آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن لب تاب دل مدل vostro 1510

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
با سلا م لب تاب فوق بعد از پروگرام کردن بایوس استارت نمیخوره دوباره بایوس خودش رو برگردوندم باز هم همونه ولتاز درستن و مشکلی ندارن نمیدونم چی شده تصویر از بایوس میذارم مقاومتی که علامت زدم اهمی نداره و خازن smd رو هم که علامت گذاشتم بوق بازر میزنه قبل ازپروگرام کردن روشن میشد پایه های بایوس هم 3.3 ولت رو داره I O هم ولتاز 3.3 رو داره کنار سی پی یو هم ولتاز های 3.3 -5 18.5 ولت هستن دیگه 2تا مقاومت بالا با اهم متر بوق بارز میزنن بیشتر قطعات دور بایوس رو با اهم متر تست کردم سالمن چیکار باید انجام بدم با تشکر

پیوست‌ها

• 57.9 کیلوبایت بازدیدها: 232

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
طبق راهنمائی استاد نصوحی احتمال زیاد ایراد از خود قطعه بایوس یا مشکل در پروگرام کردن هست .موقع Read از بایوس به رنگ Checksum توجه کنید .اگه دو بار پشت سر هم ،موقع READ از قطعه ،Checksum به رنگ قرمز دربیاد،احتمال خرابی قطعه قریب به یقین می شه .در مورد خازن SMD هم قطعه رو بیرون از مدار تست کنید .البته اگه عدد نشان داده شده حین تست داخل مدار بالای 8 بود ،خازن مشکلی نداره هر چند که بوق بزنه .اگه براتون مقدوره بایوس رو تعویض و تست و اعلام نتیجه بفرمائید .
موفق باشید.

آخرین ویرایش:

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
دوست خوبم
طبق راهنمائی استاد نصوحی احتمال زیاد ایراد از خود قطعه بایوس یا مشکل در پروگرام کردن هست .موقع Read از بایوس به رنگ Checksum توجه کنید .اگه دو بار پشت سر هم ،موقع READ از قطعه ،Checksum به رنگ قرمز دربیاد،احتمال خرابی قطعه قریب به یقین می شه .در مورد خازن SMD هم قطعه رو بیرون از مدار تست کنید .البته اگه عدد نشان داده شده حین تست داخل مدار بالای 8 بود ،خازن مشکلی نداره هر چند که بوق بزنه .اگه براتون مقدوره بایوس رو تعویض و تست و اعلام نتیجه بفرمائید .
موفق باشید.

سلام مجدد ای سی با پروگرامر مشکلی نداره و هیچ خطا با ارور نمیده فایل بدرستی هم خونده و هم پروگرام میشه

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
با سلام خدمت همکار عزیزم

به نظر بنده حقیر شما اول اون خازن smd رو تعویض کن و بعد مقاومت رو تست بزن اگه از یه طرف رد کرد و از طرف دیگه نه سالمه
بعد شروع کن از ورودی تست کن ببین کدوم یک از قطعات ایراد داره سعی کن با صبر و حوصله این کارو انجام بدی
حتی الامکان با برق مستقیم تستش کن و از باطری استفاده نکن و با چند سیم شارژ متفاوت

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
خازن رو هم عوض کردم تاثیری نداره اون مقاومت علامت زدم چیزی حدود 100 کیلو اهم نشون میده و دو تا مقاومت بالایی بوق بازر میزنن d6 d8 , q14 هم سالمن یک قطعه هست که x2 زده نمی دونم چی هست و چطور تست میشه روی کلید پاور ولتاز 14 ولت رو دارم و پایه 4 و 8 بایوس هم ولتاز 3.3 رو داره در مورد این قطعه x2 هم لطفا توضیحی میدادید متشکر

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
خازن رو هم عوض کردم تاثیری نداره اون مقاومت علامت زدم چیزی حدود 100 کیلو اهم نشون میده و دو تا مقاومت بالایی بوق بازر میزنن d6 d8 , q14 هم سالمن یک قطعه هست که x2 زده نمی دونم چی هست و چطور تست میشه روی کلید پاور ولتاز 14 ولت رو دارم و پایه 4 و 8 بایوس هم ولتاز 3.3 رو داره در مورد این قطعه x2 هم لطفا توضیحی میدادید متشکر

دوست خوبم
طبق فرموده دوستمون اون قطعه که با X2 مشخص شده کریستال هست و مربوط به پل جنوبی می باشد و باید روی پایه های آن مقداری بین 0.15 الی 1.5 وجود داشته باشد .اینکه نوشتین روی کلید پاور مقدار 14 ولت رو دارین اشتباه چاپیه یا واقعا اینطوریه؟اگه اینطوری باشه که شما رو این قسمت متمرکز بشید ،چرا که مقدار استانداردش 3.3 هست .اگه ایراد از مدار و فت های سوئیچ نبود احتمالا ایراد باید از I/O باشه .تست و اعلام نتیجه بفرمائید .

آخرین ویرایش:
بالا