آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن تصویر در لپ تاپ Compaq مدل Presario F500

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
رو ای سی پاور که زیاد فشار میارم دو ثانیه بعد از روشن شدن خاموش میشه دستگاه ولی با فشار متعادل تغییری نمیکنه،
دوست خوبم
این خاموش شدن بخاطر اثر پوست انگشتتون روی پایه هاست.حتی اگه در این حین گوش بدبد یه صدای هیس طوری میاد و خاموش می شه .در مورد آی سی کلاک هم انگار تو اون چیپ پائینی شماتیک ادغام شده .با توجه به راهنمائی دوستان و همچنین جای خالی یه چیپ روی برد و بافرهای اطرافش ،اصولا باید کارت گرافیک بصورت جداگانه روی اسلات قرار بگیره .این موضوع رو هم مشخص بفرمائید .در ضمن سمت راست اولین عکسی که گذاشتین( سمت راست چیپ nVIDIA ) یه سری جای پایه هست که تقریبا کثیفه.اون قسمت رو با تینر کاملا تمیز کنید .نتیجه رایت بایوس رو هم اعلام بفرمائید .
موفق باشید.

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
دوست خوبم
این خاموش شدن بخاطر اثر پوست انگشتتون روی پایه هاست.حتی اگه در این حین گوش بدبد یه صدای هیس طوری میاد و خاموش می شه .در مورد آی سی کلاک هم انگار تو اون چیپ پائینی شماتیک ادغام شده .با توجه به راهنمائی دوستان و همچنین جای خالی یه چیپ روی برد و بافرهای اطرافش ،اصولا باید کارت گرافیک بصورت جداگانه روی اسلات قرار بگیره .این موضوع رو هم مشخص بفرمائید .در ضمن سمت راست اولین عکسی که گذاشتین( سمت راست چیپ nVIDIA ) یه سری جای پایه هست که تقریبا کثیفه.اون قسمت رو با تینر کاملا تمیز کنید .نتیجه رایت بایوس رو هم اعلام بفرمائید .
موفق باشید.
درود.
دوست عزیز من همیشه حین تست گرمای قطعات و هنگام فشار آوردن به قطعات یا دستکش دستم میکنم یا با نایلون فریزر بین دستم و قطعه عایق میذارم، البته نمیدونم درست و علمی هست یا نه ولی فکر کنم از هیچی بهتر باشه!
چک کردم اون محلی که فرمودید ولی کثیفی ندیدم جز سلف که زنگ زده بود، بایوس هم بالاخره رایت کردم و تا چند دقیقه دیگه تست میکنم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: shayan234

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
اساتید محترم و دوستان عزیزی که تو این مورد تعمیر برادرانه کمکم کردند و از هیچ راهنمایی و تجربه ای دریغ نکردند
اساتید:

و دیگر دوستان از جمله جناب
bamdad61 عزیز و دیگر همکاران و اساتید ازتون ممنونم بخاطر راهنمایی ها و تجربیات ارزنده تون.
مشکل با رایت بایوس که دوست عزیز
cybernova زحمت آپلودش رو کشیدند حل شد.
باشد که روزی من هم بتونم تو موردی شما رو به حل مشکل برسونم.

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
آقا به سلامتی
مطمئن هستم همه دوستان به اندازه شما از زنده شدن این سیستم خوشحال هستن ،چرا که نتیجه همفکری بقول شما یه خانواده بوده .اگر زحمتی نباشه این تاپیک رو در قسمت تجربیات همکاران در زمینه تعمیر لپ تاپ منعکس بفرمائید تا بقیه دوستان نیز استفاده بکنند .
یا علی

