آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

هنگ کردن مادر برد ASUS P7H55

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
چیپ شمالی
منضور شما کدوم چیپ هست چون این مین فقط یک چیپ دارد

در این مین چیپ جنوبی وشمالی با هم ادغام شده و یک چیپ را تشکیل می دهند بنابراین تنها چیپ موجود باید ریسولد شود اما قبل از ریسولد وقتی که تصویر نمی دهد روی چیپ فشار بیاورید و اگر تصویر امد چیپ را ریسولد کنید و نتیجه را اعلام کنید

bacity fava

کاربر
2013-07-24
215
693
دوست من سلام
شما با یک cpu دیگه تست زدی چون من ندیدم نوشته باشی
2- دیباگر داری چه کدی میده
3 دلیل شما برای اپدیت بایوس چیست؟
4 - با یک پاور دیگر نیز تست شود
5- این مین تک چیپ میباشد فت ترانزیستور نزدیک این چیپ را تست کرده اید
6 - پایه های cpu سالم هستند زیر ذره بین نگاه کن تا دقیق تر به نتیجه برسیم
7- در ضمن یکبار فقط 20 پین یا 24 پین پاور را وصل کن بعد همه قطعات را لمس کن اگر اینبار داغ نکردند 4 پین را نیز وصل کن و باز با لمس کردن و دقت زیاد ببین قطعه داغ میکنه
8 - اگر با اپدیت بایوس چند بار به نتیجه نرسیدی مطمئن باش در مدار اطراف بایوس یا چیپ اتصالی هست یا قلع مردگی
9 - این ایراد از زیف سوکت cpu نیز میتواند باشد
موفق باشید
با سلام
دوست من مادر برد با یه cpu سالم تست شده
با پاور نو تست شده
پایه های زیف سوکت زیر لوپ تست شده و هیچ مشکلی نداشته
من از دیباگر استفاده نمیکنم و فعلا هم ندارم
بقیه موارد رو تست و خدمت جناب عالی و بقیه سروران اعلام میکنم
راجع به دلیل آپدیت بایوس عرض کنم که مادر برد بدون RAM بوق تست میزد اما با رم بالا نمی اومدحتی با چند رم کاملا سالم تست کردم همین قضیه بود
به نظرم رسید که قبل از هر کاری آپدیت بایوس انجام بدم ببینم چه اتفاقی میوفته که بقیه موارد رو براتون مفصلا شرح دادم
از توجهات شما و بقیه سروران سپاسگذارم بزرگوار

آخرین ویرایش:

bacity fava

کاربر
2013-07-24
215
693
hidden content may not be quoted

hidden content may not be quoted

با تشکر
جناب جاکستور با سلام و عرض ادب به روی چشم در اولین فرصت موارد ذکر شده رو بررسی و خدمت جناب عالی و دوستان اعلام می کنم
روی پیپ با انگشت فشار آوردم اما نتیجه ای نداشته می خواستم ICH رو ریسولت کنم اما گفتم اول نظر اساتید رو جویا بشم بهتره بعد دست به هیت دادن میزنم به هر حال از توجه شما بزرگوار سپاسگزارم

آخرین ویرایش:

bacity fava

کاربر
2013-07-24
215
693
با سلام خدمت اساتید محترم
امروز صبح مادر برد باز هم بالا اومد و باز در مراحل نصب ویندوز متوقف شد (هنگ کرد )
دستوراتی که فرموده بودید انجام شد
1 - با 20 پین تنها مادر برد استارت شد هیچ چیز داغ نشد
2 با 4 پین ICH به صورت آرام آرام داغ شد و مشکل خاصی نداشت
اما عکس هایی که براتون میزارم قابل تامل هستند
در ضمت اطراف چیپ شمالی هیچ اتصالی یافت نشد
ersal.jpg
ersal2.jpg

آخرین ویرایش:

