آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: اشتباهی نشان دادن نوشته ها، گرافیک 512 مدل GigaByte GV-NX85T512HP

mehdi136666

کاربر
2013-11-30
70
203
با سلام خدمت دوستان

من تازه کارم تو گرافیک ، لطفا راهنمایی کنید
کارت گرافیک مدل GigaByte(GV-NX85T512HP) دارم وقتی سیستم روشن میشه قسمت صفحه بایوسش که معرفی مادربرده در خط های افق و عمودی نقطه های قرمز رنگ ظاهر میشه بعدش اگه نوشته هایی تا زمانی که ویندوز بوت میشه رو بصورت اشتباهی نشون میده یعنی بجای CD می نویسه AD یا بجای proper می نویسه sroser ، یعنی بجای بعضی حروف ها حروف های دیگه جاش مینویسه . بعد به لوگو ویندوز سون که میرسه صفحه سیاه میشه دیگه وارد ویندوز نمیشه چراغ مانیتور که تا الان سبز بود قرمزه میشه . اساتید و مدیران راهنمایی کنید . با تشکر

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
اگر از سالم بودن بودن مونیتور طممئن هستید:
اگر فقط خطهای افقی باشه ایراد از icram هامی باشد ولی اگر خط ای افقی و عمودی باهم باشه ایراد از خازن ها میباشد که یکدست کامل عوض کنین.
بابت نقطه چین هایی هم که گفتین اول خازن را تعویض کنین، جواب نداد خمیر سیلکون را نگاه کنین خشک نشده باشد و هیت ملایم رو یپ بگیرین

mehdi136666

کاربر
2013-11-30
70
203
اگر از سالم بودن بودن مونیتور طممئن هستید:
اگر فقط خطهای افقی باشه ایراد از icram هامی باشد ولی اگر خط ای افقی و عمودی باهم باشه ایراد از خازن ها میباشد که یکدست کامل عوض کنین.
بابت نقطه چین هایی هم که گفتین اول خازن را تعویض کنین، جواب نداد خمیر سیلکون را نگاه کنین خشک نشده باشد و هیت ملایم رو یپ بگیرین

با تشکر از کاربر محترم غفور
مانیتور تست شد سالمه
نقطه چین ها در صفحه بوت به رنگ قرمز بصورت عمودی و افقی هستند و نوشته ها اشتباهی هم نشون میدهن ، من فکر میکنم از ترانزیستور NIKO S P3055LDG باشه که تا الان موفق به پیدا شدنش نشدم چون تست گرفتم بدین صورت که پراپ مشکی رو به درین زدم و پراپ قرمز رو به پایه راست قطعه زدم 0.003 نشون داد تو حالت دیود و همون راپ قرمز رو به پایه چپش زدم 0.009 نشون داد فکر کنم سوخته !!! / خازن ها رو عوض میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم
راستی بنظرتون نیاز به هیت کلی مخصوصا چیب نیست ؟
آی سی رم چطور تست کنم که سالمه ؟

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
ببین اول خازن ها رو تعویض کن .
بعدش اون ترانزیستور که گفتیتن فک نکنم مشکل داشته چون تو گرافیک ها یه خورده غلط اندازه هست جهت اطمینان شما قطعه را از برد جدا وجای پایه های قطعه مربوطه را تست که آی شورتی دارد و ترانزیستور را خارج از برد تست کنین
آی سی رم تستش تقریبی و ضربدری دوبه ما بین 350 تا 450 را باید رد کنه

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
در مورد ترانزیستور فرمایش دوستمون صحیح هست .احتمال زیاد یک سلف هم بغلش هست بخاطر همین این اعداد رو نشون می ده اصولا تست قطعه روی برد نمی تونه بر سالم یا معیوب بودن قطعه رو مشخص کنه.شما اول از تعویض خازن ها شروع کنید و بعد از تعویض تست و نتیجه رو مقایسه کنید .موفق باشید

mehdi136666

کاربر
2013-11-30
70
203
در مورد ترانزیستور فرمایش دوستمون صحیح هست .احتمال زیاد یک سلف هم بغلش هست بخاطر همین این اعداد رو نشون می ده اصولا تست قطعه روی برد نمی تونه بر سالم یا معیوب بودن قطعه رو مشخص کنه.شما اول از تعویض خازن ها شروع کنید و بعد از تعویض تست و نتیجه رو مقایسه کنید .موفق باشید

با سلام و تشکر از دوستان محترم

بدلیل جامد بودن خازن نتونستم خازن مورد نظرمو تهیه کنم ولی همان خازن رو با خازن 1000 میکرو 16 ولتی سری کردم باز هم نتیجه ای مشاهده نشد
کلا سه عدد خازن جامد روی کارت گرافیک هست که هرسه رو با خازن الکترولیتی فوق سری کردم ، بنظرتون چیپ رو ریسولد کنم ؟

خازن جامد :
7z2b
152
2.5

7x1b
152
2.5

07nk
820
2.5

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
می شه بفرمائید دمای چیپ موقع بوت شدن در چه حدی هست ،یعنی نرماله یا خیلی داغ می کنه؟

mehdi136666

کاربر
2013-11-30
70
203
با سلام و تشکر از دوستان
با توجه به تعویض خازن ها و سالم بودن قطعات مهم دیگر ، کارت گرافیک زو برای ریسولد فرستادم و نتیجه اشو اعلام میکنم

mehdi136666

کاربر
2013-11-30
70
203
ضمن سلام و پوزش بالاخره از ریسولد برگشت
متاسفانه همونقدری که نوشته های اشتباهی نشون میداد دیگه نمیده یعنی دیگه تصویر ندارم ، بنظر شما چه کارکنم ؟ قید این کارت گرافیک رو بزنم ؟

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
ببین دوست شما کارت گرافیکتون نباید به کسی دیگه میدادی اونم فقط برای ریسولد کردنش،گرافیکی که بخواد با ریسولد درست بشه فقط با هیت ملایم چند دقیقه ای برطرف میشه اگه احساس کردین نمیشه بدون که گرافیک باید ریبال بشه،حالا که شما اینطوری گفتین باید قید گرافیک رو بزنین

بالا