آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کند شدن ویندوز 5 دقیقه پس از نصب آن

niki172

کاربر
2014-05-05
58
109
با سلام خدمت اساتید
کیسی دستم آمده که ویندوزش به قول مشتری کند بود.
پس از نصب ویندوز و بالا آمدن آن همه چیز خوب پیش میرفت تا اینکه 5 دقیقه بعد پس از ریست دادن بازهم ویندوز مثل حالت سابقش شد و در لودینگ 5-10 دقیقه تکرار بی وقفه داشت. یعنی پروگرس بار موقع شروع ویندوز ایکس پی 5-10 دقیقه تکررار می شود تا ویندوز بالا بیاید.
سخت افزار سیستم هم مناسب است و سی پی یو dual core و رم 1 گیگ ddr2 دارد. دمای سی پی یو هم نرمال است یعنی 40-45 درجه.
حتی رم را هم ارتقا دادم بازهم فرقی نکرد 2 بار هم ویندوز نصب کرده ام ولی تاثیری نداشته.
البته باید عرض کنم قبل از نصب ویندوز هارد رو چک کردم یه دونه بد سکتور داشت که رفع شد رم رو هم چک کردم مشکلی نداشت.
الان رم خودم روهم دوباره برداشتم.
مشکل از کجاست؟!

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
با درود
با توجه به بدسکتوری هارد احتمال خرابی هارد زیاده
ویندوز را روی یه هارد دیگه نصب کنبد و تست بگیرید
اگه سرعت لود و کارکرد ویندوز نرمال شد بعد بروید سراغ مرحله تعمیر هارد
ولی اول باید بطور دقیق عیب را پیدا کنیم

niki172

کاربر
2014-05-05
58
109
ولی من همون موقع هارد رو repair کردم و بد سکتورشو گرفتم.
بعدشم بایه برنامه دیگه سلامتشو بررسی کردم و مشکلی نداشت.
الان هم با اینکه ربطی نمیبینم ولی میخوام کابل ساتاشو عوض کنم ببینم چی میشه.

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
کابل ساتاوبرق و ساتا رو با هم عوض کن و نتیجه رو اعلام کن تا یه روشی بهت بگم اونو انجام بدی (در ضمن مدل دقیق هاردتو با حجمش بنویس)
قبل از اینا هم هاردتو با یه سیستم دیگه امتحان کن حتما

jm_kit

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-07-09
57
157
شـــــــــیـراز
سلام دوست عزیز ممکن است عیب از پاور یا خازن های مادر برد باشد اگر میتوانی پاور دیگری برای تست به کار ببر یا خازن های پاور و مادربرد را به دقت چک کن که از نظر ظاهری پف نکرده باشد

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست من سلام

به نظر من شما اول ایراد های نرم افزاری رو چک کن بهد برو سراغ سخت افزار
اما با این وجود
1- سیلکون سی پی یو
2- گرد گیری چون گرد و گبار عین یک کاپشن در فصل تابستان واسه مدار
3- تعویض کابلها چون کابلها هم گاهن دچار ایراد میشن
4- ویروس کشی هارد چون بعضی ویروس ها در درایو های دیگر میمانند و تعویض ویندوز هیچ تاثیری روی انها ندارد البته این مورد رو اول انجام بده
5- یک چیز هم هست چون بعد چند دقیقه این اتفاق میفته شم با یک cpu دیگه و رم دیگه تست بزن

niki172

کاربر
2014-05-05
58
109
دوست عزیز پاور را بازکن و در قسمت خروجی دو عدد خازن1000میکروفارد 10 ولت را چک کن

دوست عزیز
ببخشید که قبلا اعلام نکردم. پاور را بعد اینکه دیدم هارد بد سکتور داره تعویض کردم و گرین 330 انداختم.

کابل ساتاوبرق و ساتا رو با هم عوض کن و نتیجه رو اعلام کن تا یه روشی بهت بگم اونو انجام بدی (در ضمن مدل دقیق هاردتو با حجمش بنویس)
قبل از اینا هم هاردتو با یه سیستم دیگه امتحان کن حتما

کابل ساتا را تعویض کردم فرقی نداشت. کابل برق رو هم همونطور که به آقای امامی عرض کردم چون پاور رو تازه عوض کردم مشکل از پاور نباید باشه.
مدل دقیق هاردش مکستور 160 ساتا stm3160215as-lba 312581807
همین هارد برای بازیابی یکی از درایوهاش روی سیستمم بود و نه در رید و نه در رایت مشکلی نداشت. ولی برام مقدور نیست این هارد رو با یه سیستم دیگه ویندوز نصب کنم بیارمش بالا.

سلام دوست عزیز ممکن است عیب از پاور یا خازن های مادر برد باشد اگر میتوانی پاور دیگری برای تست به کار ببر یا خازن های پاور و مادربرد را به دقت چک کن که از نظر ظاهری پف نکرده باشد

پاور که تازه تعویض شده ولی اوضاع ظاهری خازن های مادربرد همه چیز اوکی هست.

دوست من سلام

به نظر من شما اول ایراد های نرم افزاری رو چک کن بهد برو سراغ سخت افزار
اما با این وجود
1- سیلکون سی پی یو
2- گرد گیری چون گرد و گبار عین یک کاپشن در فصل تابستان واسه مدار
3- تعویض کابلها چون کابلها هم گاهن دچار ایراد میشن
4- ویروس کشی هارد چون بعضی ویروس ها در درایو های دیگر میمانند و تعویض ویندوز هیچ تاثیری روی انها ندارد البته این مورد رو اول انجام بده
5- یک چیز هم هست چون بعد چند دقیقه این اتفاق میفته شم با یک cpu دیگه و رم دیگه تست بزن

ایرادهای نرم افزاری رو چک کردم.
بد سکتور داشت که بد سکتور را رفع کردم.
پاورش رو هم عوض کردم.
پس از بالا آمدن ویندوز اطلاعاتی را کپی پیست کردم به درایو دیگر تا ببینم سرعت رید و رایتش چطور است خیلی نرمال بود و 4 گیگ رو در زمان نرمال کپی کرد.
با سیگیت هم کل هارد رو تست لانگ زدم و اونم passed داده.
رمش رو هم چک کردم اینم مشکلی نداره.
ویروس کشی هم کردم ویروس نداره.

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران
به نظر من که در این موارد بیشترین ایراد مربوط به هارد هست. بدسکتور نشون میده هارد به هر حال ایراد داشته یا ضربه خورده که بدسکتور پیدا کرده.
باید با هارد دیگر تست کنید بعدا برید مراحل دیگه.

سیستم اگر ویروس هم داشته باشه بعد از بالا امدن ویندوز فعال میشه نه اینکه ویندوز هنوز بالا نیامده گیر کنه. مگه ویروسهایی که فایلهای بوت رو خراب میکنند که خیلی بعید هست مشکل شما از ویروس باشه.
همون هارد رو عوض کنید تست کنید اول!

بالا