آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: نداشتن بک لایت در لپ تاپ del5110

sonic2

کاربر
2012-08-16
169
458
سلام
از خروجی VGA نور و تصویر درسته ولی از خود LED نور بک لایت رو ندارم
LED و فلت از نظر سلامت چک شدن
کلیه قطعات SMD اطراف سوکت فلت رو هم عوض کردم

آپدیت بایوس زدم
GPU رو هم ریبال کردم
ممنون میشم راهنماییم کنین

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
با سلام

[hide]
حتما از یه شارژر دیگه استفاده کنید . چرا که مورد داشتم که 5110 با تعویض شارژر ، بک لایتش درست شده .
آی سی های رگولاتور اس ام دی اطراف یا پشت کانکتور فلت ال ای دی رو تست کنید و در صورت شورت بودن عوض کنید . معمولا پنج پایه هستند .
با یک ال ای دی دیگه تست کنید . حتی اگر شکسته هم باشه مشکلی نیست . فقط اینکه بکلایتش سالم باشه .
اگر هیچ کدام جواب نداد . i/o رو چک کنید که لحیم سردی نداشته باشه و یا اینکه خراب نباشه.
در صورت درست شدن اعلام نتیجه کنید

[/hide]

sonic2

کاربر
2012-08-16
169
458
سلام دوست گلم
با شارژر دیگه ای تست کردم
آی سی رگولاتورو عوض کردم
ال ای دی دیگه گذاشتم
فلت دیگه ای گذاشتم
بازم جواب نداد

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
درود
همکار بزرگوارم
sonic2
وقتی از خروجی VGA تصویر دارید
دیگه ربطی به چیپ و بایوس نمی تونه داشته باشه
و شما نباید ریبال میکردید
توصیه جناب
janamhosein
را انجام دهید و نتیجه را اعلام کنید

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
با سلام
ببین دوست عزیز ، همچنین قابل توجه دوستان محترم :
وقتی که با یه پنل ال ای دی دیگه تست کرده نمیتونی بگی که آی سی لایت روی پنل خرابه !
شما رگولاتور ها رو نباید همین طوری عوض کنی ، ولتاژ بگیر اگر خراب بود عوض کن . شماره رگولاتور رو هم نگاه کن و مثل خودش بزار .
این مشکل بیشتر از قطعات smd دور کانکتور فلت هست و 19 ولت و 3.3 و یک ولتاژ متغیر که معمولا کنترل کننده شدت نور بکلایت هست رو باید روی کانکتور داشته باشی .
اگر دیود شاتکی اطراف کانکتور داری (معمولا شبیه ترانزیستورهای BJT هستند ) . اونا رو حتما بررسی کن . چرا که این جور قطعات معمولا متعلق به مدار
[hide] پروتکشن بک لایت هستند و در صورتی که قطعه ای معیوب بشه و یا لامپ های ال ای دی و یا حتی مدار pwm ال ای دی که روی خود پنل هست بیش از حد جریان بکشه این مدار به کار میافته و تا رفع عیب و یا تعمویض قطعه ی معیوب اجازه فعال شدن بک لایت رو به تصویر نمیده . حتی من مشاهده کردم که یک دیود معیوب در ناحیه ی کانکتور و مدار پروتکشن . باعث خاموشی بکلایت شده . و یا همچنین مورد داشتم که آی سی رگولاتور خراب بوده
. اگر از سلامت همه ی قطعات مطمئن شدی ، برو سراغ خود آی سی I/O چرا که کنترل مدار لایت و پروتکشن بر عهده ی این آی سی هست
اگر امروز فرصت کردم روش سیم کشی بکلایت رو از روی پنل برات میزارم . که دیگه اصلا نیازی هم نباشه دنبال قطعه ی معیوب بگردی .
موفق باشی
[/hide]

آخرین ویرایش:

sonic2

کاربر
2012-08-16
169
458
سلام خدمت دوستان عزیز
چیپو ریبال کردم چون تصویر نداشت و بعد از ریبال تصویر اومد ولی بک لایت نداشت
بایوس رو پرگرام کردم چون اول اصلا لپ تاپ روشن نمیشد
تمام ic های smdاطراف سوکت رو عوض کردم و ic هارو از روی یک مادربرد 5110 دیگه برداشتم ولی متاسفانه بکلایت درست نشد
ولتاژ 19.5 و 3.3 ولت رو هم روی سوکت دارم
بازم ممنون دوستان گلم

sonic2

کاربر
2012-08-16
169
458
دوستان از همتون ممنون
مشتری عجله داشت و هر 1 ساعت زنگ میزد منم گفتم بیا ببرش

بالا