آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل تصویر ندادن لب تاپ Dell LATITUDE D630

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
دوستان لب تاپی اوردن که وقتی استارت میزنی روشن میشه ولی تصویر نمیده. فنش کار میکنه حتی نور صفحشو میشه کم و زیاد کرد. یعنی وقتی که صفحه سیاه میشه با گرفتن کلید های اف ان نور صفحه رو کم و زیاد کرد. من از خروجی سی ار تی هم تست کردم ولی مانیتور سی ار تی هم تصویر نمیده . مشکل از چی میتونه باشه دوستان راهنمایی کنند

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ابتدا باتری بکاپ رو از سیستم جدا کرده ،چک و در صورت نیاز تعویض کنید .در صورت سالم بودن بعد از چند دقیقه وصل کرده و سیستم رو تست کنید .کلیه قطعات جدا شونده از جمله هارد و DVD و باتری رو از سیستم جدا کنید .اسلات ها و پایه های رم رو کاملا تمیز کنید و سیستم رو با شارژر تست کنید . .اگه مشکل با این کارها حل نشد اعلام بفرمائید تا بریم مرحله بعد
موفق باشید

آخرین ویرایش:

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
احتمالاً 90 درصد gpu مشکل داره من خیلی با این سبک ها برخوردم ولی متاسفانه بعد ریسولد یک ماه بعد همون اش و همون کاسه است
دوستان عزیز به غیر از ریبال یا ریپلیس کردن چه پیشنهادی میدین؟

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
احتمالاً 90 درصد gpu مشکل داره من خیلی با این سبک ها برخوردم ولی متاسفانه بعد ریسولد یک ماه بعد همون اش و همون کاسه است
دوستان عزیز به غیر از ریبال یا ریپلیس کردن چه پیشنهادی میدین؟

با سلام

دوست عزیز شما چیپ رو با چه دستگاهی ریسولد میکنی ؟ یا پایه ها درست ریسولد نمیشه . و یا اینکه قطعه بیش از حد گرم میکنه و پایه ها مجددا شل میشه . بهترین کار اینه که شما اگه روی چیپ پد سیلیکون هست اونو برداری چون این پد ها جالب نیستند و از ورق نازک مس بین هیت سینک و چیپ استفاده کنید . اینطوری تبادل گرما بهتر انجام میشه و باعث میشه که سطح چیپ با رادیاتور کاملا در ارتباط باشه . خودم بارها با این روش مشکل رو حل کردم . نا گفته نمونه حتما حتما از روغن فلکس درجه یک استفاده کن . اگه جنس روغن مرغوب نباشه ، باعث داغ شدن بیشتر قطعه خواهد شد
امیدوارم که کارساز باشه

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست عزیزم
آقای غفور ،متاسفانه همه ما درگیر تعدادی مرجوعی بعد از ریسولد هستیم .درسته وقتی کار چیپ به ریسولد می کشه یعنی احتمال بازگشت دوباره دیسکانکتی .حال بعد 1 ماه یا بعد از 6 ماه .منتهی متاسفانه مشتری ها انتظار دارند یه دستگاهی که تعمیر می شه از روز اولش هم بهتر کار کنه و نمی شه از نظر فنی توجیهشون کرد و بنوعی باعث ایجاد ذهنیت بد در مشتری ها می شه .کمبود امکانات و گرانی ابزار و همچنین قطعات بی کیفیت هم از طرفی مزید بر علت می شوند .حالا بعضی دوستان نصب یک فن بر روی چیپ رو پیشنهاد داده بودن در تاپیک های دیگر ولی همیشه جای کافی برای این مورد وجود ندارد ،مخصوصا در مورد لپ تاپ.اضافه کردن هر نوع المان خنک کننده الکتریکی بهر حال یک بار اضافه برای سیستم به حساب میاد .به نظر بنده تنها راه بغیر از ریبال،تمرین مداوم و رسیدن به یک استاندارد نرمال و در حد قابل قبول از نظر مقدار و زمان و حالت حرارت دادن و استفاده از خمیر فلکس مرغوب در ریسولد هست .

آخرین ویرایش:

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
شما فرمایشات دوستمون cybernova رو انجام بده . یه کار دیگه هم بکن . زمانی که به مانیتور از طریق vga وصل میکنی سیم فلت lcd رو از برد جدا کن . چون بعضی از لپتاپ ها در زمان بوت شدن خروجی تصویر رو اولویت بندی میکنن . یه کار دیگه هم هست ، همزمان چندتا از کلیدهای کیبورد رو نگه دار و سیستم رو روشن کن . چون بعضی از لپتاپ ها بوق میزنند . اگر بوق داد ، مطمعنا در خروجی تصویر و یا گرافیک مشکل داری

mahdirezaee

کاربر vip
کاربر
2012-04-19
121
302
قم
www.rahbord-system.com
سلام دوست گرامی

در مورد لبتاپ های دل باید خدمت شما عرض کنم که تجربه به بنده ثابت کرده است که بیشترین مشکل مربوط به این لبتاپها در قسمت چیپ گرافیک میباشد
همانطور که دوستان فرمودند باید این چیپ را ریسولد کنید اگر نشد ریبال کنید و اگر نشد قطعه ی نو جایگزین کنید

یا حق یا علی

abas2011

کاربر vip
کاربر
2010-08-15
53
79
بم
سلام منم با جناب مهدی رضایی موافقم مشکل باید از چیپ گرافیک باشه منم زیاد برخوردم بارریسولد کردن درست می شه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غفور
بالا