آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: بر اساس چه پارامتری در دیتاشیت,مشابه اون قطعه رو پیداکنیم؟

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
سلام دوستان
برای اینکه مثلا از یه فت مشابهه اون رو بخوایم سفارش بدیم,باید کدوم پارامتر رو درنظر بگیریم.
من الان دیتاشیت یه فت رو دارم بنام MDD1653 که پارامتر های ان به صورت زیر است
Features
 VDS = 30V
 ID = 55A @VGS = 10V
 RDS(ON)
< 6.0m @VGS = 10V
< 9.5m @VGS = 4.5V​
ایا فت مشابهه باید در همه این ویژگی ها مشابهه باشند؟
با تشکر

mohsen++

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-27
140
633
سلام
باید ببینین کدوم پارامتر توی مداری که این قطعه در اون بکار رفته مهمه .
اگه نتونین پارامترهای لازم و مهم رو در بیارین باید قطعه مشابهی که پیدا میکنین در تمام موارد مشخصات مساوی و یا بهتر داشته باشه

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
سلام
باید ببینین کدوم پارامتر توی مداری که این قطعه در اون بکار رفته مهمه .
اگه نتونین پارامترهای لازم و مهم رو در بیارین باید قطعه مشابهی که پیدا میکنین در تمام موارد مشخصات مساوی و یا بهتر داشته باشه
تشکر دوست گرامی
الان این فت در کارت گرافیک به کار رفته.میخاستم مشابهه اون رو پیدا کنم.نمیدونم کدوم پارامتر رو لحاظ کنم؟

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
با سلام
1- ولتاژ کاری یکسان باشه
2- شدت جریان (آمپر یکسان باشه)
3- نوع ترانزیستور حتما مشابه باشه . مثلا اگر ماسفت هست . شما هم باید ماسفت بزارید. نه v mos یا چیز دیگر چرا که ترانزیستورها در سرعت سوئیچینگ و مپدانس با هم فرق میکنند .
4- پایه ها جابجا نباشه . درین و گیت و سورس یکسان باشه
5- اگر قطعه ی مورد نظر ماسفت هست ، دقت کنید که از نوع n کانال هست و یا p کانال . بعضی ماسفت ها دوبل هم هستند. یعنی n و p با هم
همین ها بود که خدمتتون عرض کردم

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
با سلام
1- ولتاژ کاری یکسان باشه
2- شدت جریان (آمپر یکسان باشه)
3- نوع ترانزیستور حتما مشابه باشه . مثلا اگر ماسفت هست . شما هم باید ماسفت بزارید. نه v mos یا چیز دیگر چرا که ترانزیستورها در سرعت سوئیچینگ و مپدانس با هم فرق میکنند .
4- پایه ها جابجا نباشه . درین و گیت و سورس یکسان باشه
5- اگر قطعه ی مورد نظر ماسفت هست ، دقت کنید که از نوع n کانال هست و یا p کانال . بعضی ماسفت ها دوبل هم هستند. یعنی n و p با هم
همین ها بود که خدمتتون عرض کردم

ممنون دوست گرامی.
ایا سایت یا نرم افزاری در این زمینه وجود داره که مشابه قطعاتی رو با وارد کردن نام قطعه نشون بدن؟

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
این هم از سایت مشابه داداش :

مشابه آی سی . ترانزیستور دیود و یا هر قطعه ی دیگه ای رو میده

[hide]

www.icmaster.com

بهتره که کتاب تاورز که به کتاب جغد معروفه رو پیدا کنی . مشابه هر نو ترانزیستور یا قطعه ای رو بخوای توش از هر کدام 10 ا هست . فقط چاپ جدیدش رو بگیر 2014 باشه . قطعه فروش ها دارن معمولا

[/hide]

آخرین ویرایش:

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
لینکس خرابه خودت اون نرم افزار را داری آپلودش کن تا دوستان استفاده کنند

لینکها بررسی شد و مشکلی نداشتند و با توجه به اینکه لینک مستقیم هست لذا از سرعت بالایی هم برخورداره . بنده همین الان تست کردم و مشکلی ندیدم .
با توجه به حجم بالایی نرم افزار . و محدودیت ترافیک بنده . قادر به آپلود فایل ها نیستم .

آخرین ویرایش:
بالا