آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: لپ تاپ sony مدل VGN-FE770G بعد از چند دقیقه تصویر میره

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
با سلام.
لپ تاپ سونی با مشخصات فوق بعد از چند دقیقه کار تصویر و صدا قطع میشه ولی لپ تاپ روشنه.
وقتی خاموش میکنم و بعد روشن میکنم باز هم صدا و تصویر نداره اینکار رو چند بار انجام میدم تا اینکه به صورت رندم خود به خود تصویر بیاد!
کار های انجام شده.
یکی از USB ها پایه ی منفی Data اتصال بود به بدنه که USB تعویض شد.
قسمتی از برد که عکسش رو قرار دادم سولفات شده بود و موقع شست و شو یه خازن یا سلف SMD پرید که نمیدونم چی جایگزین کنم، نقشه رو گذاشتم تا منو راهنمایی بفرمایید، درست کنار این SMD نوشته GP12.
فن CPU رو چک کردم و با توجه به شماتیک لپ تاپ دیدم رو فقط 5 ولت (سیم قرمز) میچرخه و روی 3.3 ولت (سیم زرد) فن نمیچرخه.
دوستان ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید که چه کارای دیگه ای باید انجام بدم و اینکه آیا با توجه به این نقشه که اینجا قرار دادم آیا SMD ذکر شده خازن بود یا فیوز؟ البته شکل ظاهری و از قهوه ای بودنش حدس میزنم خازن باشه چون پایه هاش سولفات شدست نمیتونم دوباره همین SMD رو روی مدار قرار بدم.

مشاهده فایل‌پیوست SONY VAIO VGN FE SERIES.rar

DSC02210.jpg
DSC02207.jpg

sajjad-d

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2008-07-21
302
911
اصفهان
معمولا نامگذاری یک نمونه قطعه در یک رنج است
ببینید GP5 کنار چیپ اینتل چه قطعه ای است
با توجه به شکل ظاهری و شماره 0 درج شده روی ان مقاومت فیوزی میباشد

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
معمولا نامگذاری یک نمونه قطعه در یک رنج است
ببینید GP5 کنار چیپ اینتل چه قطعه ای است
با توجه به شکل ظاهری و شماره 0 درج شده روی ان مقاومت فیوزی میباشد

درود.
دوست خوبم قطعه ی کنده شده رو دارم و عکسش رو هم الان آپلود میکنم فقط مشکل اینه که بخاطر رنگ متمایل به شیری رنگش من شک کردم بین خازن یا فیوز بودن!
مطمئنآ اگه خازن قرار بدم اثرات سو کمتری داره.
من نقشه برد رو اینجا قرار دادم و آپلود کردم ولی چون نقشه خونی لپ تاپ رو بلد نیستم نمیتونم متوجه بشم این قطعه چیه اگه شما وارد هستین تو نقشه خوندن لطف بزرگی میکنید اگه چک کنید و منو مطلع کنید.

DSC021.jpgDSC022.jpg

111111.jpg222222.jpg

بالا