آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

پیغام خطا Mac Address Invalid in Both Cmos And Flash! در مادربورد Asrock 775Twins-HDTV

gokhan

کاربر vip
vip
کاربر
2009-10-17
90
229
منم این مشکلو دارم..ممنون میشم راهنمایی کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

gokhan

کاربر vip
vip
کاربر
2009-10-17
90
229
دوستان کسی نیست در مورد این مشکل بتونه کمک کنه...نیاز به کمک دوستان دارم

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
درود
آیسی بایوس را تعویض و سپس پروگرام کنید
چنانچه مشکل حل نشد احتمال زیاد ایراد از چیپ است و باید ریسولد شود
ضمن انجام کار خواسته شد نتیجه را نیز اطلاع رسانی نمائید
سپاس

• Like

gokhan

کاربر vip
vip
کاربر
2009-10-17
90
229
درود
آیسی بایوس را تعویض و سپس پروگرام کنید
چنانچه مشکل حل نشد احتمال زیاد ایراد از چیپ است و باید ریسولد شود
ضمن انجام کار خواسته شد نتیجه را نیز اطلاع رسانی نمائید
سپاس

سلام مهربون...این کارا رو انجام دادم ولی بازم مشکل حل نشده...

• Like

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
سلام مهربون...این کارا رو انجام دادم ولی بازم مشکل حل نشده...

درود
جناب gokhan
برای مشکل خودتون باید یه تاپیک جدید باز کنید
مطرح کردن مشکل جدید در ادامه پست یه کاربر دیگه بر خلاف مقررات سایت هست

Vahid.f312

کاربر
2013-03-14
212
638
با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست گرامی، من پارسال با همچین مادربوردی سرو کله زدم و درنهایت مشکل و حل کردم، باید مجددا برای مادربورد مک آدرس جدید بنویسی، و بعد از این کار مشکل حل میشه
آموزش و در پست بعد قرار میدم

مسرور

کاربر vip
vip
کاربر
2013-08-02
168
291
ظاهرا این آدرس مک،3جا ذخیره شده.
1)کارت شبکه
2)حافظه فلش
3)حافظهCMOS
این سه مقدار باید یکسان باشه.
مرحله 1)
مک آدرس کارت شبکه رو با دستور getmac که تو خط فرمان(cmd) باید وارد بشه،میشه بدست آورد.اگر کارت شبکه آدرس معتبری نداشت؛مثلا همش 0 بود(00-00-00-00-00-00)؛باید این آدرس رو یه جوری درست کرد؛در غیر این صورت برید به مرحله 2.برای این کار میتونیم از برنامه های تحت ویندوز mac changer استفاده کنیم.این برنامه ها به چند طریق یه آدرس مک تولید میکنن.یکی کاملا به طور اتفاقی.یک حالت هم اینه که میشه خود کاربر یه آدرس مک دلخواه وارد کنه.یه حالت هم ترکیبی از این دو حالته.مک یه رشته کاراکتر 12 کاراکتریه.که شامل حرف و عدده.6 تا کاراکتر اول مربوط به سازنده کارت شبکه اس و 6 تای بعدی مربوط به شماره کارت شبکه تولید شده بوسیله سازنده.اگر شما میتونین و دوست دارین میتونین با دیدن چیپ کارت شبکه،شناسه تولید کننده رو درست انتخاب کنین و بخش بعدی رو اتفاقی خود نرم افزار پر میکنه.
یه حالت دیگه هم برای بدست آوردن این مک آدرس وجود داره و اونم برچسبیه که سازنده مادربرد روی مادربرد چسبونده و روش این رشته 12 کاراکتری رو نوشته.از اون هم میشه استفاده کرد و بهترین گزینه هم همین شناسه است،اما بعضی وقت ها نمیشه ازش استفاده کرد،اون موقع باید سراغ روش های گفته شده دیگه رفت.
مرحله 2)
حالا فقط باید آدرس مک تو حافظه فلش و CMOS رو هم یکسان کرد.برای این کار میشه از برنامه های تحت داس(باید با دیسک بوت وارد خط فرمان داس بشین) زیر استفاده کرد
ASRock > Support > MAC Tool Download
تو این لینک دوتا برنامه هست.این برنامه ها برای یه سری سازنده مشخص(کارت شبکه) کار میکنه،که اونم همون طوری که گفتم از روی 6 تا کاراکتر اول آدرس مک مشخص میشه.اگر آدرس مک روی برچسب مادر برد جواب داد که بهتر،و الا باید فقط از برنامه با ورژن پایین تر(1.17) استفاده کنین.بدین نحو که وقتی اون برنامه رو اجرا میکنین اگر آدرس وارد شده معتبر نباشه،پیغام خطا میده که این برنامه چه مک آدرس هایی رو قبول میکنه؛و به 6 تا کاراکتر اول مک آدرس(شناسه سازنده) اشاره میکنه.حالا یکی از این 6 تا کاراکتر رو بردارین و تو برنامه mac changer ازش استفاده کنین(به عنوان 6 کاراکتر اول).آدرس کاملی رو که با
mac changer
ساختین،بردارین بیارین دوباره با همین برنامه ثبت کنین.چون 6 تا کاراکتر اولش مجازه،خطا نمیده و مک آدرس رو ثبت میکنه.
ایشاالله راه حل ارائه شده کامل و مأثر باشه.

آخرین ویرایش:

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,842
با سلام و خسته نباشید

برای من این مشکل به وجود اومده
ولی موس و کیبرد هم کار نمیکنه . اصلاْ توی ویندوز نمیره . چکار باید کرد ؟؟؟

parand010

کاربر
2015-12-22
25
16
قزوین
با سلام خدمت دوستان برا منم این مشکل پیش اومده ولی برنامه ای که داخل سایت asrockهست اون دو تا ورژن نیست و ورژن جدید هست و کار نمیکنه و مک رو ست نمیکنه لطفا اگه کسی ورژن های قدیمی رو داره بذاره ممنون میشم.با سپاس از دوستان گرامی

بالا