آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: ساخت کوره القایی

ali_tala

کاربر
2008-06-19
64
149
با سلام خدمت اساتید گرامی

بنده به یک کوره القایی که بتونه یک میله فلزی با قطر 5 سانتیمتر رو کاملا سرخ کنه نیازمندم البته قبل از اینکه مزاحم شما بشم خیلی راجبعش تحقیق و هزینه کردم اما متاسفانه موفق نشدم و به ناچار مزاحم شما عزیزان شدم.

به امید یزدان و کمک شما استادان گرامی قطعا به نتیجه خوبی خاهیم رسید
با تشکر:23000000:

حمید فرهادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-14
910
15,941
KERMANSHAH

بنده به یک کوره القایی که بتونه یک میله فلزی با قطر 5 سانتیمتر رو کاملا سرخ کنه نیازمندم البته قبل از اینکه مزاحم شما بشم خیلی راجبعش تحقیق و هزینه کردم اما متاسفانه موفق نشدم و به ناچار مزاحم شما عزیزان شدم.

سلام...

رویت تاپیک ذیل با لینک پیوستی قطعنا مثمر ثمر خواهد بود...موید باشید

http://www.irantk.ir/irantk51973-5/

ali_tala

کاربر
2008-06-19
64
149
با تشکر
همانطور که خدمت شما عرض کردم خیلی دنبالش گشتم این تاپیک هم جزء شون بود از این روی بنده بیشتر نیازمند مدار یا توضیحات کاملی در رابطه با ساخت هستم
از زحمات شما کمال تشکر را دارم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

سلام

همانطورکه استاد عزیزم جناب فرهادی فرمودند تاپیک زیر و فیلم کوتاه پست 44 را ملاحظه فرمایید شاید موثر باشه . کار دشواری نیست.

http://www.irantk.ir/irantk51973/
http://www.irantk.ir/irantk51973/

میشه بقدری حرارت القایی تولید کرد که میله ذوب بشه

سپاس

DSC01150.JPG

آخرین ویرایش:

ali_tala

کاربر
2008-06-19
64
149
با سلام و تشکر از دوستان

تاپیک مورد نظر رو دیدم خوب بود ولی در مورد مدار جهت ساختش چیری نبود چون بنده بیشتر به مدار کاربردی نیاز دارم
از استادان گرامی تقاضا دارم اگر مدار کاربردی جهت سرخ نمودن میله فلزی به قطر 5 سانتیمتر رو دارند لطفا دریغ نکنند چون واقعا نیاز دارم انشالله بتونم جبران کنم

با تشکر

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
با سلام و تشکر از دوستان

تاپیک مورد نظر رو دیدم خوب بود ولی در مورد مدار جهت ساختش چیری نبود چون بنده بیشتر به مدار کاربردی نیاز دارم
از استادان گرامی تقاضا دارم اگر مدار کاربردی جهت سرخ نمودن میله فلزی به قطر 5 سانتیمتر رو دارند لطفا دریغ نکنند چون واقعا نیاز دارم انشالله بتونم جبران کنم

با تشکر

سلام

در همون تاپیک عرض کردم کافیه سیم پیچی دور مخزن نسوز ( از جنس آجر نسوز ) بپیچید و جریان قابل توجهی با فرکانس بالا حدود 15 کیلو از این سیم پیچ عبور دهید و شاهد سرخ شدن فلز مغناطیس پذیر درون آن باشید

من برای تهیه چنین فرکانس و جریانی از بخش هوریزانتال تلویزیون رنگی پارس قدیمی استفاده کردم که دارای دو تریستور قابلمه ای بود و هر تعمیرکار قدیمی آنرا میشناسد و اوراقی آنرا دارد

قابل ذکر است که بخش هوریزانتال دیگر تلویزیون ها غالبا جریان قابل توجهی ندارد و لذا قدرت چندانی نداره ولی پارس گروندیک رنگی قدیمی که با قاب چوبی تولید میشد و بعنوان اولین تلویزیون رنگی پارس حدود 30 سال در ایران تولید شد ، برای کوره القایی کوچک ایده آله و اوراقی آن بسیار فراوونه

اگه مدل و نقشه اونو پیدا نکردی اعلام فرمایید که در نقشه هایم جستجو و تقدیم میکنم.
بطوریکه بخش اسیلاتورش برد کوچکی است که بسادگی تهیه میشه و فقط باید بخش قدرت را مونتاژ کنید
و یا یک نمونه سالم از این تلویزیون تهیه کنید و ابتدا روی آن تست کنید و سپس با اطمینان کامل مونتاژ کنید.

سپاس

آخرین ویرایش:

ali_tala

کاربر
2008-06-19
64
149
با تشکر از شما دوست گرامی جناب غزال

توضیحات شما بسیار اموزنده بود لطفا اگر مقدور هست نقشه و چند تا عکس از مواردی که فرمودید بزارید و در مورد مقدار ضخامت و تعداد دور سیم پیچ کمی توضیح دهید و اینکه با تغیرات در سیم پیچ چه اتفاقی خاهد افتاد و چگونه میتوان دمای فلز را تا حد ذوب بالا برد ببخشید که وقت شما رو گرفتم باز هم از همکاری جنابعالی کمال تشکر را دارم #$V686

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
با تشکر از شما دوست گرامی جناب غزال

توضیحات شما بسیار اموزنده بود لطفا اگر مقدور هست نقشه و چند تا عکس از مواردی که فرمودید بزارید و در مورد مقدار ضخامت و تعداد دور سیم پیچ کمی توضیح دهید و اینکه با تغیرات در سیم پیچ چه اتفاقی خاهد افتاد و چگونه میتوان دمای فلز را تا حد ذوب بالا برد ببخشید که وقت شما رو گرفتم باز هم از همکاری جنابعالی کمال تشکر را دارم #$V686

سلام

درخصوص نگرانی شما بابت تطبیق امپدانس که غالبا موجب اختلال و کاهش بازدهی صدمه زود رس دستگاه میشه در مورد این مدار موضوعیت نداره زیرا این مدار دارای خصوصیاتی است که با هر تعداد دور و با هر قطر سیمی کار میکنه

فقط قطر سیم در طول عمر آن و تعداد دور آن در شدت و قدرت کوره موثره ( هر چه قطر سیم بیشتر باشه بهتره )

یعنی اگر بجای سیم پیچ کوره از اتصال کوتاه هم استفاده کنید و بعبارت دیگر اگر دو سر خروجی این مدار را اتصال کوتاه هم کنید هیچ اتفاقی نمی افته و صدمه ای وارد نمیشه

نقشه تلویزیون مورد اشاره را تقدیم میکنم
سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام

متاسفانه درحال حاضر دروبین خوبی در دسترس ندارم و تصویر مربوطه کیفیت خوبی نداره ولی میتونم نقشه کامل تلویزیون موصوف را برات پست کنم

البته به هر تعمیرگاه قدیمی هم مراجعه کنی این نقشه را داره و بدردش هم نمیخوره و براحتی تقدیمت میکنه

کادر قرمز تصویر اول بخش تقویت قدرت است و تصویر دوم برد اسیلاتور هوریزانتاله که مثل نقل و نبات در اوراقی هر تعمیرگاه قدیمی وجود داره و لذا نیاز به مونتاژ بخش اسیلاتور نداری

DSC01175.JPG

DSC01176.JPG

آخرین ویرایش:
بالا