آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: چطور از کارت گرافیک ولتاژگیری کنیم؟

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
سلام و عرض ادب
من میخام از کارت گرافیک ولتاژ بگیرم باید از کجا شروع کنم؟و از روی چه قطعاتی شروع کنم.
روش مناسب برای تست سالم بودن گرافیک چیست؟من تو کلاس تعمیرات که رفتم.مهندس اونجا پراب قرمز مولتی متر رو به پایه های Vram گرافیک میزد و پراب مشکی رو به گراند.دقیقا یادم نیست که چجوری تست میکرد و میگفت کارت گرافیک سالمه یا نه؟
ممنونم از شما
تصویری از روبروی کارت گرافیک

20140529_103957.jpg

تصویری از پشت کارت گرافیک

20140529_104115.jpg

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
دوست عزیز ولتاژی که اشاره میکنید، ولتاژ هسته مربوط به چیپ گرافیک هست .معمولا تعمیر بدین شکلی که شما میگید برای گرافیک که شما بتونید با ولتاژ گیری گرافیکی رو تعمیر بکنید با توجه به مدلهای زیاد عملا کار سخت و نشدنی هست.شما ولتاژهای کلی رو میتونید اندازه گیری کنید مثل تغذیه 5 و 12 ولت و ولتاژهسته....روش مناسب تست گرافیک نصب بروروی سیستم و اجرای برنامه ای که از گرافیک شما بار میکشه هست.
با تشکر

kh.a

کاربر
2010-09-18
355
1,316
دوست گرامی عیب های عمومی گرافیک ترانزیستورها و فت ها و همچنین دیسکانکتی چیپ می باشد

بعد هم کارت گرافیک سالم و خراب که با یک ولتاژگیری نشون میده یعنی چی ؟
اگه سالم باشه که نمیاد زیر دست شما

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
ممنون از دوستان بزرگوار
ایا راهی برای تست وجود داره که مثلا طبق فرموده دوستمون بگیم دیسکانتی وجود داره یا نه؟
چطور بفهمیم vram ها سالم هستند؟
ممنون

آخرین ویرایش:

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
ممنون از دوستان بزرگوار
ایا راهی برای تست وجود داره که مثلا طبق فرموده دوستمون بگیم دیسکانتی وجود داره یا نه؟
چطور بفهمیم vram ها سالم هستند؟
ممنون

درود
دوست گرامی کلی عرض میکنم
شما پایه های فت ها و رگولاتورهای موجود در برد کارت گرافیک فوق را اندازه گیری کنید و ببینید با دیتاشیت آن برابری میکند ولتاژهای فوق یا خیر ؟؟؟؟
معمولا این ها (فت ها و رگولاتورها) عامل خرابی هستند در برخی موارد هم کریستال خراب میشود و باعث عدم تصویر میشود
در غیر اینصورت ایراد بر میگردد به چیپ
با تشکر

بالا