آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تنظیم درجه حرارت دستگاه ir 862 d ++ برای تعویض چیپ روی لپ تاپ

hossein1354

کاربر vip
کاربر
2010-05-03
229
263
زمین خدا
سلام دوستان
از دوستانی که تجربه کار با این دستگاه را دارند خواهش می کنم کمک بکنند
برای تعویض چیپ بر روی لپ تاپ
خواهش می کنم تجربیات خود را بروی بردهای مختلف لپ تاپ بیان کنند که چه بردی ضیفتر است و باید چه درجه حرارتی به آن برد باید داد
بیشتر با هیتر نه با مادون قرمز آن
متشکرم

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با توجه به ساختار دستگاه ،کسی از این مدل برای تعویض چیپ استفاده نمی کند ،مخصوصا برای برد لپ تاپ که هر روز نازکتر و نازکتر می شوند .با توجه به سطح کوچک پری هیتر این دستگاه و همچنین نداشتن گیره برای نگه داشتن برد ،بیشتر برای ریسولد چیپ کارت گرافیک و تا حدودی برای مادربردهای پی سی به کار می ره و با توجه به اینکه نمی شه همزمان دمای هیتر و پری و IR رو تنظیم کرد و همچنین گرانی لامپ IR به اونصورت دستگاه جاافتاده ای نیست و همین کارها رو می توان با یه هیتر و هیت گان هم انجام داد .

hossein1354

کاربر vip
کاربر
2010-05-03
229
263
زمین خدا
بعضی از بچه ها با این دستگاه چیپ را تعویض می کنند مثل آقای علی احمد پور و حیدری و دیگر بچه ها
می خواستم تجربه خود را بیان کنند

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
با سلام

بنده ir دارم و bga هم دارم

بهترین کاربرد ir برای ریبال کردن هست به این صورت که شما چیپ رو با bga ماشین خارج کنی و پاک سازی کنی و بعد که شابلون زدی . با ir بالها رو محکم میکنی . برای اینکه هیچ فشار بادی نداه و با حرارت کاملا فیکس شده میشه بالها رو چسبوند . البته فاصله نسبت به لامپ ir و درجه حرارت بسیار اهمیت داره و من معمولا روی 212 درجه تنظیمش میکنم و فاصله هم حداقل 5 سانتی .
در صورت استفاده ی نا درست از این دستگاه آسیب جدی به برد وارد میشه . و حتی به راحتی برد رو کباب مکنه و از هیتر هم بدتره . خیلی راحت برد ورم میکنه و میسوزه

تا 350 درجه گرمای متمرکز وارد میکنه و پری هیتش هم زیاد جالب نیست چون خیلی کوچیکه

در کل فکرشو هم نکن که بشه فقط با این دستگاه ریبال کرد . برای ریسولد هم همینطور .

برای انجام ریبالینگ بدون bga ماشین . باید از اجاق پری هیت و یا سشوار صنعتی استفاده کنید . در صورت استفاده از سشوار بهتره که نازل مخصوص اون چیپ رو روی سشوار قرار بدید .
درجه حرارت و فاصله خیلی مهمه .

فرق یه bga ماشین حداقل 10 یا 12 میلیونی با این وسایل خیلی زیاده . به چند نکته اشاره میکنم :

1- برد روی ان با گیره کامل کشیده شده میشه و تاب بر نمیداره .
تمام سطح برد رو گرم میکنه تا برد دچار هیچ گونه اسیبی در اثر انقباظ و انبساط نشه .
گرم کرذن سطح برد توسط سنگ های پری هیت مختلف صورت میگیره و حرارت دهی هر ناحیه کاملا مجزا بوده و با برنامه دادن قابل کنترل خواهد بود
2- دارای چندین سنسور برای بررسی میزان دقیق حرارت وارد شده به برد .
3- قابلیت ریجکت و ریسولد هر گونه چیپ با کمترین درجه حرارت ممکن . این دستگاه با حرارت حداکثر 255 درجه هر قلع هر چیپی رو به به راحتی ذوب میکنه .که شما با هیتر باید 350 درجه حرارت بدی تا چیپ در بیاد تازه حرارت غیر قابل کنترل هست و غیره . البته قابلیت حرارت دهی بیشتر هم داره
برای هرچیپی یه برنامه وجود داره که مدت زمان حرارت دهی و غیره کنترل میشه
4- دارای گان بالا و پایین قابل تنظیم
5- به هیچ عنوان امکان نداره که چیپ زیر این دستگاه بسوزه .
6- به برد هیچ صدمه ای نمیزنه و اصلا مشخص نیست که شما چیپ رو عوض کردید و بسیار تمیز این کار رو انجام میده
7- صرفه جویی در وقت . فیکس کردن یه برد روی دستگاه و جا زدنش نهایتا 10 دقیقه طول میکشه .
8- به قطعات پلاستیکی روی برد هیچ آسیبی نمیزنه
9- قابلیت خارج کردن و جا زدن سوکت cpu رو هم داره
10- حرارت تدریجی و توی بازه های زمانی مختلف زیاد میشه
و قابلیت و مزیت های دیگه

