام
با توجه به شکل زیر چیپ خال زده یعنی سوخته و اینهمه عملکرد تشریح شده در دو تاپیک بالا چاره ای جز تعویض نداری

kh1.jpg

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
سلام

با درود خدمت دوست گرامی
همانطور که اساتید فرمودند تمام این موضوع ها در انجمن مطرح شده است اگر بخواهیم همه را در یک تاپیک بیان کنیم خودش یک کتاب میشود حالا بماند که کار برای دوستان کپی رایت راحت میشود ! دوستان قبل از تاپیک زدن بهتره تاپیک ها را مطالعه و یا از امکانات سرچ انجمن استفاده کنند و زمانی که موضوع را پیدا نکردند تاپیک بزنند و فقط چند سوالی نکنند که دوستان راحتتر بتوانند در بحث شرکت کنند
البته این آی سی کلی کار انجام میدهد فقط ظرف نمیشوره . در مجموع جالب بود علم چقدر پیشرفت کرده قدیما با خازن های 1 کیلویی طرف بودیم
موفق باشید

بالا