آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: ساده ترین نرم افزار برای لیمیت سرعت

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
با سلام و احترام اساتید گرامی
یکی یک سوالی از من کرد ، نتونستم جواب درستی بدم
سوال این بود که توی یک کافی نت هست و سرعت هاش را میخواهد لیمیت کند
روتر بردش معمولی هست ADSL
به هر سیستم یک RJ45 از اتر های ADSL میخوره
--------------------------------------------------
فکرم به پ ر ا ک س ی سرور و یا سرور دوده که خیلی عالیه خورد ( ولی یک چیزی نیاز دارم که هر کسی بتونه کانفیگش کنه ) ( باید از پشت تلفن راهنماییش کنم )
و چون مستقیم از ADSL کابل میخوره چیزی به ذهنم نرسید
لطفا بنده را راهنمایی کنید

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
بعضی روتر ها امکان limit کردن هر خروجی LAN رو داخل تنظیمات خودشون دارند مثل مودمهای سیسکو و ...
این ساده ترین کار هست. اگر داخل تنظیماتش [hide]چنین آپشنی نباشه بهترین کار استفاده از سرور هست که اونجا هم ده ها روش برای مدیریت کاربران وجود داره. ولی اگر می خوان سرور نداشته باشند و مستقیم وصل بشه به کلاینت ها مجبورن یک برنامه کلاینت روی هر nod نصب کنند که این کار سخت خواهد بود، به دلیل اینکه نرم افزار باید رمز داشته باشه تا user نتونه وارد تنظیمات اون بشه و تغییر بده و اینقدر هم قوی باشه که رمزش قابل شکستن نباشه. هر چند روز یکبار هم باید سیستم ها رو چک کنن تا آیا متوجه بشوند که بلایی سر نرم افزار limit کسی آورده یا هنوز درست کار میکنه!
اما یک برنامه هست که همه کار میشه باهاش کرد به نام DU meter که میشه برای ورود به تنظیماتش password هم گذاشت.
یک برنامه دیگر به نام Net Limetter pro هم هست که اینکار را انجام میده ولی الان حضور ذهن ندارم که برای ورود به تنظیماتش پسوورد میشه گذاشت یا خیر. این برنامه حتی این قابلیت رو داره که روی هر connection از یک application یا حتی روی یک IP از اتصال برقرار شده توسط یک application محدودیت ایجاد کرد و این کار هم ساده هست. هم آپلود را میتوان محدود کرد و هم دانلود به صورت مستقل از یکدیگر.[/hide]

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
خوب روتر بردش سادست گفتم اگه سیسکو یا حتی روتربرد لینکسیس هم داشت خوب بود
بابت پیگیری شما تشکر میکنم
نرم افزاری که معرفی کردید تست شد و درست عمل کرد

یک برنمه دیگر به نام Net Limetter pro هم هست که اینکار را انجام میده
نرم افزار نت لیمیتر کارم را راه انداخت

آخرین ویرایش:

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام
خواهش میکنم. فقط من لینکش رو حذف کردم چون همه جا این نرم افزار هست و به راحتی از گوگل میشه پیداش کرد.
به طور کل بهتره لینک سایت های دیگر رو نذاریم زیاد تو سایتمون چون ممکنه باعث افت کردن رنکینگ سایتمون بشه
با تشکر

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
برادر میتونی از نرم افزار NetLimiter استفاده کنی روی تمام کلاینت هات نصبش میکنی و بعد در سرورت هم نصبش میکنی بعدش کلاینت ها رو عد میکنی خیلی هم جالبه ریز تمام نرم افزار های که داخل شبکه اینترنت ممکنه مصرف کنه هم بهت میده

بالا