آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: یکسره روشن شدن dell studio 11558

brousan

کاربر
2013-09-14
46
65
لپ تاپ دل 1558 دستم اومده اولش یکسره روشن بود یعنی همین که به برق میزدیم روشن میشد حتی تصویر هم داشت یه آی سی کنار آی سی I/o با شماره511116بود که روش دست میذاشتی خاموش میشد آپدیت بایوس کردم حالا اصلا روشن نمیشه !!!!!!! حتی وقتی بک آپشو برمیگردونم ... !!!!! روی سوئیچ اصلا 5ولت ندارم ! کنار سوئیچ یه آی سی ماکسیم هست با شماره b731ae تا قبل از اون 5ولت هست به اون که میرسه میشه 3ولت روی سوئیچ هم 3ولت واسه روشن کردنpower led هست ولی 5 ولت نیست . لطفا راهنماییم کنید .... همکاران محترم میشه ولتاژ گیری دقیق را بهم بگید تا بدونم درست کار میکنم یا نه

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
روی خود سوئیچ اگه 3.3 ولت رو دارید ،درسته .شما اول خود سوئیچ رو چک کنید و ببینید سالم هست .شاید خود سوئیچ کلا شورتی داره.I/O رو از نظر سولفاته شدن پایه ها بررسی کنید .باتری بکاپ رو جدا کرده و تست کنید و پس از چند دقیقه وصل کنید .از سالم بودن خود آی سی بایوس اطمینان حاصل کنید .در صورت امکان فایل بکاپ رو روی یه آی سی بایوس دیگه پروگرام کرده و تست کنید .
موفق باشید

brousan

کاربر
2013-09-14
46
65
با یه آی سی بایوس دیگه تست کردم بازم همینطوره این ل

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
یک مورد مهم و اساسی در مورد پروگرام کردن بایوس لپ تاپ اینه که بعد از پروگرام کردن دیگه هیچ کاری روی برد انجام ندهید چرا که با کوچکترین اتصالی بایوس خالی می شود .در مورد وریفای نکردن هم احتمال خرابی خود فایل هست .براتون فایل ها رو آپلود می کنم ،تست و اعلام نتیجه بفرمائید .در ضمن سوئیچ رو هم از نظر سالم بودن تست کنید .I/O رو از نظر حرارت غیرطبیعی بررسی کنید و همچنین اون قطعه ای که با گذاشتن دست روی اون سیستم خاموش می شد .
موفق باشید .

پیوست‌ها

• 1.1 مگابایت بازدیدها: 27
آخرین ویرایش:

brousan

کاربر
2013-09-14
46
65
بایوس آپدیت شد ولی مشکل همچنان باقی است همه ولتاژ ها هست 3.3 روی پایه بایوس آی سی i/o هم ضاهرا سالمه چون پایه هاش ولتاژ دارن بعد از آپدیت بایوس هم هیچ کاری روی بردانجام ندادم ...!!!!!!!!!!!!

بالا