آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

نصب نشدن ویندوز ایکس پی روی هارد در مین برد ASUS - P4S8000-X

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
با سلام خدمت همکاران گلم

مشتری یک کیس اورده بود که متاسفانه آیسی رمش سوخته بود که من پیدا نکردم جاش بذارم
بنابر این مجبور شدم یک مین دیگه که ایسوس بود رو جای اون ببندم ولی متاسفانه موقع نصب ویندوز ایکس پی پیغام F3میده و وقتی میزنی سیستم ریستارت
میکنه ؟
کارهای انجام شده:

1 - پارتیشن بندی دوباره هارد
2 - تنظیم ساعت بایوس به تاریخ امروز
3- تعویض سی پی یو یک مدل کمتر چون مدل بالاشو نداشتم

سوال

1- آیا ایراد میتونه از کم بودن رم باشه

2 - آیا میتون از کش سی پی یو باشه

3 - یا باید بایوس آپدیت بشه

آخرین ویرایش:

pc repairman

کاربر
2013-10-02
160
343
با سلام
اگه هارد را با ویندوزی که روی یک سیستم دیگر نصب شده ، روی مادربرد جدید بسته اید ، صفحه آبی و ریستارت شدن طبیعیه و باید برای مین جدید از نو ویندوز بزنید .
کار کردن هارد روی یک سیستم دیگه دلیل بر بی مشکل بودن هارد نیست ( بر حسب تجربه ) . یکبار هارد را لو فرمت کنید و دوباره ویندوز بزنید .
ممکنه بایوس هم معیوب باشه . مین را با هارد دیگری تست کنید و حتی الامکان بایوس هم بزنید .
منتظر راهنمایی اساتید باشید .

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
هارد ساتا است در بوت هم یکبار چک کردم نشد
امروز میخوام با یک رم و گرافیک دیگه تست کنم چون گاهن اینجور برام پیش اومد که با تعویض رم ویندوز نصب شده ولی با همه اینها
از شما ممنونم که راهنماییم کردین

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
پاور رو هم در صورت امکان تعویض و تست کنید .در ضمن مین دوم ( ایسوس ) نو بود یا دست دو؟منظورم اینه که از سلامتش مطمئن هستید؟وقتی با دو تا هارد همین مشکل رو داره یعنی یه مشکلی داره.تعویض رم هم می تونه نتیجه بده شاید رمی که استفاده می کنید با این مادربرد مچ نمی شه .احتمالا رم مورد استفاده Kingstone که نیست؟چون منم با این مارک برای بعضی مادربردها مشکل دارم

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوستان عزیزم مشکل حل شد البتهفعلا داره نصب میکنه
با یه ویندوز ساتا ساپورت ایکس پی این مشکل حل شد فقط موقع نصب اون اوایل باید کلید f6رو میزدم تا راه بیفته

در ضمن معضرت میخوام چون مدل مادربرد p4s800d-x که بنده اشتباها دی رو صفر خونده بودم البته از روی مین خوندم نه از روی بایوس

ببخشید ببخشید ببخشید و خیلی ممنون از راهنماییاتون

[h=2]http://www.irantk.ir/irantk51777/ در ضمن من با کمک این لینک در انجمن مشکلم حل شد[/h]

بالا