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست من با سلام دوباره
عکس هایی که گذاشتی و چیزهایی که گفتی طبیعی است
اما آی سی صدا که میگی داغ میشه اولا سعی کن مین رو روشن نکنی و با زدن کلید پاور به شماره یک قطعات رو تست کنی یعنی وقتی جریان ساکن هست نه موقعه ای که جریان در حالت عبور هست
دوم ایسی فوق رو از مدار خارج کن بعد تست بزن
سوم ایا از گرافیک دیگه ای استفاده میکنی
چهارم ای سی هشت پایه که در شکل هست باید دو به دو تست شود

آخرین ویرایش:

bacity fava

کاربر
2013-07-24
215
693
سلام آقا اسماعیل
موقعی که یک سوم مدار برقداره و مین استارت نشده هیچ چیزی روی مین گرم نمیشه
اون آی سی صدا هم داغ نمی کنه خیلی کم گرم میشه
در باره اون آی سی 8 پایه هم منظورتون رو از تست کردن 2به 2متوجه نشدم چون جریان 5 ولت و 12 ولت رو تو این آی سی دارم اگه منظورتون رو واضحتر بگید ممنون میشم
دارم به ریسولت کردن ICH فکر میکنم اما اینو گذاشتم برای مرحله آخر باز هم از توجه شما سروران گرامی متشکرم و منتظر راهنمایی های بعدی شما هستم
این رو هم بگم مادر برد ظاهرا تا زمانی که سرده نرمال کار میکنه اما یه مدت از کار کردنش که گذشت این اتفاق براش میفته

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
ببین دوست عزیز
[hide]1- اون فت ترانزیستورها سالم هستن البته اگر یک طرف انها با گراند رد کند و طرف دیگر ولتاژ بدهد
2 - اون آی سی 8 پایه خیلی کم پیش میاد بسوزه
3- اگر مین در حالت سردی درست کار میکند و موقعه ای که گرم میشود این ادا را در میاورد پس ایراد یکی از گزینه های زیر هست
1- پاور نمیتواند ولتاژ را درست برساند یا به عبارتی پاور ضعیف هست
2- این ایراد میتواند از بد سکتوری هارد نیز باشد
3- گاهی اوقات دیده ام که در موقع نصب ویندوز چیپ کارت گرافیک بیش از حد داغ میشده که نیاز به ریسولد داشته تا درست کار کند
4- شما سعی کنید به جای خمیر سیلکون روی cpu از خمیر تغییر حالت که معمولا به رنگ توسی هست استفاده کنید
و حدالمقدور با یک کارت ویزیت خمیر را رو cpuصاف کنید تا هیچ راهی برای نفوذ هوا میان cpu و هد سینگ نباشد چون هوا کمتر انتقال گرما را میدهد
5 - سیلکون روی چیپ را بعد از ریسولد حتما عوض کنید اما از سیلکون معمولی استفاده کنید
اگر این کارها جواب نداد باید همه قطعات ولتاژ گیری شوند چون گاهن اتصال کوتاه در مدار بعد از یک مدت کار کردن بروز میکند
موفق باشید[/hide]

آخرین ویرایش:

bacity fava

کاربر
2013-07-24
215
693
سلام دوست من آقا اسماعیل
پاوری که با اون تست ها رو انجام میدم پاور گرین و کاملا نو هستش
تا حالا دو تا هارد هم عوض کردم که با هر دوتا همینجوری یوده
این مادر برد گرافیک آنبرد نیست و با دو سه مدل کارت گرافیک مختلف هم تست کردم که با هیچ کدوم تغییری مشاهده نکردم
کلا من خمیر هایی که استفاده می کنم سرنگی و از نوع طوسی هستش
من فقط دیگه یه مورد به ذهنم میرسه اونم ریسولد کردن نورد چیپ سات چیپ که همون ICH هستش (تک چیپ )
بازم ممنون از شما وهمه سرورانی که راهنمایی کردند و منتظر راهنمایی های بعدی شما هستم

bacity fava

کاربر
2013-07-24
215
693
سلام به همه دوستان
مشکل مادربرد رو بالاخره حل کردم
چیپ ICH رو هیت دادم و لحیم سردی رو برطرف کردم که مشکل هنگ کردن برد حل شد
از راهنمایی های ارزنده شما دوستان و همکاری شما سروران کمال تشکر رو دارم
شرمنده احسان همه شما عزیزان هستم

بالا