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
با سلام
خیلی خوشحالم که بلاخره سیستم درست شد و جواب گرفتی .
با تعمیر این دستگاه امیدوارم که کار بر روی مادربرد no boot رو به خوبی یاد گرفته باشی . دیدی بهت گفتم . فقط حوصله کن و صبور باش!
تعمیر مابقی لپتاپ ها هم به همین روش هست . باید مرحله به مرحله جلو بری . و کار بر روی چیپ ها همیشه آخرین گزینه هست . خیلی خوشحالم از اینکه تجربیات من و جناب cybernova به کار شما اومد و تونستیم کمکی کرده باشیم .
اگر با همین روش ها کار کنی و به همین ترتیب پیش بری ، هر سیستمی رو میتونی درست کنی . منم امروز یه لپتاپ bo boot acer و یه مادربور no boot albatron رو درست کردم کار ساده ای نبود و با تعویض چیپ درست شد . ولی بلاخره شد. به همین خوشمزه گی . تجربه تو این کار خیلی مهمه .
یا حق موفق باشی دوست عزیز

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
آقا به سلامتی
مطمئن هستم همه دوستان به اندازه شما از زنده شدن این سیستم خوشحال هستن ،چرا که نتیجه همفکری بقول شما یه خانواده بوده .اگر زحمتی نباشه این تاپیک رو در قسمت تجربیات همکاران در زمینه تعمیر لپ تاپ منعکس بفرمائید تا بقیه دوستان نیز استفاده بکنند .
یا علی
ممنونم، بله مطمئنن همینطوره دوست من.
چشم حتما در قسمت تجربیات همکاران ذکر میکنم، باز هم ممنونم از شما.

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
با سلام
خیلی خوشحالم که بلاخره سیستم درست شد و جواب گرفتی .
با تعمیر این دستگاه امیدوارم که کار بر روی مادربرد no boot رو به خوبی یاد گرفته باشی . دیدی بهت گفتم . فقط حوصله کن و صبور باش!
تعمیر مابقی لپتاپ ها هم به همین روش هست . باید مرحله به مرحله جلو بری . و کار بر روی چیپ ها همیشه آخرین گزینه هست . خیلی خوشحالم از اینکه تجربیات من و جناب cybernova به کار شما اومد و تونستیم کمکی کرده باشیم .
اگر با همین روش ها کار کنی و به همین ترتیب پیش بری ، هر سیستمی رو میتونی درست کنی . منم امروز یه لپتاپ bo boot acer و یه مادربور no boot albatron رو درست کردم کار ساده ای نبود و با تعویض چیپ درست شد . ولی بلاخره شد. به همین خوشمزه گی . تجربه تو این کار خیلی مهمه .
یا حق موفق باشی دوست عزیز
درود.
درسته، با حوصله و صبوری کردن بهتر میشه تمرکز کرد.
الان برام سوال اینه که مثلا یه لپ تاپ که No Boot هست و مشکل 100% از چیپ گرافیک باشه پشت و اطراف GPU ولتاژ ها رو نداریم؟ چجوریه اونوقت؟
ولی دستتون درد نکنه، مخم سوت کشیده بود بهم امید دادی رفیق، ممنونم ازت :a12:

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
سلام
توی یه همچین موردی . اول باید مدار pwm چیپ رو تست کنی . مخصوصا سلف خروجی مدار که در شکل با شماره 4 علامت زده بودم . اگه ولتاز نداشتی . یعنی ولتاژ مورد نیاز چیپ تامین نمیشه . اگه عوض کردی و جواب نداد . پس خود چیپ شورت شده
امیدوارم که به کارت بیاد
موفق باشی

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
سلام
توی یه همچین موردی . اول باید مدار pwm چیپ رو تست کنی . مخصوصا سلف خروجی مدار که در شکل با شماره 4 علامت زده بودم . اگه ولتاز نداشتی . یعنی ولتاژ مورد نیاز چیپ تامین نمیشه . اگه عوض کردی و جواب نداد . پس خود چیپ شورت شده
امیدوارم که به کارت بیاد
موفق باشی
باز هم ممنون دوست عزیز، خیلی لطف کردی، اطلاعاتت خیلی به دردم خورد، ممنون دوست خوبم.

بالا