من با این دستگاه حتی بردی که تاب برداشته بود رو هم چیپ زدم

آخرین ویرایش:

farzad120

کاربر vip
کاربر
2012-10-17
84
290
با سلام

بنده ir دارم و bga هم دارم

بهترین کاربرد ir برای ریبال کردن هست به این صورت که شما چیپ رو با bga ماشین خارج کنی و پاک سازی کنی و بعد که شابلون زدی . با ir بالها رو محکم میکنی . برای اینکه هیچ فشار بادی نداه و با حرارت کاملا فیکس شده میشه بالها رو چسبوند . البته فاصله نسبت به لامپ ir و درجه حرارت بسیار اهمیت داره و من معمولا روی 212 درجه تنظیمش میکنم و فاصله هم حداقل 5 سانتی .
در صورت استفاده ی نا درست از این دستگاه آسیب جدی به برد وارد میشه . و حتی به راحتی برد رو کباب مکنه و از هیتر هم بدتره . خیلی راحت برد ورم میکنه و میسوزه

تا 350 درجه گرمای متمرکز وارد میکنه و پری هیتش هم زیاد جالب نیست چون خیلی کوچیکه

در کل فکرشو هم نکن که بشه فقط با این دستگاه ریبال کرد . برای ریسولد هم همینطور .

برای انجام ریبالینگ بدون bga ماشین . باید از اجاق پری هیت و یا سشوار صنعتی استفاده کنید . در صورت استفاده از سشوار بهتره که نازل مخصوص اون چیپ رو روی سشوار قرار بدید .
درجه حرارت و فاصله خیلی مهمه .

فرق یه bga ماشین حداقل 10 یا 12 میلیونی با این وسایل خیلی زیاده . به چند نکته اشاره میکنم :

1- برد روی ان با گیره کامل کشیده شده میشه و تاب بر نمیداره .
تمام سطح برد رو گرم میکنه تا برد دچار هیچ گونه اسیبی در اثر انقباظ و انبساط نشه .
گرم کرذن سطح برد توسط سنگ های پری هیت مختلف صورت میگیره و حرارت دهی هر ناحیه کاملا مجزا بوده و با برنامه دادن قابل کنترل خواهد بود
2- دارای چندین سنسور برای بررسی میزان دقیق حرارت وارد شده به برد .
3- قابلیت ریجکت و ریسولد هر گونه چیپ با کمترین درجه حرارت ممکن . این دستگاه با حرارت حداکثر 255 درجه هر قلع هر چیپی رو به به راحتی ذوب میکنه .که شما با هیتر باید 350 درجه حرارت بدی تا چیپ در بیاد تازه حرارت غیر قابل کنترل هست و غیره . البته قابلیت حرارت دهی بیشتر هم داره
برای هرچیپی یه برنامه وجود داره که مدت زمان حرارت دهی و غیره کنترل میشه
4- دارای گان بالا و پایین قابل تنظیم
5- به هیچ عنوان امکان نداره که چیپ زیر این دستگاه بسوزه .
6- به برد هیچ صدمه ای نمیزنه و اصلا مشخص نیست که شما چیپ رو عوض کردید و بسیار تمیز این کار رو انجام میده
7- صرفه جویی در وقت . فیکس کردن یه برد روی دستگاه و جا زدنش نهایتا 10 دقیقه طول میکشه .
8- به قطعات پلاستیکی روی برد هیچ آسیبی نمیزنه
9- قابلیت خارج کردن و جا زدن سوکت cpu رو هم داره
10- حرارت تدریجی و توی بازه های زمانی مختلف زیاد میشه
و قابلیت و مزیت های دیگه

من با این دستگاه حتی بردی که تاب برداشته بود رو هم چیپ زدم

یه سوال داشتم،مدل دستگاه BGA شما چیه؟ چون تو رنج 10 میلیون همچین دستگاهی ندیدم تا حالا،اگه هست اسمش رو بگین،ZM5860 رو یکی از دوستان داشت(روی مدل دقیق شک دارم) که پارسال 11 میلیون خریده بود ولی برد رو تاب مینداخت،برنامه هم اتومات نیود خودت باید تنظیم میکردی و ذخیره،بعدا انتخاب میکردی،چند نوع مختلف رو خودت تنظیم میکردی(مثل پروفایل درست کردن) و چنتا چیزه دیگه

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
zm-r5860Se
بنده تو گرونی دلار خریدم 12500

یه مدت پشیمون بودم و درست بلد نبودم که باهاش کار کنم . روی برد تاب میانداخت . ولی با تمرین قلقش کامل اومد دستم و الان هر بردی که بگی مثل آب خوردن باهاش چیپش رو ریبال میکنم (خیلی سریع). تضمینی بدون برگشت . الان یه جوری باهاش چیپ میزنم که حتی گارانتی هم متوجه نشه
الان ارزون تر شده . ولی خیلی ازش راضیم

آخرین ویرایش:

habib_azadi

کاربر
2014-01-15
162
451
سلام من با همین دستگاه 862 ای ار هر چیپی به راحتی ریبال میکنم بدون برگشت.هرچیزی دست سلیقه و تمرین و ابتکاره.مگه دستگاه بی جی یای چند ساله ساختن.تازه فکر کن 15 میلیون دادی این دستگاه مگه تو یه شهرستن چقدر مشتری میاد تازه نیاز به ریبال باشه بعدم اون پولی که باید بدن رو نمیدن.در کل به نظر من واسه یه مغازه عمیرگاه معمولی نخرید چون پولشو در نمیاره.این نظر و تجربه منه

بالا