آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن لپ تاپ Asus مدل X42J

alikhiri1365

کاربر
2013-12-11
36
69
با سلام دوستان لپ تاپ فوق اتصالی دارد .روشن نمی شود و حدود 0.18 جریان میکشد در مدار یک ای سی قرار دارد که به شدت داغ میکند . این ای سی رو برداشتم باز جریان کشی داره اگه کسی بلوک دیاگرام این مدل رو به شماره برد k42j rev 4.1 داره لطفا بزاره تا استفاده کنیم در ضمن اساتید بزرگوار راهنمایی کنند ....

سلام ببخشید دوباره مینویسم :
مدل : asus x42j
شماره برد :k42jr rev 4.1

دوستان دو سه تا خازن اطرافio با گرانداتصال داره + خازن های روی چیپ شمالی نیز دو سه تاش با گرانداتصال داره این اتصالی امکان داره از دیگر قطعات باشه یا اینکه 100% با این تست می توان نتیجه گرفت که چیپ شمالی وio رفته؟؟؟؟ خواهشا دوستان توضیح بدن با چه تست هایی میشود فهمید که چیپ ها و io به طور 100%سوختن آیا صرف گرفتن تست بیزر اطراف خازن های io و خازن روی چیپ میتوان 100%گفت که چیپ ویا io سوخته .......یا راه های دیگری هم هست لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

alikhiri1365

کاربر
2013-12-11
36
69
از اساتید محترم کسی نبود به داد ما برسه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
سلام
یکی از مواردی که هنگام سوختن چیپ ها پیش میاد این هست که تغذیه اونها اتصال کوتاه میشه و ما از روی خازن های صافی اطراف چیپ به این موضوع پی میبریم.
حالا برای اینکه شما مطمئن بشی، بیا تغذیه چیپ رو جدا کن.(با پیدا کردن یه مقاومت صفر و یا سلف) و بعد خازن ها رو تست کن ببین چی میبینی.
اما به احتمال قوی چیپ سوخته

alikhiri1365

کاربر
2013-12-11
36
69
دوست عزیز استاد گرامی جناب آقای مسعود نصوحی ممنون از راهنمایی تان بررسی میکنم و نتیجه اش را اعلام میکنم .

دوست عزیز
mavaramat از شما هم در ارائه نقشه فوق تشکر میکنم امیدوارم کارگشا باشد باتشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mavaramat
بالا