آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: برق دار بودن در ظرفشویی بوش مدل SMS69N48EU

13611361

کاربر
2013-05-29
4
5
سلام به دوستان عزیز
چند روزی هست ماشین ظرفشویی بوش را خریدم بدون گارانتی، ظرفشویی تو حالتی که خاموشه یا کاملا OFF هست در لباسشویی قسمت داخلش جریان خفیف برق داره. راه حل چیه باید چیکار کنم در ضمن پریز برق ارت ندارد.
لطفا راهنمایی کنید.

majid..

کاربر
2013-04-05
237
320
سلام دوست عزیز چند موردی که برق گرفتگی داشت میرفتیم خونه مشتری با قطع کردن سیم ارت از داخل دستگاه عیب برطرف میشد معمولا دستگاه بوش داخل دستگاه ورودی220یک رله دارد رله رو از بدنه فاصله بده امتحان کن موفق باشی

13611361

کاربر
2013-05-29
4
5
سلام دوست عزیز چند موردی که برق گرفتگی داشت میرفتیم خونه مشتری با قطع کردن سیم ارت از داخل دستگاه عیب برطرف میشد معمولا دستگاه بوش داخل دستگاه ورودی220یک رله دارد رله رو از بدنه فاصله بده امتحان کن موفق باشی

ممنون از راهنمایی تون
موردی که فرمودین را در اولین فرصت انجام میدم یه دوست مثل شما میگفت اگه بدنه را به لوله کشی وصل کنید مثل سیم ارت عمل میکنه و مشکل درس میشه نظر شما چیه؟!

ehsanmm

کاربر
2009-08-19
4
9
سلام
مشکل برق بدنه در همه دستگاههای استیل بوش ( مثل ظرفشویی شما ) وجود داره. چون ما اصولا به برق ارت توی ایران اعتقادی نداریم و آلمانیها شدیدا به سیستم برقکشی حساسن
بهرحال، راه حلی که دوستمون گفتن شدنیه ولی اسم اون قطعه رله نیست و یک خازن ******* گیر اول ورودی برق هست . که بازهم با قطع ارت از اون مشکلت حل نمیشه و باید تمام سیمهای ارت داخل دستگاه ( از برد اصلی که پایین بغل موتور هست ) و همچنین موتور دستگاه و سیم ارت مربوط به پنل قطع بشه. فکر نکنم شما خودت بتونی این کار رو بکنی. پس پیشنهاد اول اینه که یه ارت براش جور کنی مثل درب و پنجره های آهنی ( آهنی ! نه upvc و آلومینیومی ) یا لوله های آب ( باید حتما لوله کشی منزلتون فلزی و قدیمی باشه ! )
ولی اگه بازم کمک خواستی میتونی از آدرس ایمیلم استفاده کنی
ehsan.mehdizadeh at gmail dot com
بهر حال میتونم ادعا کنم امکانات من و مجموعه ما در مورد بوش بی نظریه. هیچکس درمورد بوش و زیمنس داشته های من رو نداره !
خوش باشی

بالا