آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: شارز نکردن شارزر دل

hosein200

کاربر
2010-08-17
123
193
سلام دوستان
شارژز دل ولتاژ ها رو به صورت صحیح داره ولی با وصل کردن به لپ تاپ چراغ led ون شروع به چشمک میکنه و لپ تاپ روشن نمیشه
در حالی که با شارژر دیگه کار میکنه
شارژر رو باز کردم و کارهایی که انجام دادم :
لحیم سردی گرفتن تمام قطعات
تعویض خازن 50 ولت 22 میکرو قبل بعد از خازن بزرگ
به نظر شما ایراد از کجا میتونه باشه ؟؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
سلام
لطفا مدل دقیق لپ تاپ به همراه نام برند در عنوان ذکر شود!!
با تشکر

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام دوستان
شارژز دل ولتاژ ها رو به صورت صحیح داره ولی با وصل کردن به لپ تاپ چراغ led ون شروع به چشمک میکنه و لپ تاپ روشن نمیشه
در حالی که با شارژر دیگه کار میکنه
شارژر رو باز کردم و کارهایی که انجام دادم :
لحیم سردی گرفتن تمام قطعات
تعویض خازن 50 ولت 22 میکرو قبل بعد از خازن بزرگ
به نظر شما ایراد از کجا میتونه باشه ؟؟

شارزر لب تاب های دل 3 تا سیم دارن که علاوه بر ولتاز +و - یک ولتار دیگه هم داره که که اگه قطع بشه شارز نمیشه برای تست هم سیم قرمز اهم متر رو به مثبت و سیم سیاه اهم متر رو به فیش مغزی شارزر بزن باید حدود 14 ولت داشته باشه

hosein200

کاربر
2010-08-17
123
193
عنوان تاپیک رو اشتباه نوشته ام . منظورم کار نکردن شارژر روی لپ تاپ با وجود درست بودن ولتاژ ها بود .
در واقع جریان دهی شارژر پایینه که لپ تاپ رو روشن نمیکنه و ولتاژ ها درست هستند .
در مورد این موضوع لطفا راهنمایی بفرمایین که از چه قسمت شارژر احتمال خرابی هست ؟

sam21

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-10-06
1,373
12,601
World eye
www.rasa-shop.blogfa.com
سلام دوست عزیز در قسمت اولیه یک خازن شیمایی با ولتاژ 50 ولت 10 یا 47 میکرو است تعویض کنید ودر قسمت ثانویه خازن 25 یا 35 ولت با ظرفیت 2200میکرو رو تعویض کنید عکس از روی شارژ بزارید بهتر میتونیم راهنمایی کنیم

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
منظورم کار نکردن شارژر روی لپ تاپ با وجود درست بودن ولتاژ ها بود .
سلام وادب
دوست عزیز شما درست بودن ولتاژها رو بر چه اساسی میگید؟زمانی که اداپتور وصل به لپ تاپه یا جدا از اونه؟شما اگر اداپتور رو باز کردید بعد از وصل فیش به لپتاپ ولتاژ رو اندازه بگیرید.
برای اندازه گیری جریان هم میتونید از امپر متر بصورت سری در مسیر + تغذیه استفاده کنید.
در ضمن بابت قطعی، سیم های مسیر + و - و شارژ رو با مولتی متر تست کنید.(از اداپتور تا سر فیش ورودی به لپ تاپ)

آخرین ویرایش:

hosein200

کاربر
2010-08-17
123
193
سلام دوست عزیز در قسمت اولیه یک خازن شیمایی با ولتاژ 50 ولت 10 یا 47 میکرو است تعویض کنید ودر قسمت ثانویه خازن 25 یا 35 ولت با ظرفیت 2200میکرو رو تعویض کنید عکس از روی شارژ بزارید بهتر میتونیم راهنمایی کنیم

ممنون دوست عزیزم بابت وقت گذاشتن , انجام میدم و نتیجه رو اعلام میکنم

hosein200

کاربر
2010-08-17
123
193
سلام وادب
دوست عزیز شما درست بودن ولتاژها رو بر چه اساسی میگید؟زمانی که اداپتور وصل به لپ تاپه یا جدا از اونه؟شما اگر اداپتور رو باز کردید بعد از وصل فیش به لپتاپ ولتاژ رو اندازه بگیرید.
برای اندازه گیری جریان هم میتونید از امپر متر بصورت سری در مسیر + تغذیه استفاده کنید.
در ضمن بابت قطعی، سیم های مسیر + و - و شارژ رو با مولتی متر تست کنید.(از اداپتور تا سر فیش ورودی به لپ تاپ)

درود , منظورم از ولتاژ درست وقتیه که شارژر به لپ تاپ وصل نیست
وقتی یه مقاومت 300 اهم وات بالا وصل میکنم بهش همین اتفاق می افته (چراغ شروع به چشمک میکنه)
مورد دوم رو هم تست میکنم نتیجه رو اعلام میکنم که بهتر بتونین راهنمایی کنین ممنون

hosein200

کاربر
2010-08-17
123
193
درود خازن های اعلام شده تعویص شدند مشکل هنوز پا برجاست . متاسفانه من همیشه با شارزر های سویچینگ مشکل دارم :(

اقای حیرانی در مورد راهنمایی شما هم تست کردم . روی لپ تاپ ولتاز شارزر نوسانی میشه و از ۱۲ تا ۱۷ نوسان میزنه!!!
ازاساتید استدعای کمک دارم
:)

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw
بالا