آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کار نکردن بعضی دکمه های کیبورد N5110 حتی پس از تعویض کامل کیبورد

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
همکاران عزیز سلام ..یه دستگاه 5110 دارم که همونطور که در عنوان عرض کردم بعضی دکمه های دکمه های صفحه کلید کار نمی کنند.. مثلا دکمه های چهار جهت اصلی و دکمه هایی مثل B M و... کیبورد رو عوض کردم باز هم مشکل پا برجاست لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
دوستان لطفا از نظرات تون ما رو بی بهره نگذارید..

ممنونم

• Like

vhw

کاربر
2012-12-20
60
318
همکاران عزیز سلام ..یه دستگاه 5110 دارم که همونطور که در عنوان عرض کردم بعضی دکمه های دکمه های صفحه کلید کار نمی کنند.. مثلا دکمه های چهار جهت اصلی و دکمه هایی مثل B M و... کیبورد رو عوض کردم باز هم مشکل پا برجاست لطفا راهنمایی کنیدبا تشکر
با سلام خدمت شما دوست عزیز.تا به حال از این موارد داشتم که مشکل تعدادی از اونها، از شیت های مغناطیسی است که کلید ها روی اون قرار میگیره بوده :(بهتره ابتدا خوب به این شیتهای مغناطیسی نگاه کرده که سوختگی یا سیاه شدن ظاهری نداشته باشه و سپس با مولتی متر و در تست بازر مسیر مربوط به کلید های ذکر شده در اولین پست خودت رو چک کن) و در صورتی که مسیرها سالم بودند قسمتی که این شیت های مغناطیسی و برد اصلی کیبورد به هم متصل میشن رو با ملایمت تمیز کن .(در بیشتر کیبوردها شیتهای مغناطیسی با برد اصلی کیبورد، به هم پیچ شده اند)سعی کن در تعمیر شیتهای مغناطیسی و کیبورد عجله نکنی به نظر من کمی حوصله و دقت نیاز داره.همچنین به لینک زیر مراجعه کن اطلاعات مفیدی جهت تعمیر کیبورد وجود داره. امیدوارم مشکلت حل بشه.http://www.irantk.ir/irantk2806-4/

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: eastboy

poursobhi

کاربر vip
vip
کاربر
درود بر دوست عزیز
جناب اول شستشو و سپس خشک کردن و دوباره تست کردن . البته بدونین که شما 10% شانس موفقیت دارین و بهتره براش کیبرد جدید بخرین .
موفق باشید

farzad120

کاربر vip
کاربر
2012-10-17
84
290
دوست عزیز کانکتور کیبورد رو قشنگ تمیز کن بعد تست کن؛ضمنا اطراف کانکتور رو با دقت چک کن ببین سولفاته نشده باشه،اگه بایوس رو هم آپدیت کنی خوبه،یه چیزی هم یادم رفت بگم ویندوز هم گاها این مشکل رو پیش میاره بهتر که عوضش کنی

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
در جواب دوستان عرض کنم که همونطور که در قسمت اول گفتم کیبورد رو کامل تعویض کردم باز هم فایده نداشت.. کانکتور روهم شستو دادم و کاملا تمیزه اما مشکل هنوز پابرجاست

• Like

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
با سلام
دوست عزیز مشکل شما از آی سی I/O است . تعویضش کار بسیار مشکلی هست . اگر تخصص لازم توی این زمینه رو ندارید ، توصیه میکنم دست نزنید . چون باعث خاموشی کامل برد میشه

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
در جواب دوستان عرض کنم که همونطور که در قسمت اول گفتم کیبورد رو کامل تعویض کردم باز هم فایده نداشت.. کانکتور روهم شستو دادم و کاملا تمیزه اما مشکل هنوز پابرجاست

دوست عزیز کارهای زیر را به ترتیب انجام دهید و نتیجه را اعلام کنید
[hide]
1 - تعویض ویندوز و تنظیم کیبورد در کنترل پنل
2 - غیرفعال کردن کلید num lock
3 - اپدیت بایوس
[/hide]
با تشکر

بالا