آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن (No Power) بودن لپ تاپ Fujitsu Lifebook A Series مدل AH531/GFO

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
اگه شماتیک داری و میتونی اندازه ی قطعات رو پیدا کنی که خیلی بهتره .
و اگه نمی تونی به نظر من :

hidden content may not be quoted
تا الان یه مقاومت و یه خازن اضافه کردم و روی پایه پاور ولتاژ 0.7 ولت اومده که بعضی وقتا کم میشه و صفر میشه یا زیاد میشه و تا 1.1 میرسه ولتاژش.
مدار PWM چیپ جنوبی رو هم نمیتونم پیدا کنم تو نقشه، میشه یه زحمت بکشی اسم روس بردشو بهم بگید تا ولتاژاشو چک کنم دوست من، ممنون میشم.
شرمندم واقعا ...

مشاهده فایل‌پیوست FUJITSU LIFEBOOK AH531.pdf

آخرین ویرایش:

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
تا الان یه مقاومت و یه خازن اضافه کردم و روی پایه پاور ولتاژ 0.7 ولت اومده که بعضی وقتا کم میشه و صفر میشه یا زیاد میشه و تا 1.1 میرسه ولتاژش.
مدار PWM چیپ جنوبی رو هم نمیتونم پیدا کنم تو نقشه، میشه یه زحمت بکشی اسم روس بردشو بهم بگید تا ولتاژاشو چک کنم دوست من، ممنون میشم.
شرمندم واقعا ...

مشاهده فایل‌پیوست 94790

سلام

متاسفانه نقشه ناقص هست . و صفحه ی مربوط به S/B توش نیست و در صفحه ی اول هم گفته و چیپ جنوبی رو با PCH مشخص کرده و در نقشه گفته که صفحه ی 49 هست . که توی این شماتیک و جود نداره

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
با سلام مجدد خدمت دوستان و اساتید محترم.
لپ تاپ فوق بعد از اینکه یه لپ تاپ مشابه برام اومد تمام قطعات SMD پریده شده رو طبق شماتیک از برد اوراقی مادربردهای PC روش جاگذاری کردم ولی بعد از سوئیچ کردن باز هم روشن نشد، حتی I/O رو هم عوض کردم و باز هم سوئیچ نشد ولی با رایت بایوس بک آپ گرفته از لپ تاپ مشابه لپ تاپ سوئیچ شد و بدون هیچ مشکلی تصویر داد و لوگوی فوجیتسو ظاهر شد، اما بعد از چند بار خاموش و روشن کردن تصویر به حالت سفید رنگ در اومد و بعدش تصویر رفت و سیاه شد بدون بک لایت!!!
الان گه گاهی وقتی دوباره بایوس رایت میکنم تصویر به صورت سفید رنگ میشه ولی باز هم بعد از یکی دو بار خاموش کردن تصویر میره.
اسلات های رم رو شست و شو دادم، با 2 تا رم دیگه تکی تکی تست کردم باز
تصویر سفیده.
آی سی های بایوس و ec رو عوض کردم باز هم تصویر سفیده.
CPU رو عوض کردم
باز هم تصویر سفیده.
روی چیپ جنوبی و گرافیک هم فشار وارد میکنم ولی تاثیری نداره.
قبل از سوئیچ کردن هم تمامی ولتاژ هایی که بالا تو عکس نوشتم رو دارم، اگه احتیاجه اساتید اعلام کنن که ولتاژ های کدوم نقاط بعد از سوئیچ احتیاجه که اعلام کنم.
ممنون میشم از دوستان اگه راهنمایی کنن و تجربه های خودشون رو در اختیارم قرار بدن.
با تشکر.

مشاهده فایل‌پیوست New Folder.rar

1.jpg
2.jpg
3.jpg

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
آخرین ویرایش:

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
با سلام مجدد خدمت دوستان و اساتید محترم.
لپ تاپ فوق بعد از اینکه یه لپ تاپ مشابه برام اومد تمام قطعات SMD پریده شده رو طبق شماتیک از برد اوراقی مادربردهای PC روش جاگذاری کردم ولی بعد از سوئیچ کردن باز هم روشن نشد، حتی I/O رو هم عوض کردم و باز هم سوئیچ نشد ولی با رایت بایوس بک آپ گرفته از لپ تاپ مشابه لپ تاپ سوئیچ شد و بدون هیچ مشکلی تصویر داد و لوگوی فوجیتسو ظاهر شد، اما بعد از چند بار خاموش و روشن کردن تصویر به حالت سفید رنگ در اومد و بعدش تصویر رفت و سیاه شد بدون بک لایت!!!
الان گه گاهی وقتی دوباره بایوس رایت میکنم تصویر به صورت سفید رنگ میشه ولی باز هم بعد از یکی دو بار خاموش کردن تصویر میره.
اسلات های رم رو شست و شو دادم، با 2 تا رم دیگه تکی تکی تست کردم باز
تصویر سفیده.
آی سی های بایوس و ec رو عوض کردم باز هم تصویر سفیده.
CPU رو عوض کردم
باز هم تصویر سفیده.
روی چیپ جنوبی و گرافیک هم فشار وارد میکنم ولی تاثیری نداره.
قبل از سوئیچ کردن هم تمامی ولتاژ هایی که بالا تو عکس نوشتم رو دارم، اگه احتیاجه اساتید اعلام کنن که ولتاژ های کدوم نقاط بعد از سوئیچ احتیاجه که اعلام کنم.
ممنون میشم از دوستان اگه راهنمایی کنن و تجربه های خودشون رو در اختیارم قرار بدن.
با تشکر.

مشاهده فایل‌پیوست 105014

مشاهده فایل‌پیوست 105015
مشاهده فایل‌پیوست 105016
مشاهده فایل‌پیوست 105017
دوست عزیز همه جا تست کردید غیر از پنل؟

بالا