آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم تصویر لپ تاپ dell 1520

ramin9896

کاربر vip
کاربر
2010-09-11
193
163
سلام این لپ تاپ 1520 دل یک لحظه روشن میشه بعد خاموش میشه البته زمانی که شارژر وصله خاموش نمیشه ولی تصویر نداره هیچ بوقی هم نمیزنه گرافیک رو حرارت دادم افاقه نکرد توی توضیحات نوشته بود باید بایوس پروگرم بشه من کار رو پروگرمر بلدم ومدل 2000 دارم فقط نمیدونم ایسی بایوس روی مادربرد کدومه وفایل اصلی رو هم ندارم خواهشا شماره ایسی وجای اون روی برد بهم نشو بدبد
متشکرم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

sonic2

کاربر
2012-08-16
169
458
سلام دوست عزیز
آی سی بایوس 8 پایه هست و نسبت به بقیه آی سی ها بزرگتره اگه عکس از مدار هم بزاری میتونم نشونت بدم
فایل بایوسشو ضمیمه کردم

پیوست‌ها

• 1,000.9 کیلوبایت بازدیدها: 49

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
مدل کامل رو بنویسید لطفا .موقع روشن کردن ،سوئیچ پاور رو چند لحظه فشار داده و نگه دارید .وضعیت چراغهای چشمک زن رو در این حالت اعلام بفرمائید .احتمال زیاد مشکل از بایوس هست و لزومی به هیت دادن گرافیک نبود .در ضمن مگه گرافیک این مدل بصورت اسلات نیست؟

lolohacko

کاربر
2007-11-23
127
369
سلام دوست عزیز اگر بایوس زدنین نشد باید chip گرافیک عوض بشه.چیپست گرافیک 630 و 631 همیشه مشکل داشتن مخصوصا رو این دستگاه.
فقط واسم عجیبه رو سونی CS هم همین چیپست هست هیچ وقت مشکل به هم نمیزنه!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: forud

piglet1390

کاربر
2014-07-15
25
17
دستگاهت همینطور که دوستمون گفت فقط باید چیپ عوض بشه وربطی به بایاس نداره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: forud

mahdirezaee

کاربر vip
کاربر
2012-04-19
121
302
قم
www.rahbord-system.com
سلام دوست عزیز

اگر بطور حرفه ای تعمیرات لپتاپ را دنبال میکنید (یعنی از این راه ارتزاق میکنید ) باید برای کار خود یک پاور ساپلای تهیه کنید

با توجه به مقدار جریان کشیدن دستگاه از پاور ساپلای میتوان منطقه عیب را تشخیص داد

مثلا اگر بین بایوس و چیپ گرافیگ شک دارین باید بدانید که مدار(مدار 1520) دصورت خرابی بایوس زیر شش دهم امپر جریان میکشد از شش دهم تا نه دهم پل شمالی و اگر چیپ گرافیک مشکل داشته باشد تا محدوده یک امپر جریان میکشد همچنین یک دکمه در این لپتاپ است که بشکل حرف A است زیر ان یک چراغ دارد در صورت خرابی چیپ گرافیک این چراغ چشمک زن خواهد شد

با تشکر

یا حق یا علی

بالا