آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: لپ تاپ سونی مدل vpc-cw2jgx/b روشن نمیشه

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
مشتری با لپ تاپ کار میکرده که یک دفعه خاموش میشه و دیگه روشن نمیشه گفتم اول بایوس بزنم تا بعد

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,418
ایران
مشتری با لپ تاپ کار میکرده که یک دفعه خاموش میشه و دیگه روشن نمیشه گفتم اول بایوس بزنم تا بعد
درود
دوست عزیز اگر درخواست بایوس دارید باید در تاپیک مخصوص درخواست لپ تاپ سونی عنوان کنید نه اینجا
اگر دستگاه روشن نمیشه باید عنوان را مطابق با مشکل قید کنید
فعلا راهنمایی همکارمون را انجام دهید

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
شما ابتدا از سلامت باتری و شارژر مطمئن شوید ،باتری بکاپ رو جدا کرده و تست و در صورت نیاز تعویض بفرمائید .کلیر سیموس کنید .کلیه قطعات جدا شونده اعم از هارد و DVD و رم ها رو از سیستم جدا کرده و پس از تمیز کردن اسلات ها با حداقل قطعات، سیستم رو تست کنید .در صورت رفع نشدن مشکل اعلام بفرمائید تا بریم مرحله بعد
موفق باشید .

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
شارژر رو عوض کردم تمام قطعات اعم ار هارد و دی وی دی و باطری بایوس رو هم در اوردم ولی همچنان خاموشه .در تست مشخص شد فتی که مشخص کردم اتصالی دارد چون همه پایه ها به هم بوق میزند. ولی خارج مدار سالم هست و روی برد همچنان اتصالی هست ولی به جایی نرسیدم 20072014091.jpg

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
اگه به دیتاشیت اون فت دقت کنید می بینید که 4 تا پایه یه طرف به همدیگه وصل هستن و 3پایه در طرف دیگر به هم .در ضمن سلف کنار فت و همچنین وجود CPU هم باعث می شه نتیجه درستی در تست روی مادربرد نشون نده .در ضمن شما باید بصورت ترتیبی قسمت ها رو برید جلو .یعنی از جک ورودی شارژر شروع کنید و بعد سوکت باتری و الی آخر .این فت مربوط به مدار PWM هست .شما ابتدا ولتاز قسمتهای مختلف از جمله پین سوئیچ و پایه های I/O و بایوس و پل ها رو اندازه گیری و اعلام بفرمائید تا مشخص بشه ولتاژها درست هستن یا خیر .از سلامت خود سوئیچ پاور هم مطمئن شوید .در صورت امکان عکس با کیفیت از برد بذارید و ولتاژها رو هم قید بفرمائید .
موفق باشید

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
نه روی کلید پاور و نه پین سویچ و نه ای سی بایوس و نه ای سی i/o هیچ ولتاژی وجود نداره

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
با سلام

دوست گرامی شما شارژر رو وصل کنید به لپ تاپ و از جک ورودی شروع به دنبال کردن ولتاژ کنید و ببینید که خوده جک شارژ ومدار محافظ سالم هست یا نه

بالا