آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: مشکل 2 لپ تاپ دل بعد از تعویض ال سی دی و فلت با همدیگر

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
سلام دوستان
من چند وقت پیش یه لپ تاپ xps 1530 داشتم که رو ال سی دی خودش تصویر سفید بود ولی روی مانیتور تصویر میداد (البته روی اونم کمی تصویر خراب بود حالت شطرنجی داشت) اما تا دیروز که یه لپ تاپ دل inspiron 1525 رسید
من گفتم دستگاه خودمو چک کنم ببینم مشکل از ال سی دی یا فلتش
ال سی دی و فلت 1525 رو زدم به xps دیدم تصویر نمیده و بعد فلت خود xps با ال سی دی 1525 رو روی xps چک کردم باز تصویر نمیداد فقط بک لایت روشن میشد
سپس همین کارو روی 1525 انجام دادم که حالا وقتی همه چیز رو برگردوندم سر جاشون (همه چیز رو علامت زده بودم که قطعات جابجا نشه ) حالا الان هر 2 سیستم با ال سی دی تصویر ندارن و وقتی که وصل میکنم به مانیتور تا لوگو دل که لودینگ تموم میشه رو نشون میدن و بعد دستگاه خاموش میشه (ریست نمیکنه ) حتی دکمه f2 رو برای ورود به ستاپ هم میزنم باز دستگاه خاموش میشه
بایوس لپ تاپ 1525 رو که اولش بک آپ گرفته بودم در زمان سالمی رو مجدد برگردوندم که درست نشد
حالا به نظر اساتید کجا مشکل خورده که دستگاه خاموش میشه
کانکتور ها رو هم با تینر شستم

محمد سخی پور

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2010-05-25
546
2,309
فردیس کرج
دوست عزیز جابجاکردن فلت دو لپ تاپ مختلف کار درستی نیست و احتمال اینکه ترتیب سیمها باهم یکی نباشه 99% هست و یعنی ایجاد اتصالی در مدار!! شما در مدار به دنبال یک شورتی باش.

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
دوست عزیز جابجاکردن فلت دو لپ تاپ مختلف کار درستی نیست و احتمال اینکه ترتیب سیمها باهم یکی نباشه 99% هست و یعنی ایجاد اتصالی در مدار!! شما در مدار به دنبال یک شورتی باش.
سلام
ممنون از پاسختون
ولی به نظر شما تو کدوم قسمت از برد دنبال شورتی باشم کنار سوکت فلت یا جای خاصی
این شورتی بیشتر رو خازنه یا چیز دیگه
زیاد تو این مورد حرفه ای نیستم
ممنون
و اینکه احتمال داره ال سی دی سوخته باشه ؟
چون دقیقا فلت ها مشابه بود

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
کابل فلت رو جدا کن و دستگاه رو به مانیتور وصل کن ببین تصویر جلو میره ؟

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
ممنون از شما ولی نه جلو نمیره
منم اعلام کردم این ال سی دی ها فقط بک لایت روشن میشن ولی تصویر نمیدن

بالا