آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: راهنمایی درباره اتصال نانو استیشن 5 به اکسس پوینت TP Link

Pedram_IR

کاربر
2008-02-24
4
4
سلام
من از طریق نانواستیشن 5 اینترنت میگیرم، برای اینکه بتونم اینترنت رو در منزل شیر کنم یک اکسس پوینت TP-Link TL-WR941ND خریدم. تا چند روز پیش همه چیز اوکی بود و با کانکشنی که در اکسس پوینت ساخته بودم کانکت میشدم ولی دو روز پیش نانو مشکل پیدا کرد و مجبور شدم عوضش کنم، بعد از تنظیم نانوی جدید دیگه هر کاری می کنم اینترنت روی اکسس پوینت جواب نمیده، اگر نانو رو مستقیم به کامپیوتر وصل کنم و از کانکشن ویندوز برای اتصال استفاده کنم سرعتش خوبه ولی اگر همون کابل رو بزنم به پشت اکسس پوینت و بخوام از لن اکسس پوینت اینترنت بگیرم اصلا سرعت ندارم و فقط صفحه پیوندها و اونم به زور باز میشه. ضمن اینکه کانکشنی که در اکسس پوینت ساختم هم به زور کانکت میشه و گاهی اتصالش دو دقیقه طول میکشه، ولی در ویندوز سریع کانکت میشه.
کسی از دوستان می تونه راهنماییم کنه و بگه مشکل کجاست؟

ممنون

Pedram_IR

کاربر
2008-02-24
4
4
پاسخ : راهنمایی درباره انصال نانواستیشن 5 به اکسس پوینت تی پی لینک

کسی چیزی نمی دونه؟

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
احتمالا در تنظیمات مشکلی دارید ولی اینجوری سخته نظری بدم باید تنظیمات رو ببینم. تا حالا با خود نانو استیشن کار نکردم ولی نباید تنظیمات خاصی داشته باشه که من ندونم. اگر امکانش هست قبل از اکسس پوینت داخل خود مودم کانکت کنید و به اکسس پوینت مستقیم اینترنت رو بدید.
ببینید بازم مشکل دارید؟

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
سلام
کانفیگ نانو و اکسس پونت کمی دنگ و فنگ داره
توصیه من به شما : زنگ بزنید نصاب - بذار دو تا مودم رو برات کانفیگ بکنه -بعد از تنظمیات اون ه یه بکاپ بگیر ( هر مودم داخل تنظمیاتش یه گزینه واسه بکاپ گرفتن داره ) من خودم همیشه این مشکل رو با نانو داشتم و همیشه این کار رو میکردم

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
با اجازه اساتید
یک سوال اول بپرسم
شما وقتی کابل را به سیستمتون متصل میکنید کانکشن باید بسازید یا آتوماتیک به اینترنت متصل میشه؟
دلیل اینه که بدونم مودم شما روی حالت بریج هست یا روتر
--------------------
بعدش میریم مرحله بعد
البته پست 2 روز پیشه احتمالا تا الان یه جوری مشکلش را حل کرده

آخرین ویرایش:

Pedram_IR

کاربر
2008-02-24
4
4
هم کانکشن داخل نانو ساختم و به اکسس پوینت دادم هم نانو رو روی مودبریج گذاشتم و کانکشن رو در کامپیوتر ساختم... در هر دو حالت فرقی نکرد..
احتمالی که خودم میدم اینه که اشکال از کابل باشه، ممکنه بعضی سیماش قطع شده باشن و توی کامپیوتر نیازی به اون سیما نباشه و جواب بده ولی هنگام اتصال به اکسس پوینت به اون سیما نیاز باشه و برا همین سند و رسیو نداره.
عکس از کانفیگم می خواستم بذارم ولی سایت اجازه نداد...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mj_blue

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
شما کاری که من گفتم کردین یعنی کانکشن رو نه داخل نانو بسازید و نه داخل کامپیوتر. شما کانکشن رو داخل مودم بسازید یعنی قبل از ورود به نانو بعد بدید به نانو ببینید سرعت خوب میشه یا نه؟

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
اوه اوه گناه داری من جواب داده بودم فکر کنم ، شاید یادم رفت تایید کنم
با اجازه نکویی عزیز و اساتید دیگه
یادمه وارد بودی پس خلاصه میگم
اکسس پوینت را به چیزی وصل نکن عادی روشنش کن و با وایرلس بهش متصل بشو
چون DHCP Server داره بدون مشکل متصل میشه
بعد از دیفالت گیتوی مودمت پینگ بگیر ببین تایمش چقدره اگر 2 هم بود یعنی یک جای کار میلنگه
از کانال 1 هم واسه وایرلسش استفاده کن و رمز Mix خوب تا اینجا اگر خوب پیش رفت و تایمت 1 بود
برو سراغ نانوت
مود نانوتو بزار Router و PPPOE و تیک های ****** و DHCP را هم بزن
جلوم چیزی ندارم حفظی دارم میگم دقت کن اشتباه تیک DMZ را نزنی ( فکر کنم همین باشه)
مرحله بعد از وارد کردن یوزر و رمزت توی نانو ، برو آیپی بده به نانوت
همون پایینه یوزر و رمز باید باشه ولی دقت کن توی رنج یا هم آیپی اکسس پوینتت نباشه
ترجیحا 192.168.0.1/24 و 192.168.1.1/24 نباشه
این تا اینجا ( برای تست با کابل سیستمتو وصل کن ببین اوضاعت خوبه یا نه؟؟؟؟
بعد برو توی تنضیمات اکسس پوینتت و DHCP را غیر فعال کن
تا اینجا را اگر خوب اومده باشی مرحله آخر اینه کهبل نانو را به یکی از اتر های اکسس گوینت بزنی
تکرار میکنم به WAN نمیزنی به یکی دیگه از اتر ها میزنی
و من الله توفیق
فقط 2 نکته راجع به کانفیگ نانوت
اول اینکه رمزشو عوض کن کسی یوزر و رمزتو گیر نیاره
دوم اینکه توی تب مین ببین TX و RX ریتت بالا 48 باشه
اگه نبود بگو راهنماییت میکنم

بالا