آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: گرم شدن فقط چیپ شمالی و IC BIOS مادربورد گیگا بایت مدل GA-945PEL-S3 کدام هست؟(عکس مادربورد)

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
مادربورد گیگابایت مدل GA-945PEL-S3روشن میشود.ولی تصویر نمیدهد.بعداز 5 تا 10 دقیقه فقط چیپ شمالی گرم میشود و هیچیک از ای سی ها گرم نمیشوند.سی پو هم سرد هست.
تصویری از مادربورد فوق را در زیر قرار دادم خواهش میکنم محل دقیق ای سی بایوس این مادربورد را نشان دهید با تشکر

20140617_191219.jpg

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
سلام دوست خوبم
تو عکس جای بایوس رو مشخص کردم ،منتهی شما اول ولتاژ تست پوینت ها رو اندازه بگیرید و کلیه موارد برد رو از نظر اتصال کوتاه یا سوئیچ شدن خودبخود و .... مرقوم بفرمائید تا قدم به قدم بریم جلو .
20140617_191219.jpg

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
با سلام خدمت جناب sybernova گرامی که همیشه پاسخگوی سوالات بنده بودید
این اولین مادربوردیه که امروز بعد از دو روز از شروع به کار در مغازه دستم رسیده.خیلی استرس دارم.نمیدونم این حالت برای همه هست یا نه؟(منظورم اولین کری که به دست شخص میرسه).اولین استرس من و منشاء ان همین نداشتن اینترنت در شروع کار هست.
متاسفانه مغازه تا جند روزی تلفن وجود نداره تا از طریق اینترنت در ساعات کاری مشکلات را بیان نمایم.به محض اهدای خط تلفن اینترنت رو راه اندازی میکنم.که بنا به گفته مخابرات تا سر برج طول میکشه خط ها رو واگذار کنند.
در تایپیکی دیگر اگه امکانش هست بایوس مادربرود تقریبا قدیمی یعنی مربوط به سال 2007 رو میخاستم بدونم کجاست.
http://www.irantk.ir/irantk54342/
ممنونم

bh06

کاربر vip
vip
کاربر
2012-10-25
45
81
کردستان
سلام دوست عزیز اولاً همانطور که در تصویر می بینید دو تا خازن 1000 6/3 ولت به علاوه دو تا موس فیت کنار آن روی برد برداشته شده است (توسط شما یا تعمیر کار قبلی)
دوماً دو عدد ای سی به شماره isl 6520 جهت اطمیان با ای سی سالم تعویض شود اکثر اوقات دلیل تصویر ندادن در این مدل مادر بورد ناشی از همین قطعات ذکر شده می باشد

21.jpg

آخرین ویرایش:

RSMMM

کاربر
2013-06-12
228
513
40
اصفهان
سلام دوست عزیز
شما دیباگر دارید بزارید روی مادربرد ؟ اگر هست آیا کدی می دهد یا خیر ؟
آیا مادربرد اتو پاور هست یا خودتان دستی مادربرد را روشن می کنید ؟
مادربرد بوق دارد یا خیر ؟
آی سی IO را هم چک کنید ببینید ولتاژهای 3.3 , 5 را دارد یا خیر . از طریق smd های اطرافش .

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
سلام دوست عزیز اولاً همانطور که در تصویر می بینید دو تا خازن 1000 6/3 ولت به علاوه دو تا موس فیت کنار آن روی برد برداشته شده است (توسط شما یا تعمیر کار قبلی)
دوماً دو عدد ای سی به شماره isl 6520 جهت اطمیان با ای سی سالم تعویض شود اکثر اوقات دلیل تصویر ندادن در این مدل مادر بورد ناشی از همین قطعات ذکر شده می باشد

مشاهده فایل‌پیوست 93227

با سلام خدمت شما
بله دوست عزیز تعمیرکار قبلی دوتا خازن و سه تا ماسفت با ic بایوسش رو دراورده.یادم رفته بود در پست قبلی گزارش بدم.منم چون این قطعات رو ندارم و نمیدونم چه فت هایی قبلا سرجاش بودن.احتمال داره تحویل بدم.ایا راهی هست که بشه تشخیص داد چه فتهایی روی ان قرار داشت و ای بایوسش چه شماره ای بوده؟
ممنونم

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
در مورد آی سی بایوس با توجه به ظرفیت مشخص شده در دفترچه مادربرد که 4 مگ می باشد می تونی از یه آی سی بایوس دیگه با همین نوع،یعنی 8 پین SMD پهن و همین مقدار ظرفیت استفاده کنی و نسخه بایوس رو پروگرام کنی .در مورد فت ها هم بنظرم از روی بقیه فت های روی مادربرد می تونی حدس بزنی چه شماره ای استفاده شده منتهی دقیقا همون شماره فکر نکنم گیر بیاد مگه اینکه مشابه استفاده کنی یا از روی برد اوراقی پیدا کنی.ولی احتمال زیاد حتی با پیدا کردن اون قطعات هم مادربرد مشکلش حل نشه ،چرا که معلوم نیست تعمیرکار قبلی چه کارهایی روی برد انجام داده .متاسفانه بعضی از تعمیرکارها یه نظر غیرمنطقی دارن و اونم اینه که اگه اونا نتونستن بردی رو تعمیر کنن،پس هیچ کس هم نباید تعمیرش کنه و دست می برن تو برد ....

بالا